Jawar Smooth - podwójnie izolowany system kominowy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jawar Smooth - podwójnie izolowany system kominowy

Jawar Smooth to podwójnie izolowany system kominowy, dedykowany do większości paliw i zastosowań. Stanowi połączenie wysokiej odporności i jakości z doskonałą estetyką oraz designem. Nowość opracowana przez firmę Jawar, dystrybuowana dotąd na rynek skandynawski, z powodzeniem wprowadzana jest do Polski, w odpowiedzi na aktualne potrzeby nabywców.

aktualizacja: 2019-09-30 07:30:50

Podwójnie izolowany system kominowy Jawar Smooth sprawdzi się przy większości zastosowań i paliw tj. gaz, olej opałowy czy drewno. Tak zwane kominy izolowane spęczane są dobrym rozwiązaniem dla domów z wolno stojącym urządzeniem grzewczym typu "koza". Cały system kominowy to zestaw rur i kształtek, gdzie każda z nich składa się z płaszcza wewnętrznego, zewnętrznego i izolacji z wełny mineralnej.

Elementy komina skonstruowane są w taki sposób, że rura wewnętrzna przejmuje na siebie rozszerzalność cieplną, tym samym nie obciążając płaszcza zewnętrznego. Mała pojemność cieplna rur wewnętrznych gwarantuje pracę komina powyżej punktu rosy spalin, eliminując wykraplanie się pary wodnej w kominie. Natomiast gładka powierzchnia rur i kształt kołowy zapewniają optymalne warunki dla przepływu strumienia spalin.

Rdzeń komina ma grubość 0,5-0,6 mm, wykonany jest z blachy 1,4404, natomiast płaszcz zewnętrzny 0,6 mm z 1,4301. Łączenie systemu jest bez klamrowe i wymaga jedynie włożenia elementów "jeden w drugi". Brak przetłoczeń na rurach i obejm zaciskowych powoduje że komin wygląda bardzo estetyczne jak jednolita długa rura. Elementy występują w kolorze stali lub są malowane na czarno.

Smooth wyposażony jest w wsporniki ścienne, kotwiące komin do ściany w odległości maksymalnie 4 m od siebie. Pod względem odległości od pieców sufit powinien być całkowicie izolowany G50 do 200 mm, G100 od 200 do 1000 mm lub częściowo wentylowany. Maksymalna temperatura pracy komina wynosi 600 stopni.

Podwójnie izolowany system kominowy Jawar Smooth

Opracowując nowy komin, Jawar wykorzystał innowacyjną technologię łączenia rur, dzięki czemu połączenia te są niemal niewidoczne, a cała konstrukcja komina wydaje się być gładka.

- Łączenie rur komina za pomocą specjalnej techniki sprawia, że pasuje on do różnych wnętrz, tym samym nadając im industrialnego charakteru. Projekt komina Jawar Smooth został opracowany na potrzeby rynku skandynawskiego, gdzie przykłada się dużą uwagę do designu. Z tego względu istotne było stworzenie takiego konceptu, który sprawi, że komin będzie bardziej atrakcyjny i jednocześnie stanowić będzie ozdobny element dekoracyjny domu. Widzimy nie tylko zainteresowanie, ale i zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania w Polsce, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie dystrybucji również na nasz rynek - tłumaczy Paweł Jarzyński, Prezes zarządu Jawar.

Dużą zaletą systemu Jawar Smooth jest wspólna oferta akcesoriów z trzyściennym systemem Jawar Aero. Oba stanowią kompleksowe rozwiązanie kominowe, łatwy w obsłudze produkt dla instalatora i logistycznie wygodny towar dla dystrybutora.

Firma powiązana:
JAWAR

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje