Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33

Widoczność ognia z każdej strony, niezbyt duża moc cieplna, za to wysoka sprawność - te życzenia i wymagania wobec nowoczesnego pieca akumulacyjnego udało się zrealizować firmie BRUNNER w najnowszym modelu DF 33. Prezentując obrotowo zamocowany wkład opalany drewnem o długości do 33 cm, bawarski producent odkrywa zupełnie nowe możliwości - zarówno od strony technicznej, jak i wizualnej.

aktualizacja: 2018-07-25 06:07:34

Ogień widoczny tam, gdzie sobie tego życzysz: model DF firmy BRUNNER pozwala podziwiać ogień niemal pod dowolnym kątem. Zamocowany od spodu i od góry żeliwny sześcian o długości boku 50 cm można obracać w obie strony, w dowolnie wybranym kierunku. Aby oddawanie ciepła było bardziej równomierne, DF 33 nie ma zbyt wielkiej powierzchni oszklonej.

Szybę można za to ustawić pod wybranym kątem, poruszając sześcienny korpus wkładu ręcznie za pomocą wystającej dźwigni, albo zdalnie - za pomocą pilota współpracującego z napędem elektrycznym. Do zamontowania wkładu DF 33 wystarczy specjalnie opracowana rama nośna o kształcie litery C. Dzięki temu można również tworzyć indywidualnie zaprojektowane piece. Obrotowy piec BRUNNER DF może funkcjonować jako kominek albo piec kaflowy - zależnie od osobistych preferencji i potrzeb klienta.

W postaci pieca z kanałem ceramicznym i mocą grzewczą od 6 do 7 kW wkład DF 33 oddaje ciepło w połowie przez żeliwne powierzchnie sześcianu, w połowie zaś z opóźnieniem poprzez dołączoną za nim masę akumulacyjną. Naturalnie sam wkład można by było wykonać również ze stali, jednak właściwości żeliwa doskonale odpowiadają wymaganiom w zakresie ogrzewania nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych. Zalety żeliwa, takie jak trwałość i wytrzymałość, atrakcyjny wygląd oraz równomierne i spowolnione oddawanie ciepła sprawiają, że nie ma drugiego takiego materiału, który mógłby się z nim równać.

Wkład DF 33

Typowe dla Brunnera: model DF 33 wyróżnia się wieloma przemyślanymi i praktycznymi detalami. Powierzchnie styku drzwi i korpusu są z obu stron szlifowane na gładko i trwale szczelne. To sprawia, że drzwi paleniska obywają się bez sznura uszczelniającego. Nowy samoblokujący się zamek mocno dociąga drzwi do korpusu. Wszystkie elementy są łatwo dostępne i możliwe do wymiany. Naturalnie wkład można wyposażyć także w elektroniczne sterowanie EAS, podobnie jak inne wkłady marki BRUNNER.

Więcej informacji na stronie internetowej www.brunner.pl.

Firma powiązana:
Brunner

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny