Nowe aplikacje Fronius monitorujące instalacje PV

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowe aplikacje Fronius monitorujące instalacje PV

Firma Fronius stawia na jakość i jest znana z najlepszego serwisu na rynku. Wraz z nową generacją falowników całkowicie na nowo przemyślano również uruchamianie, monitorowanie i obsługę posprzedażową. Efektem są trzy użyteczne aplikacje dla instalatorów, techników serwisowych i klientów końcowych.

aktualizacja: 2020-12-04 13:46:42

Firma Fronius poszerzyła paletę swoich sprawdzonych narzędzi online i uzupełniła je o przydatne nowe funkcje. Wsparcie podczas serwisu jest jeszcze szybsze, wydajniejsze i zapewnia oszczędność na kosztach. Nowe aplikacje umożliwiają korzystanie z tych narzędzi zawsze i wszędzie.

Aplikacja Solar.start - wystarczą 3 kroki i falownik zaczyna pracę

Dzięki aplikacji Solar.start uruchamianie wszystkich falowników firmy Fronius staje się dziecinnie proste. Wykonując zaledwie trzy czynności, instalator łączy się z Internetem, konfiguruje urządzenie i na koniec integruje falownik z Solar.web, portalem do monitorowania instalacji fotowoltaicznych. Odbywa się to szybko i wywołuje wrażenie profesjonalizmu na klientach. Ponadto aplikacja daje dostęp do użytecznych platform, jak Solar.web lub Solar.SOS.

Aplikacja Solar.web - instalacja PV zawsze pod kontrolą

Oprócz sprawdzonego systemu zarządzania energią i narzędzia monitorującego Solar.web, firma Fronius udostępnia teraz także aplikację Solar.web. Dzięki jasno i przejrzyście zaprojektowanemu interfejsowi, użytkownik może śledzić przepływy, uzyski i zużycie energii w swojej elektrowni słonecznej. Widzi zużycie energii na potrzeby własne, stopień autarkii lub dowiaduje się, ile zaoszczędził pieniędzy i jak bardzo zmniejszył emisję CO2. Aplikacja Solar.web umożliwia właścicielowi instalacji PV trzymanie 24 godzin słońca dosłownie we własnych rękach.

Aplikacja Solar.SOS - jeszcze szybsza obsługa serwisowa

Do końca 2020 r. rozwiązywanie problemów na miejscu będzie znacznie łatwiejsze dzięki wszechstronnemu narzędziu serwisowemu Solar.SOS i aplikacji Solar.SOS. Technik serwisowy po prostu wprowadza numer seryjny oraz wyświetlony kod statusu na smartfonie lub laptopie i natychmiast otrzymuje instrukcję rozwiązania problemu. Dodatkowo dla wszystkich urządzeń firmy Fronius można wyświetlić techniczne pliki wideo oraz instrukcje instalacji i obsługi. Jeżeli konieczna jest naprawa lub wymiana poszczególnych komponentów, zamówienie odbywa się bezpośrednio w aplikacji Solar.SOS - bez czekania w kolejce lub ponoszenia opłat telefonicznych. Tak samo odbywa się obsługa otwartych spraw serwisowych i zarządzanie wieloma kontami oraz urządzeniami z tego samego konta - wygodnie i z oszczędnością czasu.

Zespół działu wsparcia technicznego oczywiście dalej służy radą i pomocą, z jednej strony za pośrednictwem infolinii dostępnej w normalnych godzinach pracy, a z drugiej dzięki nowej funkcji wysyłania wiadomości w aplikacji, która jest dostępna w systemie 24/7. „Nowa aplikacja zapewnia wsparcie techniczne przez całą dobę, aby instalatorzy mogli świadczyć swoim klientom usługi najwyższej jakości. Wtedy nawet sprawa serwisowa będzie pozytywnym doświadczeniem dla klienta końcowego”, stwierdza Stephan Holzinger, kierownik działu pomocy technicznej w firmie Fronius International GmbH.

Firma powiązana:
Fronius

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA