Fronius Wattpilot - ładowanie samochodów elektrycznych nigdy nie było tak... inteligentne!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Fronius Wattpilot - ładowanie samochodów elektrycznych nigdy nie było tak... inteligentne!

Wzrost popularności samochodów elektrycznych generuje coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi rozwiązaniami, które wiążą się z tą technologią. Użytkowników interesuje przede wszystkim trwałość oraz komfort w stosowaniu. W ślad za tymi potrzebami podążają producenci, szukając nowych możliwości dla stacji ładowania aut. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie jest Fronius Wattpilot, który udowadnia, że w dziedzinie stacji ładowania pojazdów elektrycznych można jeszcze klientów zaskoczyć.

aktualizacja: 2022-08-29 08:31:54

Czy w sytuacji, w której ceny paliw na stacjach benzynowych osiągają szczytowe zakresy, można samochodem jeździć za darmo? Odpowiedź brzmi: tak. Wystarczy, że skorzysta się z przemyślnej stacji ładowania pojazdów, połączonej z instalacją fotowoltaiczną. Taką właśnie stacją jest Fronius Wattpilot.

Fronius Wattpilot jest inteligentną stacją ładowania
Fronius Wattpilot jest inteligentną stacją ładowania. Zapewnia niezależność każdemu właścicielowi samochodu elektrycznego i umożliwia ładowanie jak najniższym kosztem

Energii nie warto oddawać za darmo!

Nie w tych czasach. Każda jej strata, to strata dla domowego budżetu. Dlatego też wykorzystanie nadwyżek energii wyprodukowanej z paneli fotowoltaicznych do naładowania samochodu to czysty zysk. Ale to nie wszystko! Stacja Fronius Wattpilot pozwala nie tylko na podłączenie samochodu do sieci PV, ale także umożliwia skomunikowanie z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu samochód może pobierać tylko tę energię, która wyprodukowana została z promieni słonecznych. Niesie to ze sobą szereg korzyści. Z jednej strony pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie energii z instalacji PV, a z drugiej umożliwia jej szybszą amortyzację. Szybciej amortyzuje się również samochód elektryczny.

Każda nadwyżka, którą użytkownik przeznaczy na ładowanie auta, wiąże się z pewnością, że wykorzystuje energię z instalacji fotowoltaicznej w 100%, a nie oddaje ją do sieci, co - jak wiadomo - generuje straty.

Pomimo tego, że Fronius Wattpilot jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie, wymaga tylko jednorazowej konfiguracji, która spowoduje, że proces ładowania będzie się uruchamiał automatycznie zawsze, gdy instalacja PV odnotuje nadwyżkę. Co więcej, automatycznie przełączają się także fazy od 1 do 3, dzięki czemu nadmiar energii w zakresie 1,38-22 kW wykorzystywany jest jeszcze efektywniej. Dodatkową funkcją jest możliwość ustawienia harmonogramu ładowania z dostosowaniem go do tańszej taryfy G12 i G13.

Fronius Wattpilot - schemat połączeń
Fronius Wattpilot - schemat połączeń

Wattpilot GO - mobilne urządzenie "na drogę"

Wattpilot to nie tylko stacjonarna stacja. Producent wyszedł naprzeciw potrzebom odbiorców i przygotował dwa warianty swojego urządzenia, obydwa dostępne u dystrybutorów.

Stacjonarna stacja ładowania - Wattpilot Home ma moc 11 kW. Sprawdzi się przy domu, garażu czy też niewielkiej firmie. Natomiast Wattpilot Go występuje jako urządzenie o mocy 11 lub 22 kW. Ma kompaktowe rozmiary, zatem zmieści się w bagażniku. Do tego można go szybko zdemontować. Wszystko to powoduje, że ładowanie auta w podróży jest proste i komfortowe. Jakie jeszcze niesie ze sobą korzyści? Użytkownik może jechać w każde miejsce, nie obawiając się o brak niezbędnej infrastruktury. Dzięki temu spędza urlop tam, gdzie chce. Nawet zagranicą, bowiem zestaw adapterów dołączonych do urządzenia pozwala na skorzystanie z każdego wybranego gniazdka.

Jak udowodniliśmy, stacja ładowania Wattpilot pozwala na inteligentne ładowanie niezależnie od miejsca i warunków. Co więcej, oba warianty można obsługiwać, korzystając z aplikacji Solar.wattpilot. Producent zadbał o to, aby jej interfejs był przyjazny w obsłudze, dawał użytkownikowi możliwość sprawdzenia procesu ładowania, zdalnego uruchomienia stacji, zmiany trybu ładowania niezależnie od lokalizacjo oraz szerokiego wyboru dodatkowych ustawień.

Dzięki praktycznej funkcji Plug-and-Play Fronius Wattpilot Go można z łatwością zabrać ze sobą, aby ładować samochód w dowolnym miejscu
Dzięki praktycznej funkcji Plug-and-Play Fronius Wattpilot Go można z łatwością zabrać ze sobą, aby ładować samochód w dowolnym miejscu

Dwa tryby ładowania

Kolejną inteligentną funkcją stacji ładowania, jest możliwość dokonania wyboru trybu pracy - Next Trip oraz Eco. Pierwszy z nich umożliwia ładowanie samochodu taką ilością energii, jaka niezbędna jest do pokonania określonej trasy. W praktyce oznacza to, że proces ładowania rozpocznie się z chwilą zarejestrowania przez stację nadwyżki prądu lub po podłączeniu do sieci publicznej. Z kolei tryb Eco znakomicie sprawdza się podczas zwykłego, domowego ładowania. Wtedy bowiem Wattpilot skorzysta z nadwyżki prądu, a jeśli okaże się, że zapotrzebowanie na energię jest większe, rozpocznie ładowanie w czasie obowiązywania najkorzystniejszej taryfy.

Można zatem z pełnym przekonaniem powiedzieć, że stacja ładowania samochodów elektrycznych Wattpilot jest bardzo intuicyjna w obsłudze, a do tego oferuje dużą ilość opcji. To, jedyne na rynku tak zaawansowane technologicznie urządzenie, ładuje pojazd napięciem jedno lub trójfazowym, przełączając się między nimi automatycznie. Co więcej, energia podczas ładowania jest regulowana z dokładnością do 1 A, dzięki czemu można uniknąć skoków napięcia.

Reasumując, Wattpilot doskonale sprawdzi się jako dopełnienie instalacji fotowoltaicznej. Zestaw umożliwia uniezależnienie się zarówno od wysokich cen energii elektrycznej, jak i kosztów paliwa. Użytkownicy posiadający domową instalację PV, decydując się na zakup samochodu elektrycznego i stacji Wattpilot, mają możliwość wykorzystywania energii z natury przez cały rok.

Tabela: Dane techniczne dla Wattpilot Go 11 J, Wattpilot Go 22 J i Wattpilot Home 11 J

Tabela: Fronius Wattpilot - dane techniczne
Fronius Wattpilot - dane techniczne

Wattpilot - laureat Złotego Medalu Targów Kielce 2021

Wattpilot doceniony został na zeszłorocznych Targach Kielce, gdzie wyróżniono go złotym medalem. Niepodważalne korzyści, skuteczność i intuicyjność urządzenia, a także oszczędności dla portfela użytkownika - to walory, które stoją u źródeł przyznania tej prestiżowej nagrody. Ładowarka - stacjonarna i mobilna - jest odpowiedzią na współczesne potrzeby posiadaczy "elektryków". Oni idą z duchem czasów, a producent tego urządzenia podąża o krok przed nimi.


Zapisz się do biuletynu Fronius dla zainteresowanych fotowoltaiką


Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania