Steinel XLED slim: nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2015-11-18 12:47:49
Steinel XLED slim: nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu

Oświetlenie zewnętrze może nie tylko dawać poczucie bezpieczeństwa, ale służy również zdobieniu posesji i zaakcentowaniu wybranych elementów dekoracyjnych. Firma LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) wprowadziła na rynek nową linię reflektorów diodowych marki Steinel, światowego lidera w produkcji oświetlenia. Steinel XLED slim z czujnikiem ruchu to rozwiązania, których naturalne światło można wykorzystać na użytek prywatny oraz firmowy.

Nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. To, co je wyróżnia, to uniwersalny i elegancki design, który wpisze się w każde otoczenie. Można je zainstalować do oświetlenia domów, posesji czy na użytek firmowy.

XLED slim wyposażone są w 70 diod świecących, dzięki czemu zapewniają idealne oświetlenie oraz wyjątkowo niskie zużycie energii. Nowe reflektory firmy Steinel dają jasne, białe, lecz nie oślepiające światło. Diody, w które są wyposażone lampy, gwarantują aż 50 000 godzin żywotności(L70B10 zgodnie z LM80).

XLED slim w białej oprawie XLED slim w czrnej oprawie

Funkcje godne najlepszych

XLED slim zachwyca niepowtarzalnym i gładkim kształtem, który jest zamknięty w wysokiej jakości aluminiowej obudowie, zapewniającej właściwą temperaturę źródeł światła. Poza ciekawymi walorami wizualnymi, reflektory wyróżniają się istotnymi z poziomu użytkowania funkcjami.

Oszczędność energii gwarantowana jest nie tylko dzięki wykorzystaniu diod ledowych, pobierających niewielką ilość prądu, ale również z uwagi na zainstalowany nowoczesny czujnik ruchu, który dba o to, aby światło włączało się tylko wtedy, kiedy jest potrzebne. Kąt rozwarcia czujnika wynosi 160°, a czujnik posiada zabezpieczenie przed ewentualnym pełzaniem. XLED slim wyróżnia możliwość regulacji progu czułości zmierzchowej, w zakresie od 2 do 1000 luksów, którą można samodzielnie zmieniać w zależności od pory dnia lub ilości promieni słonecznych.

Dodatkowo reflektory XLED slim marki Steinel oferują możliwość opóźnienia wyłączania światła od 2s do 70min. Samo ustawienie zasięgu czujnika podlega regulacji – za pomocą załączonego do zestawu. Reflektor można obracać w poziomie pod kątem 30°, za pomocą załączonego adaptera. Oświetlany obszar można dodatkowo kontrolować dzięki przyklejanej osłonie, po to, by wykluczyć z zasięgu XLED slim, na przykład, sąsiednie posesje. Sam zasięg czujnika to maksymalnie 8m – jest on możliwy do uzyskania przy montażu lampy na wysokości ok. 2,20m.

Gwarancja działania od doświadczonego producenta

XLED slim firmy Steinel zostały wykonane z ogromną starannością, a ich prawidłowe oraz bezpieczne działanie potwierdzają szczegółowe testy kontroli jakości. O wysokiej klasie produktu świadczy aż 36–miesięczna gwarancja producenta.

Tworzone przez firmę Steinel od ponad 50 lat oświetlenie wyróżnia się wysoką jakością, niezawodnością oraz intrygującym designem. Ciągły rozwój oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do swoich produktów potwierdza pozycję lidera utrzymywaną przez firmę Steinel. Proponowana różnorodność zastosowanych materiałów pozwala wkomponować oświetlenie w każde wybrane przez użytkowników otoczenie. XLED silm idealnie nadają się do montażu w domach oraz na terenie posesji, czyli w miejscach, które potrzebują częstego oświetlania.

Solidne wykonanie produktów marki Steinel oraz zastosowanie systemów energooszczędnych przekładają się na wysoką jakość użytkowania oraz odporność nowych lamp. System automatycznego zapalania przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo właścicieli, a czujnik ruchu zastosowany w nowych reflektorach XLED slim precyzyjnie namierza ruch , przy kącie wykrywania 160° i w odległości 8 m. Niezawodność działania i estetyka wykończenia oświetlenia charakteryzują wszystkie produkty marki Steinel.

Dane techniczne XLED slim firmy Steinel:

Wymiary (wys. X szer. X gł.) 241 x 66 x 201 mm
Napięcie sieciowe 230-240 V AC, 50/60 Hz
Moc 70 diod świecących 10,5 W
Barwa światła 4000 K (neutralna biała) SDCM 4
Strumień świetlny 550 lm / 52,4 lm/w
Indeks oddawania barw Ra ? 80
Rzutowana powierzchnia widok z przodu 159 cm2
widok z boku 101 cm2 bez klina montażowego
168 cm2 z klienm montażowym
Ciężar 0,560 kg
Kąt wyrywania 160° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem
Żywotność diod LED > 50.000 h (L70B10 według LM80)
Zasięg wykrywania czujnika 8 m
Zakres obrotu reflektora poziomo za pomocą klina montażowego 30°
Ustawienie czasu 2s – 70min
Ustawienie progu czułości zmierzchowej 2 – 1000 luksów
Stopień ochrony IP 44
Klasa ochronności I
Zakres temperatury od -20°C do +40°C

Przykładowa wycena zewnętrznych lamp firmy Steinel: Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu XLED slim firmy Steinel – cena promocyjna do 24.12.2015 r. – 259,00zł netto; cena regularna 299 zł netto.

Producent: STEINEL

Dystrybutor: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Firma powiązana:
"LŁ" Sp. z o.o. sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Sp.j.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny