Oświetlenie Philips nagrodzone za wzornictwo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2017-07-11 09:54:54
Oświetlenie Philips nagrodzone za wzornictwo

Trzydzieści jeden produktów marki Philips otrzymało iF design Award 2012 - prestiżowe nagrody za najlepsze wzornictwo. Aż dziewięć wyróżnionych produktów Philips to rozwiązania z zakresu oświetlenia.

Wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego, organizowanego pod patronatem International Forum Design w Hanowerze, zostały ogłoszone 10 lutego w Monachium. W tym roku po raz pierwszy nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: materiał, opakowanie oraz projekt komunikacji produktu. Nagrody iF design award otrzymało w sumie 31 produktów marki Philips, z trzech sektorów firmy: produktów gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej, sprzętu medycznego oraz oświetlenia.

 

– Philips wciąż stawia sobie nowe wyzwania, wprowadzając innowacyjne rozwiązania na każdym etapie powstawania produktu, po to by stworzyć rozwiązania atrakcyjne dla konsumentów i wartościowe dla klientów. Nagroda iF design award dla 31 naszych produktów, to ważne wyróżnienie nie tylko dla proponowanych rozwiązań, ale również dla naszego zespołu projektowego i całej firmy Philips – mówi Sean Carney, szef zespołu projektowego Philips Design.

 

Spośród wyróżnionych rozwiązań firmy Philips, aż dziewięć to produkty oświetleniowe: funkcjonalne i eleganckie lampy do mieszkań i domów, które – dzięki zastosowaniu wydajnych diod LED – pomagają kreować atmosferę relaksu i wypoczynku, współtworząc jednocześnie wystrój całego wnętrza.

 

Nagroda iF design awards to symbol dobrego designu, znany na całym świecie, nie tylko wśród projektantów. Przyznawana jest przez międzynarodowe jury złożone z 44 znanych ekspertów za wybitne osiągnięcia w projektowaniu. W tym roku spośród 4 322 projektów zgłoszonych przez 1 605 uczestników z 48 krajów, jury wybrało 1218 produktów wyróżnionych znakiem najlepszego designu. Wszystkie zwycięskie projekty będą prezentowane podczas wystawy iF w Hanowerze od 6 marca do 10 marca 2012 oraz w Hamburgu, w drugiej połowie roku.

iF design Award 2012: nagrodzone rozwiązania oświetleniowe Philips

 • Lampy Philips SmartSpot LED Disk
  Lampy Philips SmartSpot LED Disk są przykładem oświetlenia punktowego, które idealnie nadaje się do wyeksponowania części mieszkania (np. przedpokoju), jak również tworzenia atmosfery: tła romantycznej kolacji, rodzinnego relaksu czy spotkania z przyjaciółmi.

   

  Zastosowane w lampach SmartSpot diody LED o wysokiej mocy zachowują pełną jakość i moc nawet przez 20 tysięcy godzin użytkowania.

   

 • SmartSpot Bologna to rozwiązanie oświetleniowe w niebanalnej, nowoczesnej formie. Jego największym atutem użytkowym jest możliwość kierowania wiązki światła w dowolny punkt w mieszkaniu.

   

 • Lampy Arcitone
  Nagrodę iF design award otrzymała również kolekcja lamp Arcitone, wykorzystująca innowacyjne rozwiązania oświetleniowe, jakim są eleganckie dyski LED zapobiegające efektowi oślepienia.

   

  Inspiracją dla tego produktu były minimalistyczne linie brył architektonicznych. Wygląd lamp Arcitone idealnie pasuje do nowoczesnych mieszkań i sprawia, że światło staje się podstawowym elementem projektu wnętrza.

   

 • Jury iF design awards nagrodziło również produkty z kolekcji Ledino, doceniając prostą, nowoczesną i lekką sylwetkę oraz zastosowaną w tym rozwiązaniu technologię LED. Przykładem takiego podejścia do wzornictwa są wyróżnione lampy do oświetlenia zewnętrznego Ledino Outdoor, które zostały zaprojektowane tak, aby tworzyć złudzenie, że światło płynie znikąd.

   

 • Nagrodzona kolekcja Lirio łączy wysoką jakość wykonania i niebanalną formę. Projektantom zależało przede wszystkim na uzyskaniu wyjątkowego efektu świetlnego, który tworzy oprawa lampy. Nagrodę za najlepsze wzornictwo otrzymała Lirio Balanza, będąca wariacją na temat klasycznego kształtu lampy. Na jej wyjątkowo prosty kształt składają się minimalistyczne elementy połączone z matowym wykończeniem.

   

 • Nagrodę zdobyła także wyjątkowa lampa Lirio Cielo, zaprojektowana z wykorzystaniem kontrastu pomiędzy tradycyjną formą zewnętrzną a innowacyjną technologią LED. Na pierwszy rzut oka Lirio Cielo to tradycyjne zaprojektowana lampa z eleganckim kloszem. Zaskoczeniem jest jednak to, że w jej wnętrzu nie znajdziemy żarówki - źródłem światła są bowiem diody ukryte na ściankach klosza. Lampa Lirio Cielo to przykład tego, że wykorzystanie technologii LED daje nieograniczone możliwości projektowania opraw i efektów świetlnych.

   

 • Kolejna z nagrodzonych lamp – Lirio Trelome – to propozycja luksusowa, a zarazem energooszczędna i prosta w formie. Trzy okrągłe kopuły świetlne wyposażone w diody LED zostały umieszczone w płaskiej, smukłej obudowie. Ciekawa i niebanalna forma tej lampy sprawia, iż jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia kuchni lub jadalni.

   

 • Ostatnim rozwiązaniem Philips Lighting wyróżnionym przez ekspertów International Forum Design jest LivingColors Bloom. Produkt został zamknięty w organicznej formie, która dzięki niewielkim rozmiarom doskonale komponuje się z każdą przestrzenią w mieszkaniu. LivingColors Bloom daje możliwość zabawy światłem, ponieważ za pomocą jednego przycisku można dowolnie zmieniać jego barwę. Ta wyjątkowa lampa pozwala „malować światłem” mieszkanie za pomocą jednego z 16 milionów kolorów.

{mosloadmodule mod_firmy}

 

Firma powiązana:
Philips Lighting Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny