Oszczędzaj energię mądrze z Yubii Home

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Oszczędzaj energię mądrze z Yubii Home

Wiele osób chce zauważalnie zmniejszyć zużycie energii - z myślą o ochronie środowiska, ale także w odpowiedzi na stale rosnące koszty energii. Dzięki systemowi inteligentnego domu Yubii Home i szerokiemu wyborowi nowoczesnych czujników można to osiągnąć łatwo i szybko we własnym domu, tworząc jednocześnie optymalny mikroklimat w pomieszczeniach.

aktualizacja: 2022-09-28 11:53:38

Nice, wiodący dostawca rozwiązań Home & Building management and Security, oferuje całkowicie bezprzewodowe rozwiązanie którego sercem jest centrala Yubii Home. Podczas instalacji nie są wymagane żadne prace remontowe, a system można doposażyć w dowolnym momencie. Napędy radiowe, odbiorniki i czujniki marek Nice, FIBARO i elero mogą być łatwo zintegrowane z systemem Smart Home. Yubii Home jest również kompatybilny z ponad 3000 produktów innych producentów poprzez protokół Z-Wave®.

Dzięki Yubii Home każdy użytkownik może w pełni zrealizować ideę inteligentnego domu. Centrala zarządza wszystkimi elementami automatyki domowej i komunikuje się z nimi - odbiera dane z czujników, przetwarza je i nadaje komunikaty w celu wykonania odpowiednich działań. Umożliwia zintegrowane zarządzanie oświetleniem, osłonami, bramami, drzwiami i oknami, urządzeniami elektrycznymi, multimediami, ogrzewaniem, temperaturą, systemami nawadniania i systemami zabezpieczeń, takimi jak wycieki wody, ulatnianie się czadu i wykrywanie dymu. Integracja z naszym własnym systemem solarnym PV pozwala natomiast na bieżącą kontrolę produkcji i zużycia energii elektrycznej. Automatyczne scenariusze, zdalne sterowanie i kontrola głosowa nad wszystkimi inteligentnymi urządzeniami sprawią, że codzienne czynności staną się prostsze. Użytkowanie ekosystemu Nice Smart Home daje gwarancję przebywania w inteligentnym, wygodnym i przyjaznym środowisku od świtu do nocy, i co najważniejsze w dzisiejszych trudnych czasach - daje pełną kontrolę nad zużyciem energii w naszych domach.

Zarówno pod względem ochrony środowiska, jak i finansowym, powinniśmy starać się oszczędzać jak najwięcej energii. System inteligentnego domu Yubii pomaga w tym, a jednocześnie przynosi korzyść w postaci komfortu i dobrego samopoczucia - wyjaśnia Krzysztof Szeszuła - Manager Działu Automatyki Osłonowej Nice. Cały system jest bardzo przyjazny dla użytkownika, zarówno pod względem instalacji, jak i użytkowania. Tak więc nawet osoby, które nie są bardzo obeznane z technologią, mogą korzystać z jego zalet.

Centrala Yubii Home - serce systemu Smart Home
Centrala Yubii Home - serce systemu Smart Home. (Foto: www.niceforyou.com)

Oszczędność energii elektrycznej dzięki inteligentnym czujnikom

Czy światło w łazience znów jest włączone, gdy nikogo w niej nie ma? Dla rodzin z dziećmi jest to częsty scenariusz, który ma ogromny potencjał oszczędności energii.

Czujnik Nice Motion-Control wykrywa ruch jednocześnie mierząc temperaturę i natężenie światła. Podłączony do centrali Yubii Home może służyć do sterowania wszystkimi światłami w domu, na przykład tak, aby były automatycznie włączane, gdy ktoś wchodzi do pokoju i wyłączane, gdy ostatnia osoba z niego wychodzi. Ponadto, użytkownicy mogą zaprogramować sceny z różnymi punktami świetlnymi mieszkania, które można aktywować za pomocą jednego przycisku. Nice Push-Control steruje urządzeniami domowymi i wyzwala automatyczne sekwencje. Ponadto moduł rejestruje zużycie energii przez urządzenia elektryczne i w ten sposób ujawnia ukryte pożeracze energii.

Doskonały mikroklimat wewnątrz pomieszczeń

Dzięki zaworowi termostatycznemu, takiemu jak Nice Heat-Control, w połączeniu z czujnikiem temperatury, można ustawić inteligentne zarządzanie ogrzewaniem. Temperatura w pomieszczeniu może być regulowana automatycznie i można zarządzać harmonogramem grzania na cały tydzień. Automatyzacja rolet, żaluzji i markiz za pomocą napędów, odbiorników radiowych i czujników elero i Nice wnosi decydujący wkład w efektywność energetyczną budynku. Na przykład latem pomieszczenia są zacienione w bezpośrednim świetle słonecznym, aby zapobiec ich nagrzewaniu, natomiast zimą zamykają się o zachodzie słońca, aby utrzymać ciepło grzewcze w domu. Czujnik kontaktowy Nice Door/Window-Control rozpoznaje czy okna lub drzwi są otwarte i odpowiednio reguluje ogrzewanie pomieszczeń. Wentylacja i ogrzewanie mogą być automatycznie dostosowane do osobistych potrzeb, a nawet zarządzane zdalnie.

Pełna kontrolna urządzeń elektrycznych

Aby mieć pełną kontrolę nad działaniem wszelkich urządzeń elektrycznych zasilanych poprzez podłączenie ich do gniazdek elektrycznych, warto zastosować Nice Plug-Control. To inteligentne, zdalnie sterowane gniazdko, które podłączone do urządzeń elektrycznych mierzy zużycie energii i umożliwia sterowanie włączaniem i wyłączaniem dowolnego urządzenia o mocy wyjściowej do 2,5 kW. Wbudowany pierścień LEDowy sygnalizuje poziom chwilowego poboru mocy w postaci odpowiedniego koloru. Nice Plug-Control jest kompatybilny z większością urządzeń elektrycznych i jest najinteligentniejszym wśród uniwersalnych urządzeń inteligentnego domu. Dzięki Nice Plug-Control zużycie prądu w naszych domach będzie pod stałą i ścisła kontrolą.

Dowiedz się więcej na: www.yubiihome.com i www.nice.pl.

Firma powiązana:
Nice Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!