Smart Home, czyli energooszczędny dom, który dba o komfort całej rodziny

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Smart Home, czyli energooszczędny dom, który dba o komfort całej rodziny

Dzisiaj wygodny i oszczędny dom to znacznie więcej niż dobrze przemyślany projekt, izolowane ściany oraz materiały wysokiej jakości. To także inteligencja wewnątrz i na zewnątrz budynku. Technologie jeszcze niedawno zarezerwowane dla najbardziej zaawansowanych obiektów komercyjnych teraz pukają do naszych domów ułatwiając nam życie na każdym kroku.

aktualizacja: 2021-11-19 09:06:56

Sterowanie oświetleniem z telefonu

Jeżeli interesuje Cię sterowanie oświetleniem z telefonu jak i za pomocą standardowego włącznika oraz chcesz ustawiać sceny świetlne takie jak np. "Netflix & Chill", "Praca" czy "Śpiulkolot", Auraton Smart oferuje dopuszkowe sterowniki oświetlenia - Auraton Switch One i Switch Two*. To jedno lub dwu kanałowe sterowniki, które elektryk montuje w puszce elektrycznej pod włącznikiem światła. Kompaktowe wymiary pozwalają na schowanie inteligentnego rozwiązania i zamontowanie dowolnych włączników.

Auraton Switch Two
Auraton Switch Two

Automatyczne sterowanie roletami elektrycznymi

W nocy rolety chronią nas przed chłodem, hałasem i złodziejami. Jednak pobudka w całkowitej ciemności nie jest łatwa. Sterowanie roletami elektrycznymi zgodnie z harmonogramem ustawionym w telefonie ułatwia nam życie. Wystarczy, że podłączysz do rolet sterownik Auraton Roller Shutter*. Ustaw automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet zgodnie z cyklem dnia lub tygodnia. Takie rozwiązanie to nie tylko bezpieczeństwo kiedy nie ma Cię w domu, ale także redukcja strat ciepła w nocy lub kiedy jesteś poza domem. Jeżeli martwisz się o rośliny lub pozostawione w domu zwierzęta, możesz stworzyć funkcję "Zwierzak w domu". Uruchamiając ją przy wyjściu do pracy, zamknie się tylko część rolet, wpuszczając światło naturalne do wnętrza.

Sterownik Auraton Roller Shutter
Sterownik Auraton Roller Shutter

Energooszczędne sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Rosnące ceny energii sprawiają, że energooszczędne domy stają się nie tylko modne, ale i bardzo praktyczne. Na popularności zyskują pompy ciepła, fotowoltaika oraz ogrzewanie podłogowe. Niezależnie od tego skąd czerpiemy energię, warto zadbać o to, aby jej zużycie było efektywne. Auraton Mutlizone Controller, to siłowniki oraz inteligentna, 8-strefowa listwa, która pozwala na sterowanie ogrzewaniem podłogowym z aplikacji*. Dzięki czujnikom temperatury Temperature Sensor lub termostatom Heat Monitor, listwa podłogowa wie jaka temperatura panuje w pokoju i na bieżąco steruje ogrzewaniem tak, aby zapewnić komfort cieplny niezależnie od zmieniających się warunków na zewnątrz.

Auraton Mutlizone Controller
Auraton Mutlizone Controller, to siłowniki oraz inteligentna, 8-strefowa listwa, która pozwala na sterowanie ogrzewaniem podłogowym z aplikacji

Jak zabezpieczyć dom przed zalaniem?

Jeżeli jest jedna rzecz, o którą warto zadbać w domu, to zabezpieczenie przed zalaniem. Zalanie to jedna z najczęściej występujących szkód w mieszkaniach i domach. Błahe pęknięcie wężyka od pralki lub nieszczelne kolanko pod zlewem potrafią wyrządzić spore szkody, które nie zawsze pokryje ubezpieczenie.

Dlatego niezależnie od tego czy decydujemy się na smarthome czy ufamy tradycyjnym rozwiązaniom, warto zainwestować w zawór wody Auraton Flood Sensor Valve oraz czujniki zalania Auraton Flood Sensor. Jeden zawór wody na głównej rurze doprowadzającej wodę do domu oraz kilka czujników umieszczonych w miejscach narażonych na zalanie wystarczą, aby uchronić nas przed poważnymi szkodami w domu. Dowiedz się więcej o stale rosnącym portfolio produktów Auraton Smart na www.auratonsmart.com oraz na Facebooku.

*Dostęp przez aplikację tylko z centralą Auraton Pulse

Zawór wody Auraton Flood Sensor Valve oraz czujniki zalania Auraton Flood Sensor
Zawór wody Auraton Flood Sensor Valve oraz czujniki zalania Auraton Flood Sensor
Sterowanie systemami Auraton za pomocą aplikacji
Sterowanie systemami Auraton za pomocą aplikacji
Rodzina produktów Auraton Smart
Rodzina produktów Auraton Smart

AURATON - LARS
ul. Świerkowa 14
64-320, Niepruszewo
tel. 61 840 4000
www.auraton.pl
trade@auraton.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje