Kompleksowe rozwiązania w zakresie osprzętu bramowego dla osiedli mieszkaniowych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kompleksowe rozwiązania w zakresie osprzętu bramowego dla osiedli mieszkaniowych

Osiedla mieszkaniowe są odpowiedzialne za zakwaterowanie tysięcy osób i ich rodzin. Aby pomóc właścicielom obiektów w utrzymaniu bezpieczeństwa tych gospodarstw domowych, Locinox łączy kilka produktów w kompletne rozwiązania.

aktualizacja: 2022-09-19 07:58:33

Dzieci bawiące się bezpiecznie w ogrodzie, podczas gdy ich rodzice spędzają czas wspólnie z sąsiadami. Tak może wyglądać życie w nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym. Podczas gdy właściciele lub lokatorzy cieszą się prywatnością swoich domów, niektóre obszary, takie jak ogrody, place zabaw lub punkty wejścia i wyjścia są wspólne.

W trosce o komfort i dobre samopoczucie swoich mieszkańców, te projekty zbiorowego zakwaterowania gwarantują pewien poziom bezpieczeństwa i ochrony. W tych i wielu innych sytuacjach Locinox koncentruje się na całościowych rozwiązaniach łączących kilka elementów osprzętu bramowego w celu ochrony posesji.

Locinox dostarcza wytrzymałe rozwiązania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom osiedli mieszkaniowych. Przykład ten obejmuje kompaktowy samozamykacz Lion 180°, elektroniczną klawiaturę Slimstone-2, zamek wpuszczany Fiftylock i kompatybilny z nim wbudowany elektryczny zaczep zamka Intralec, anodowaną parę klamek 3006FIX, parę zawiasów Bolton4D-HD i linkę bezpieczeństwa B-Safe.

Samozamykacz

Ochrona posesji z bramą jest użyteczna tylko wtedy, gdy jest zamknięta. Aby uniknąć ryzyka, że mieszkańcy nie zamkną bramy prawidłowo lub pozostawią ją otwartą, najlepszym rozwiązaniem jest mechanizm samozamykający. Chociaż automatyczne zamykacze bram pozostają stosunkowo mało znanym rozwiązaniem, są one nieocenione w ochronie nieruchomości. Po każdym wejściu lub wyjściu, samozamykacz przywraca bramę do pozycji zamkniętej i zabezpieczonej.

W sytuacjach osiedli mieszkaniowych, Lion od firmy Locinox jest właściwym rozwiązaniem. Jest to kompaktowy hydrauliczny samozamykacz, który jest łatwiejszy w instalacji niż samozamykacz z napędem silnikowym i pasuje do prawie każdej sytuacji. Prędkość zamykania i końcowe domknięcie są łatwo regulowane i pozostają bez wpływu na zmiany temperatury. Lion działa zarówno dla bram lewo- jak i prawostronnych i jest wyposażony w zestawy szyn 90° i 180°, dla większej elastyczności w miejscu montażu.

Samozamykacz Lion
Samozamykacz Lion - poznaj szczegóły produktu

Kontrola dostępu

Do kontroli dostępu proponujemy Slimstone-2, klawiaturę odporną na mróz i inne warunki atmosferyczne, wyposażoną w dwa przekaźniki. Daje to możliwość sterowania dwoma urządzeniami automatyki lub otwierania bramy na dwa różne sposoby. Zintegrowane przekaźniki, ze stykiem Fail Open i Fail Close, umożliwiają łatwe podłączenie do innych produktów automatyki Locinox lub innych firm.

Klawiatura Slimstone-2 posiada stopień ochrony IP68 i jest całkowicie odporna na kurz, a nawet na zalanie wodą. Klawiatura posiada przyciski ze stali nierdzewnej przetestowane na ponad 1 milion naciśnięć, można łatwo zaprogramować do 100 kodów użytkownika i jest testowana w zakresie od -30° do 85° Celsjusza. Klawiatura pozostaje odporna na mróz dzięki inteligentnej funkcji ogrzewania.

Klawiatura Slimstone-2
Klawiatura Slimstone-2 - poznaj szczegóły produktu

Zamki i zaczepy

Mając na uwadze kontrolę dostępu i automatyczne zamykanie, czas przyjrzeć się konkretnemu osprzętowi do bramy. Oferta zamków wpuszczanych Locinox obejmuje cztery opcje. Ten przykład pokazuje zamek Fiftylock z odsadzeniem 30 mm dla profili 50 mm lub większych. Jego nierdzewny, samozatrzaskowy rygiel może być płynnie regulowany do 10 mm bez demontażu zamka. W połączeniu z odpowiednim zaczepem, w tym przypadku Intralec, ten zamek wpuszczany gwarantuje mocne i solidne zamknięcie bramy, którego skrzydła nie da się rozsunąć.

Intralec jest solidnym, wbudowanym zaczepem elektrycznym, zaprojektowanym specjalnie dla serii zamków Locinox. Opatentowany system Click-It pozwala na łatwy montaż z lub bez blachy zaczepowej. W razie potrzeby możliwe jest sterowanie mechaniczne.

Żaden zamek nie jest kompletny bez klamki. Nasza para aluminiowych klamek 3006FIX pozwala na działanie zarówno stałe i/lub obrotowe w dowolnej kombinacji. Klamka zablokowana po stronie wewnętrznej i obrotowa po stronie zewnętrznej, odwrotnie lub identycznie - wszystko jest możliwe.

Zamek Fiftylock i zaczep Intralec
Zamek Fiftylock i zaczep Intralec - poznaj szczegóły produktów

Osprzęt bramowy

Kolejnym ważnym elementem bram są zawiasy, które łączą bramę z ogrodzeniem zewnętrznym. W przypadku lżejszych rozwiązań, takich jak bramy ogrodowe do osiedli mieszkaniowych, idealnie sprawdzi się zawias Locinox Bolton 4D 180°. Zawias ten może być montowany bez spawania i jest regulowany w czterech płaszczyznach. Dzięki możliwości dostosowania do skrzydła lewego i prawego, bramy mogą być przygotowane identycznie. Zawias Bolton 4D posiada wandaloodporną śrubę oczkową i śrubę krzyżową.

Wykończeniem tej koncepcji mieszkaniowej jest nierdzewna linka bezpieczeństwa łącząca słupek bramy i skrzydło. B-Safe to jedno z rozwiązań firmy Locinox, które odpowiada wymogom normy EN 12604 w zakresie zabezpieczenia przed opadaniem bram skrzydłowych. W przypadku awarii zawiasów spowodowanej ekstremalnymi siłami zewnętrznymi, takimi jak jadąca ciężarówka, linka ta daje pewność, że skrzydło pozostanie na swoim miejscu i nie wyląduje na przechodniach.

Zawias Locinox Bolton 4D 180°
Zawias Locinox Bolton 4D 180° - poznaj szczegóły produktu

https://www.locinox.com/pl-pl/home

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania