Czym charakteryzuje się system centralnego odkurzania Hide-A-Hose?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czym charakteryzuje się system centralnego odkurzania Hide-A-Hose?

Odpowiedź eksperta: Bardzo ciekawą alternatywą do tradycyjnego systemy centralnego odkurzania jest system Hide-A-Hose.

aktualizacja: 2019-02-01 08:33:30
Rękojeść HAH bez nadajnika i odbiornika RF
Rękojeść HAH bez nadajnika i odbiornika RF

System ten uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża systemu centralnego odkurzania. Z pewnością jest to system bardziej wygodny w obsłudze, ponieważ nie musimy martwić się o dodatkowe miejsce na przechowanie węża, który w systemie Hide-A-Hose jest schowany w instalacji.

 

Kiedy chcemy odkurzać wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, montujemy rączkę i zaczynamy sprzątać. Mamy do dyspozycji gniazdo ssące z włącznikiem on/off, którym włączamy odkurzacz lub możemy skorzystać z rękojeści wyposażonej w nadajnik i odbiornik RF wówczas włącznik on/off mamy na uchwycie. 

W systemie Hide-A-Hose jedno gniazdo ssące może obsłużyć nawet 150-200 m². Węże ssące występują w długości od 9 do 18 m. Na potrzebę sprzątania należy wysunąć z gniazda odpowiednią długość węża. Każde gniazdo zaopatrzone jest w specjalną blokadę, która hamuje ponowne wciągnięcie lub wypadnięcie węża z gniazda. Po zakończonej pracy należy odblokować gniazdo i przyłożyć dłoń na końcu węża, wytworzone w ten sposób podciśnienie spowoduje zassanie węża do instalacji.

Gniazdo ssące w systemie Hide-A-Hose
Gniazdo ssące w systemie Hide-A-Hose

Wąż ssący wyposażony jest w pokrowiec, który spełnia dwie zasadnicze funkcje: pozwala w płynny sposób na wyciąganie i zasysanie węża do instalacji oraz chroni meble przed ewentualnym uszkodzeniem podczas sprzątania. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce.

Wąż ssący HAH z pokrowcem Wąż ssący HAH z pokrowcem
Wąż ssący HAH z pokrowcem

System Hide-A Hose wydaje się droższy, ale tak naprawdę etap instalacyjny jest tańszy. W tym systemie potrzebujemy mniej gniazd ssących i mniej materiałów instalacyjnych niż przy tradycyjnym systemie centralnego odkurzania, gdzie zazwyczaj stosujemy wąż o długości 9,1 m. Natomiast przy systemie Hide-A-Hose stosuje się węże od 9-18 m.

 

Montaż instalacji Hide-A-Hose różni się od tradycyjnego systemu przede wszystkim tym, że używamy specjalnych łagodnych łuków 90°, 45° i 22,5°. W celu poprawnego działania systemu i łatwego wyciągania węża z instalacji zaleca się użyć maksymalnie 3 łuków 90° przy tworzeniu instalacji pod jedno gniazdo ssące HAH. Instalację pod każde gniazdo należy wydłużyć o min. 10% w stosunku do długości węża ssącego HAH, aby swobodnie mógł się w niej schować.

Montaż instalacji Hide-A-Hose

Montaż instalacji Hide-A-Hose Montaż instalacji Hide-A-Hose Montaż instalacji Hide-A-Hose
Kaseta gniazda Hide-A-Hose

Nowością w tym systemie jest kaseta gniazda Hide-A-Hose przeznaczona do montażu przed tynkami. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia montaż gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji.

 

System Hide-A-Hose niewątpliwie ma dużo zalet ale myślę, że najważniejszą z nich jest wygoda podczas sprzątania, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że system ten zdobył uznanie niejednego użtkownika i już cieszy wielu odbiorców.

Joanna Urbaniak
specjalista ds. marketingu firmy TOPVAC

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Krzysztof

05 Lut 2018, 16:47

Mam i lipa. Nie polecam.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny