Remont łazienki z pisuarem i kamienną umywalką

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Remont łazienki z pisuarem i kamienną umywalką

Poprzedni wystrój był zbyt ciemny. Podczas remontu zależało mi na pozbyciu się starych brązowych kafli i wykończeniu przegród jasnym trawertynem, identycznym jak w kuchni i przy kominku - mówi Kamila, która łazienkę remontowała w 2021 r.

aktualizacja: 2022-12-08 09:44:25

Zakres remontu:

 • modernizacja instalacji elektrycznej, wymiana okładziny na przegrodach i armatury.

Czas trwania: 3 miesiące.

Łazienka przy strefie dziennej:

 • Powierzchnia 4,25 m2, z oknem.
 • Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do kanalizacji.
 • Wentylacja - grawitacyjna z wentylatorem.
 • Ogrzewanie - drabinka.
 • Posadzka i ściany - wcześniej brązowa terakota, teraz trawertyn.
 • Armatura sanitarna - nowa kabina z niskim brodzikiem; wcześniej stojący sedes, teraz podwieszany; pisuar; poprzednio tradycyjna umywalka na nodze, obecnie z kamienia, nablatowa, na podwieszanej szafce.
 • Baterie - wcześniej tradycyjne, obecnie podtynkowe chromowane, pod prysznicem z deszczownicą.
 • Oświetlenie - taśmy LED i żyrandol, kinkiety nad lustrami.

Decyzja: Poprzedni wystrój był zbyt ciemny. Podczas remontu zależało mi na pozbyciu się starych brązowych kafli i wykończeniu przegród jasnym trawertynem, identycznym jak w kuchni i przy kominku. Demontaż kafli oznaczał wymianę armatury, mimo że nadal dobrze działała. Nie zmieniłam jej układu, tylko ulepszyłam drobiazgi, z myślą o ułatwieniu sobie sprzątania, np. poprosiłam fachowca o takie wykonanie ścianki z podwieszanym sedesem, żeby między jej bokiem a prysznicem nie było szpary, w której mógłby się zbierać kurz. Poprawiłam też oświetlenie.

Nowa okładzina z trawertynu i armatura, ulepszone oświetlenie
Nowa okładzina z trawertynu i armatura, ulepszone oświetlenie.
Nowy grzejnik ma grzałkę elektryczną
Nowy grzejnik ma grzałkę elektryczną.

Łazienka z pisuarem i kamienną umywalką - rady i przestrogi:

 • Wykonawca wydrążył nieco ścianę za sedesem, żeby obudowa przy stelażu do zabudowy nie zmniejszała łazienki. Na niej wykonał półkę, a od spodu miejsce do zamontowania taśmy LED. Przy cofniętej muszli, mamy więcej przestrzeni, drzwi kabiny prysznicowej nie obijają się o nią. Fachowiec poszerzył też ścianę wokół komina, by podwiesić na niej szafkę pod kamienną umywalkę. Udanym trikiem było zamontowanie, na istniejącym suficie, szerokich ozdobnych listew z taśmami LED.
 • Ważna uwaga, przy kupowaniu umywalki z kamienia, radzę sprawdzić szerokość otworu odpływowego. Nie udało się dopasować do niego syfonu (był 1,5 cm szerszy), wykonawca zwęził go, używając żywicy i zamaskował szerszym "kołnierzykiem" (elementem odpływu). Zależało mi na pokazaniu trawertynu na posadzce i ścianach, dlatego zastosowałam podtynkowe baterie w wersji chromowanej, które nie odwracają uwagi od kamienia. Zamiast stojącej umywalkowej, jest mechanizm w ścianie, natomiast pod prysznicem - wersja ze słuchawką i deszczownicą. Wybrałam kabinę z niskim brodzikiem, bo jest łatwiejsza do mycia w porównaniu z posadzką z kafli (z fugami). Polecam zastosowanie przy pisuarze czujnika ciepła - uruchamia się automatycznie, jest to wygodne. Ponadto obok modelu pisuaru z klapką, w drugiej łazience zamontowałam bidet.

Koszty remontu łazienki:

 • trawertyn 9600 zł, robocizna 3500 zł. Kabina prysznicowa, umywalka, szafka 5500 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Zamontowano umywalkę nablatową z kamienia, obok - pisuar z klapką.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!