Inauguracja kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-07-07 11:51:00
Inauguracja kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII
24 czerwca ruszyła ogólnopolska kampania społeczna promująca odpowiedzialne używanie energii oraz sposoby jej oszczędzania. Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech międzynarodowych koncernów BOSCH, JUNKERS, OSRAM mająca na celu edukację społeczeństwa na temat konieczności oszczędzania energii. Patronat merytoryczny nad akcją objęła Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

W dzisiejszym świecie problem racjonalnego wykorzystania energii dotyka każdego z nas. Z jednej strony zapotrzebowanie na nią stale rośnie, podobnie jak jej cena. Z drugiej zaś postępująca degradacja środowiska naturalnego sprawia, że poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będziemy pozyskiwać energię w sposób ekologiczny, a także racjonalnie ją wykorzystywać.

 

Dom Dobrej Energii to inicjatywa, której zadaniem jest przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z energooszczędnością. Pod „dachem” Domu Dobrej Energii stworzony został klimat sprzyjający dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań, które pomogą każdemu z nas w znaczący sposób wpłynąć na ilość zużywanej energii, czy to poprzez zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń czy też wybór energooszczędnych produktów i urządzeń.

 

Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech międzynarodowych koncernów BOSCH, JUNKERS i OSRAM. Dla firm tych edukacja w zakresie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z energii stanowi jeden z najważniejszych celów biznesowych. Przy wsparciu ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, gospodarze Domu Dobrej Energii chcą przybliżyć ideę racjonalnego korzystania z zasobów energetycznych oraz pokazać, z jakich rozwiązań warto korzystać w naszych domach, aby znacząco wpłynąć zarówno na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, jak i na wysokość rachunków za energię.

bosch_energia_450
Inicjatorzy akcji to marki, które od wielu lat prowadzą odpowiedzialną politykę społeczną w biznesie. Bycie odpowiedzialnym to dla nich nie tylko spełnienie wszystkich wymogów formalnych i prawnych, ale także zwiększenie inwestycji w ochronę środowiska i relacje z otoczeniem firmy.

Pomimo, że marki BOSCH, JUNKERS, OSRAM pierwszy raz połączyły siły w ramach wspólnej idei, na co dzień każdy z osobna od wielu lat efektywnie działa na rzecz ochrony środowiska i budowania świadomości na temat konieczności oszczędzania energii. Dlatego, również akcja Dom Dobrej Energii realizowana będzie poprzez kampanię medialną zachęcającą do świadomego zarządzania energią we własnym domu. Efektem akcji ma być rozpowszechnienie wiedzy na temat energooszczędności, oszczędzania energii, a także zmiana postaw obywateli wobec problemów związanych z jej nadmiernym zużyciem.

 

Oficjalny patronat merytoryczny nad akcją objęła Krajowa Agencja Poszanowania Energii, której misją jest udział w przygotowaniu zasad zrównoważonej polityki energetycznej w kraju i ich realizacja zgodnie ze standardami europejskimi. KAPE S.A. powstała w wyniku uchwały Sejmu RP oraz decyzji Rządu RP, w rezultacie porozumienia akcjonariuszy realizujących politykę społeczno-ekonomiczną państwa.

Ekspertem akcji, merytorycznie wspierającym działania edukacyjno-informacyjne jest dr inż. Arkadiusz Węglarz. Obecnie jest on koordynatorem wielu projektów w KAPE, adiunktem na Wydziale inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Wiceprezesem Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Posiada bardzo rozległą wiedzę o tematyce budowlanej i efektywności energetycznej w gospodarce.

Dodatkowo ściśle współpracuje w zakresie przygotowywania specjalistycznych ekspertyz m.in. z: Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Środowiska, Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, Ministerstwem Gospodarki itp. Jest również wykonawcą projektów realizowanych w ramach programów: Phare, Save, 5PR, 6PR, bilateralnych. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za osiągnięcia w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Robert Bosch Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny