Konkurs "Nowa siedziba Rekuperatory.pl" roztrzygnięty

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-03-07 13:29:34
Konkurs "Nowa siedziba Rekuperatory.pl" roztrzygnięty
Dnia 4 marca 2008 roku, w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie architektonicznym dla studentów, dotyczącym projektu nowej siedziby www.rekuperatory.pl.

Ogłoszony przez firmę www.rekuperatory.pl  konkurs dla studentów architektury był nie tylko możliwością ukazania młodych talentów, ale także zainteresowania przyszłych architektów promocją nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych w konstrukcji budynków.

 

Uroczystość rozdania nagród w Muzeum Architektury we WrocławiuPodczas ceremonii wręczania nagród prezes www.rekuperatory.pl ,  Maciej Kosowski opisał sytuacje, z jakimi spotykają się na co dzień inżynierowie firmy www.rekuperatory.pl dotyczące dobrych i złych rozwiązań wentylacyjnych.

Wskazał, jak ważne jest zapewnienie w nowym budynku odpowiedniej ilości świeżego powietrza dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców czy pracowników oraz zaapelował o stosowanie rozwiązań energooszczędnych, które zapewniają nie tylko znaczne obniżenie kosztów użytkowania budynków, ale także stanowią znacznie mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się 136 studentów oraz zespołów studentów z całej Polski. Olbrzymia większość nadesłanych prac prezentowała bardzo wysoki poziom co świadczy o doskonałym przygotowaniu technicznym uczestników konkursu.

 

W skład komisji oceniającej pracę weszli między innymi Artur Wójciak – prezes Grupy Archipelag oraz Miłosz Lipiński – prezes Biura Projektowego Lipińscy, specjalista w dziedzinie domów pasywnych i energooszczędnych. Oprócz www.rekuperatory.pl w grupie sponsorów konkursu znalazły się firmy zagraniczne – Bergschenhoek Groep BV oraz Kennemeer Groep BV z Holandii.

 

Podczas oceny  nadesłanych prac komisja brała pod uwagę: zgodność nadesłanych prac z założeniami konkursu, walory architektoniczne i innowacyjność prezentowanych obiektów, zastosowane rozwiązania energooszczędne lub możliwość ich zastosowania w prezentowanych projektach, wpływ budynku na wizerunek firmy, funkcjonalność oraz formę prezentacji nadesłanych prac.

Pierwszą nagrodę otrzymał zespół MELON GROUP z PoznaniaPierwszą nagrodę otrzymał zespół MELON GROUP z Poznania, w składzie Krzysztof Łuczak, Bartosz Małecki, Konrad Waligóra.

 

W uzasadnieniu można przeczytać "Grupie udało się stworzyć za pomocą prostych środków wyrazu obiekt mogący pełnić role wizytówki firmy. Komisję ujęły: oryginalność, prostota i nowoczesność formy, innowacyjność i znak nowych czasów, wartościowy klimat architektoniczny oraz możliwość zastosowania rozwiązań energooszczędnych podczas realizacji projektu. Jednocześnie projekt wpisuje się w lokalną zabudowę jednorodzinną, ważne było również odpowiednie zaadaptowanie budynku do potrzeb firmy."

 

Druga nagroda: PANOPTICON z Krakowa, w składzie Marcin Gierbienis oraz Jarosław Gawliczek

 

Uzasadnienie wyboru: "Komisja wzięła pod uwagę czystą, lekką i prostą formę przedstawionego obiektu, przejrzysty i funkcjonalny układ wnętrz, zdecydowaną formę architektoniczną wyróżniającą obiekt w krajobrazie. Projektantom udało się nadać obiektowi reprezentacyjny charakter poprzez nie nachalną elegancje formy wyróżniającą obiekt w otoczeniu".

Trzecia nagroda: Agnieszka Hepner

 

Uzasadnienie wyboru: "Za solidne rzemiosło architektoniczne!" Praca bardzo dobra pod kątem realizacyjnym przy zachowaniu poprawnej, czytelnej formy operującej współczesnym detalem architektonicznym. Przedstawiony projekt jest przyjaznym miejscem pracy. Zaprezentowany budynek ma charakter niemal domowy, co nie jest bez znaczenia dla pracowników i klientów firmy. Na wybór wpływ miały bardzo ciekawie przedstawione rozwiązania proekologiczne oraz energooszczędność budynku.

Szczególny powód do radości mieli laureaci nagrody specjalnej - Monika Tasarz i Michał Burmistrz
z Rudy Śląskiej - za próbę wpisania funkcji biurowej w abstrakcyjną, rzeźbiarską formę oraz odważną i nietypową bryłę połączoną z ciekawą formą prezentacji.

 

Spędzą oni ostatni weekend marca w Amsterdamie, podziwiając architekturę tego holenderskiego miasta. Nagrodę specjalną ufundował partner  www.rekuperatory.pl, holenderska firma Kennemeer Group. W imieniu firmy nagrodę wręczył przedstawiciel zarządu, pan Michiel de Haan.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Rekuperatory.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość abstract

30 Paź 2011, 12:05

Szczególny powód do radości mieli laureaci nagrody specjalnej - Monika Tasarz i Michał Burmistrz z Rudy Śląskiej - za próbę wpisania funkcji biurowej w abstrakcyjną, rzeźbiarską formę oraz odważną i nietypową bryłę połączoną z ciekawą formą prezentacji. - fajne:)....

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny