Znamy Promotorów Polski ze świata sportu. Korzeniowski, Person i Lubczyńska nagrodzeni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Znamy Promotorów Polski ze świata sportu. Korzeniowski, Person i Lubczyńska nagrodzeni

27 października 2021 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się wręczenie statuetek "Promotor Polski". Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" uhonorowała wybitnie osobistości za ich zasługi dla polskiego sportu oraz wkład w promocję Polski na arenie międzynarodowej.

aktualizacja: 2021-10-28 09:48:11

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 30 lat jest organizatorem Konkursu "Teraz Polska", którego celem jest wskazywanie najlepszych produktów i usług, wyróżniających się swoimi walorami jakościowymi. Projekt "Promotor Polski" został zainaugurowany w 2017 roku. Tym tytułem Fundacja nagradza ludzi, których osiągnięcia zawodowe przyczyniają się do promowania i budowania polskiej marki.

Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i pozytywny wizerunek naszego kraju - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Podczas uroczystości Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagrodziły trzy osoby mające wkład w rozwój polskiego sportu i promocję Polski na świecie: Małgorzatę Lubczyńską, Andrzeja Persona i Roberta Korzeniowskiego.

Jako pierwsza statuetkę "Promotor Polski" odebrała Małgorzata Lubczyńska, która jako dyrektor marketingu od kilkunastu lat z sukcesami promuje markę Blachy Pruszyński - największego polskiego producenta stalowych pokryć dachów i elewacji, laureata Godła "Teraz Polska". Małgorzata Lubczyńska dostrzega w sporcie wyjątkową płaszczyznę do promocji marki, dzięki czemu znalazła się w gronie 10. najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie oraz otrzymała zaszczytne wyróżnienie Marketera XXI wieku.

Chciałabym podziękować prezesowi Krzysztofowi Pruszyńskiemu, który dał się przekonać wiele lat temu, że warto inwestować w sport. W dyscypliny, które jeszcze nie osiągają sukcesów, ale na które warto poczekać - powiedziała Małgorzata Lubczyńska po odebraniu statuetki.

Blachy Pruszyński od wielu lat wspierają polska siatkówkę, stając się sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz głównym sponsorem rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Ponadto firma sponsoruje Stowarzyszenie MMA Polska.

Kolejna statuetka trafiła do Andrzeja Persona, jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy sportowych i komentatorów. Z wykształcenia prawnik oraz dziennikarz. W czasie 30 lat pracy w redakcjach sportowych, komentował wydarzenia z kilkunastu igrzysk olimpijskich i kilkudziesięciu mistrzostw świata i Europy. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także czterokrotnie był rzecznikiem prasowym polskich ekip olimpijskich. Andrzej Person jest również czołowym popularyzatorem golfa w Polsce. W latach 1996-2004 był wiceprezesem i prezesem Polskiego Związku Golfa, którego obecnie jest prezesem honorowym. W latach 2005-2015 piastował urząd Senatora RP . Napisał książkę "Sport rządzi światem", w której zawarł wspomnienia o wielkich bohaterach współczesnych stadionów od Igrzysk w Melbourne do Igrzysk w Atenach.

Najczęściej w takim momencie mówi się, że "zrobię wszystko", ale nie wiem ile jeszcze tego czasu starczy, żeby zrobić jak najwięcej dla sportu. Jestem wzruszony - powiedział Andrzej Person, laureat tytułu "Promotor Polski".

Trzecią i ostatnią statuetkę otrzymał Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata, dwukrotny mistrz Europy. Były rekordzista świata w chodzie sportowym. Pierwszy zawodnik w historii chodu światowego i pierwszy polski sportowiec, który zdobył cztery złote medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszy zawodnik, który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk. Twórca i pierwszy redaktor naczelny kanału TVP Sport. Doradca UEFA Events przy organizacji UEFA EURO 2012. W 2019 roku odpowiadał za pozycjonowanie medialne i marketing pierwszej polskiej worldtourowej drużyny kolarskiej CCC Team. Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Mówca motywacyjny z ponad 20 letnim doświadczeniem.

Drodzy Państwo, dziękuję, idę dalej. Cieszę się bardzo, że ta uroczystość odbywa się w Muzeum Sportu i Turystyki, które łączy w sobie historię i współczesność, w którym są eksponowane między innymi moje medale. Jest to także siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego, z którego sportowcy lada moment ruszą po kolejne medale. Cieszę się bardzo, że jestem częścią tej historii i dalej mogę tworzyć jej przyszłość. Dziękuję, promuję dalej! - powiedział Robert Korzeniowski po odebraniu nagrody.

Nagrodzonym osobiście pogratulowali i wręczyli statuetki: Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki; Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Wizerunek Polski to nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także - a może przede wszystkim - ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju - podkreślił prowadzący uroczystość Michał Lipiński, dyrektor Konkursu "Teraz Polska".

Fot. Kamil Broszko

Firma powiązana:
Blachy Pruszyński

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje