Koszty budowy domu 2020 r. - sprawdź najnowsze wyceny!
Koszty budowy domu 2020 r. - sprawdź najnowsze wyceny!
Planując budowę domu, każdy inwestor stara się oszacować koszty inwestycji, by wydatki dostosować do swoich możliwości finansowych. Wybierając gotowy projekt domu z oferty ARCHON+ można dokładnie sprawdzić, jakie będą rzeczywiste koszty jego realizacji. Pracownia regularnie, co kwartał, aktualizuje opracowane do swoich projektów kosztorysy, dzięki czemu już teraz na www.archon.pl dostępne są najnowsze wyceny na 2020 r.
Data publikacji: 2020-04-01
Data aktualizacji: 2020-04-07
Możliwość sprawdzenia i szybkiego porównania kosztów budowy pozwala inwestorowi dostosować wybór projektu do budżetu, jaki planuje przeznaczyć na realizację swojego domu. Kosztorysy wykonane przez pracownię ARCHON+ bazują na aktualnych w danym kwartale stawkach krajowych, publikowanych przez Sekocenbud, dzięki czemu zawierają wyceny rzeczywiste i odpowiadające cenom rynkowym.
Wyliczenia z podziałem na koszty budowy w stanie surowym zamkniętym oraz koszty wykończeniowe można znaleźć na stronie danego projektu ARCHON+, w zakładce kosztorys. Znajdujące się tam zestawienia są to kwoty, które zostały wyliczone w kosztorysach szczegółowych, przedstawiono je z rozróżnieniem na stawki minimalne i średnie, a także w wariancie budowy systemem zleconym oraz gospodarczym.
Chcąc porównać koszty budowy kilku interesujących nas projektów najlepiej zestawiać wyliczenia dla stanu surowego zamkniętego, gdyż zawiera on najbardziej porównywalny zakres prac. Koszty związane z pracami wykończeniowymi w dużym stopniu zależeć będą od przyjętego praz inwestora standardu i jakości zastosowanych materiałów, dlatego wydatki poniesione wykończenie tego samego domu mogą się znacząco różnić.
Koszty budowy dla trzech wybranych projektów
Poniżej przedstawiamy zestawienia kosztów budowy dla trzech wybranych projektów z oferty ARCHON+, wg krajowych stawek minimalnych na I kwartał 2020 r.
Dom w zielistkach - projekt małego domu z poddaszem użytkowym bez garażu. Budynek wyróżnia się prostą formą z dachem dwuspadowym, co pozytywnie oddziałuje na koszty budowy oraz sprawne tempo prowadzenia prac. Wykończenie stanowi atrakcyjną wizualnie kompozycję, stonowane kolory tynków wraz z drewnianą okładziną elewacyjną podkreślają nowoczesny charakter domu. Dodatkowym atutem projektu jest możliwość realizacji na niewielkich działkach.
powierzchnia domu - 109,64 m2 powierzchnia kotłowni - 7,38 m2 program funkcjonalny - 5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, schowek, kotłownia
Dom w kostrzewach 4 to mała parterówka z kolekcji: domy tanie w budowie. Projekt ten idealnie łączy ekonomikę realizacji z atrakcyjnym wyglądem elewacji i wygodą użytkowania niewielkiego jednokondygnacyjnego wnętrza. Prosta bryła prezentuje się nowocześnie, z jasnym tynkiem dobrze współgra antracytowa dachówka i stolarka, a naturalne okładziny wprowadzają ciekawy, dekoracyjny akcent.
powierzchnia domu - 94,70 m2 powierzchnia kotłowni - 5,50 m2 program funkcjonalny - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, garderoba, kotłownia
Dom w zdrojówkach 11 to interesujący projekt, który powstał ze szczególnym uwzględnieniem ekonomicznych kosztów budowy i użytkowania domu. To propozycja polecana inwestorom, posiadającym działki z wejściem od południa, wyróżnia się wygodnym układem funkcjonalnym, który w optymalny sposób wykorzystuje naturalne uwarunkowania takiej działki.
powierzchnia domu - 108,89 m2 powierzchnia garażu - 18,88 m2 powierzchnia kotłowni - 6,83 m2 program funkcjonalny - 5 pokoi, kuchnia, łazienka, toaleta, garderoba, pralnia, kotłownia
Kupując w ARCHON+ projekt domu z kosztorysem w wersji elektronicznej każdy inwestor będzie mógł na bieżąco i precyzyjnie kontrolować wszystkie wydatki. Kosztorys zawiera szczegółową listę robót budowlanych, uwzględnia ceny materiałów, sprzętu oraz robocizny, a dzięki temu, że bazuje na tzw. przedmiarze, wszystkie podane ilości odpowiadają rzeczywistemu zapotrzebowaniu. Dzięki temu, że kosztorysy do projektów domów ARCHON+ opracowane są w wersji elektronicznej, każdy inwestor może dostosować poszczególne stawki do tych, obowiązujących w jego regionie. Zmiany przeliczają się na bieżąco, co pozwala mieć pod kontrolą całościowe koszty.