Koszty budowy domu 2020 r. - sprawdź najnowsze wyceny!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Koszty budowy domu 2020 r. - sprawdź najnowsze wyceny!

Planując budowę domu, każdy inwestor stara się oszacować koszty inwestycji, by wydatki dostosować do swoich możliwości finansowych. Wybierając gotowy projekt domu z oferty ARCHON+ można dokładnie sprawdzić, jakie będą rzeczywiste koszty jego realizacji. Pracownia regularnie, co kwartał, aktualizuje opracowane do swoich projektów kosztorysy, dzięki czemu już teraz na www.archon.pl dostępne są najnowsze wyceny na 2020 r.

aktualizacja: 2020-04-07 14:57:55

Możliwość sprawdzenia i szybkiego porównania kosztów budowy pozwala inwestorowi dostosować wybór projektu do budżetu, jaki planuje przeznaczyć na realizację swojego domu. Kosztorysy wykonane przez pracownię ARCHON+ bazują na aktualnych w danym kwartale stawkach krajowych, publikowanych przez Sekocenbud, dzięki czemu zawierają wyceny rzeczywiste i odpowiadające cenom rynkowym.

Wyliczenia z podziałem na koszty budowy w stanie surowym zamkniętym oraz koszty wykończeniowe można znaleźć na stronie danego projektu ARCHON+, w zakładce kosztorys. Znajdujące się tam zestawienia są to kwoty, które zostały wyliczone w kosztorysach szczegółowych, przedstawiono je z rozróżnieniem na stawki minimalne i średnie, a także w wariancie budowy systemem zleconym oraz gospodarczym.

Chcąc porównać koszty budowy kilku interesujących nas projektów najlepiej zestawiać wyliczenia dla stanu surowego zamkniętego, gdyż zawiera on najbardziej porównywalny zakres prac. Koszty związane z pracami wykończeniowymi w dużym stopniu zależeć będą od przyjętego praz inwestora standardu i jakości zastosowanych materiałów, dlatego wydatki poniesione wykończenie tego samego domu mogą się znacząco różnić.

Koszty budowy dla trzech wybranych projektów

Poniżej przedstawiamy zestawienia kosztów budowy dla trzech wybranych projektów z oferty ARCHON+, wg krajowych stawek minimalnych na I kwartał 2020 r.

Dom w zielistkach

Dom w zielistkach - projekt małego domu z poddaszem użytkowym bez garażu. Budynek wyróżnia się prostą formą z dachem dwuspadowym, co pozytywnie oddziałuje na koszty budowy oraz sprawne tempo prowadzenia prac. Wykończenie stanowi atrakcyjną wizualnie kompozycję, stonowane kolory tynków wraz z drewnianą okładziną elewacyjną podkreślają nowoczesny charakter domu. Dodatkowym atutem projektu jest możliwość realizacji na niewielkich działkach.

powierzchnia domu - 109,64 m2
powierzchnia kotłowni - 7,38 m2
program funkcjonalny - 5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, schowek, kotłownia

Koszty budowy domu:
stan surowy zamknięty - 125 900 zł netto
roboty wykończeniowe - 111 100 zł netto
instalacje - 33 200 zł netto

Dom w kostrzewach 4

Dom w kostrzewach 4 to mała parterówka z kolekcji: domy tanie w budowie. Projekt ten idealnie łączy ekonomikę realizacji z atrakcyjnym wyglądem elewacji i wygodą użytkowania niewielkiego jednokondygnacyjnego wnętrza. Prosta bryła prezentuje się nowocześnie, z jasnym tynkiem dobrze współgra antracytowa dachówka i stolarka, a naturalne okładziny wprowadzają ciekawy, dekoracyjny akcent.

powierzchnia domu - 94,70 m2
powierzchnia kotłowni - 5,50 m2
program funkcjonalny - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, garderoba, kotłownia

Koszty budowy domu:
stan surowy zamknięty - 163 900 zł netto
roboty wykończeniowe - 106 600 zł netto
instalacje - 37 900 zł netto

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dom w zdrojówkach 11

Dom w zdrojówkach 11 to interesujący projekt, który powstał ze szczególnym uwzględnieniem ekonomicznych kosztów budowy i użytkowania domu. To propozycja polecana inwestorom, posiadającym działki z wejściem od południa, wyróżnia się wygodnym układem funkcjonalnym, który w optymalny sposób wykorzystuje naturalne uwarunkowania takiej działki.

powierzchnia domu - 108,89 m2
powierzchnia garażu - 18,88 m2
powierzchnia kotłowni - 6,83 m2
program funkcjonalny - 5 pokoi, kuchnia, łazienka, toaleta, garderoba, pralnia, kotłownia

Koszty budowy domu:
stan surowy zamknięty - 158 400 zł netto
roboty wykończeniowe - 131 200 zł netto
instalacje - 40 600 zł netto

Kupując w ARCHON+ projekt domu z kosztorysem w wersji elektronicznej każdy inwestor będzie mógł na bieżąco i precyzyjnie kontrolować wszystkie wydatki. Kosztorys zawiera szczegółową listę robót budowlanych, uwzględnia ceny materiałów, sprzętu oraz robocizny, a dzięki temu, że bazuje na tzw. przedmiarze, wszystkie podane ilości odpowiadają rzeczywistemu zapotrzebowaniu. Dzięki temu, że kosztorysy do projektów domów ARCHON+ opracowane są w wersji elektronicznej, każdy inwestor może dostosować poszczególne stawki do tych, obowiązujących w jego regionie. Zmiany przeliczają się na bieżąco, co pozwala mieć pod kontrolą całościowe koszty.

Inne gotowe projekty domów jednorodzinnych znajdziecie na www.archon.pl.

Firma powiązana:
ARCHON+ Biuro Projektów Barbara Mendel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje