Duet nowoczesności z funkcjonalnością! Zobacz ten Projekt Domu z kolekcji ARCHON+

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Duet nowoczesności z funkcjonalnością! Zobacz ten Projekt Domu z kolekcji ARCHON+

"Dom w papawerach (A)" zachwyca nowoczesną formą i udowadnia, że prostą bryłę można zaaranżować w pomysłowy sposób. Atrakcyjny wygląd domu podkreśla efektowne wykończenie elewacji oraz starannie dobrany detal.

aktualizacja: 2022-04-21 09:56:26

Znakiem rozpoznawczym "Domu w papawerach (A)" jest imponujące przeszklenie na elewacji ogrodowej, które obejmuje dwie kondygnacje i znakomicie doświetla zarówno strefę dzienną parteru, jak i przestrzeń poddasza. Urodę domu wydobywa także dwuspadowy dach bezokapowy, wysmukla bryłę, nadając jej wygląd minimalistycznej, nowoczesnej stodoły. Efektowną oprawę zewnętrzną tworzy kompozycja jasnego tynku, grafitowych akcentów i naturalnej okładziny drewnianej, która harmonijnie wpisuje dom w otoczenie.

Dom w papawerach (A)

Doceniając atuty projektu, warto podkreślić, że jest to propozycja idealna do realizacji na wąskich działkach, a oryginalność rozwiązań architektonicznych idzie w parze z funkcjonalnością i praktycznym zagospodarowaniem przestrzeni użytkowej.

  • powierzchnia domu - ok. 110 m2
  • powierzchnia garażu - ok. 19 m2
  • powierzchnia kotłowni - ok. 5 m2
  • program użytkowy - salon, jadalnia, kuchnia, 3 sypialnie, 2 łazienki, 2 garderoby, kotłownia
  • minimalne wymiary działki - 16,1 x 21,2 m
  • Tutaj sprawdzisz aktualne koszty budowy "Domu w papawerach (A)" - wyliczone na podstawie kosztorysów szczegółowych wg minimalnych i średnich stawek krajowych Sekocenbud.

Strefa dzienna

Pełna naturalnego światła strefa dzienna prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jej walory estetyczne podnosi szerokie, przesuwne przeszklenie, otwierające wnętrze na częściowo osłonięty taras. Komfortowy salon z zestawem wypoczynkowym i kominkiem zachęca do rodzinnego spędzania wolnego czasu, a z jadalni mieszczącej duży stół roztacza się atrakcyjny widok na zieleń ogrodu. Atutem projektu jest ustawna, doskonale doświetlona kuchnia z obszernym półwyspem. Na parterze mieszkańcy dysponują także łazienką z prysznicem, a przez wiatrołap dostępna jest kotłownia gazowa z funkcją pralni oraz jednostanowiskowy garaż.

Dom w papawerach (A) - rzut parteru i rzut poddasza

Strefa nocna

Za sprawą panoramicznego przeszklenia wyjątkowy charakter zyskała zaprojektowana na poddaszu sypialnia główna, w której poza miejscem na duże łóżko, mamy także prywatną strefę TV oraz biurko do pracy. Przy sypialni zaprojektowano dwie garderoby, ułatwiające przechowywanie. We frontowej części poddasza mieszczą się dwa pokoje dla dzieci, których optymalne doświetlenie umożliwiają nowoczesne portfenetry, a na osi schodów zlokalizowano łazienkę.

Wizualizacje wnętrz "Domu w papawerach (A)"

Strefa dzienna to wygodna, wielofunkcyjna przestrzeń. Zaproponowana aranżacja podkreśla spójny charakter otwartego wnętrza, a jednocześnie zachowuje odrębność poszczególnych części, ze względu na ich przeznaczenie. Bazą monochromatycznej palety kolorów jest grafit, który znakomicie koresponduje z bielą i szarościami o jaśniejszej tonacji. Całość prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie, a podczas chłodniejszych wieczorów wnętrze rozświetla swoim blaskiem klimatyczny kominek.

Wizualizacje wnętrz Domu w papawerach (A)

W centrum jadalni, z której rozpościera się widok na ogród, znajduje duży stół o lekkiej formie. W komplecie z nim zestawiono ciemne krzesła ze złotym, metalowym stelażem, co stanowi interesujące połączenie. Efektownym designem wyróżniają się także metalowe hokery przy barku śniadaniowym, zaaranżowanym przy półwyspie, który łączy przestrzeń jadalni i kuchni.

Wizualizacje wnętrz Domu w papawerach (A)

Atrakcyjnie prezentuje się grafitowa zabudowa kuchenna, której kolor nawiązuje do innych elementów wyposażenie strefy dziennej. Znakomicie współgra z nią jasny marmur, wypełniający przestrzeń pomiędzy szafkami, tym samym materiałem wykończono ladę śniadaniową. Zaprojektowane w kuchni duże okno zapewnia jej doskonałe doświetlenie i podnosi komfort pracy.

Pełne informacje o projekcie oraz aktualne koszty budowy można sprawdzić na www.archon.pl.

Firma powiązana:
ARCHON+ Biuro Projektów Barbara Mendel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje