VIII Kongres PORT PC juz 27 lutego!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
VIII Kongres PORT PC juz 27 lutego!

27 lutego 2020 r. w ramach Targów Enex w Kielcach odbędzie się VIII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).

aktualizacja: 2020-01-02 10:14:13

Kongres PORT PC to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce, w ciągu każdego roku gromadzące ponad 300 osób z branży grzewczej. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Głównym tematem VIII Kongresu PORTPC będzie efektywna elektryfikacja ogrzewania jako główny kierunek neutralności klimatycznej ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej.

Ważnymi tematami Kongresu PORT PC będą nowe Warunki Techniczne 2021 i znaczenie budynków plusenergetycznych w nowych wymogach. W trakcie kongresu wydane zostaną uaktualnione branżowe wytyczne PORT PC cz. 1 dotyczące dolnych źródeł dla pomp ciepła oraz wytyczne PORT PC cz. 7 dotyczące projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła. W trakcie kongresu przedstawione zostaną także aktualne informacje o sytuacji rynkowej za 2019 rok, prognozy rynku w najbliższych latach.

W ciągu najbliższych miesięcy należy się spodziewać ogłoszenia celu neutralności klimatycznej Unii Europejskiej w 2050 r. Oznacza to konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych w ciągu 30 lat do takiego poziomu, który będą stanie absorbować lasy w Unii Europejskiej.

W trakcie pierwszej części wydarzenia przedstawione zostanie znaczenie elektryfikacji z przeważającym udziałem OZE i połączenia sektorów zużycia energii. Jakie znaczenie w osiągnięciu celu neutralności ma sektor zużycia ciepła i chłodu, a szczególnie budownictwo? Jak najbliższa perspektywa budżetowa Unii Europejskiej wpłynie na poprawę efektywności energetycznej budynków w Polsce? Co to oznacza dla branży urządzeń grzewczych w polskim budownictwie? To zagadnienia na których skupi się pierwsza część VIII Kongresu PORTPC z udziałem czołowych europejskich ekspertów.

Gościem honorowym wydarzenia będzie Kristian Ruby - sekretarz generalny Eurelectric, który przedstawi ideę i znaczenie elektryfikacji i połączenia sektorów zużycia ciepła. Z kolei Thomas Nowak sekretarz generalny EHPA, który gościł już podczas pierwszego kongresu PORTPC 2013 roku, pokaże aktualną sytuację i perspektywy rozwoju rynku europejskiego z punktu widzenia czołowej organizacji branżowej pomp ciepła.

Większość krajów Unii Europejskiej wkroczyła już na drogę zmian w sektorze ogrzewania i chłodzenia, również w Polsce w najbliższych miesiącach musi powstać finalna wersja krajowego planu na rzecz energii i Klimatu, pozwalająca na realizację ambitnych celów klimatycznych w 2030, a rok później ma powstać kolejny plan obejmującego rozwój polskiej gospodarki do 2050 roku.

Kolejny gość: dr Christian Schnell – ekspert Instytutu Jagiellońskiego - przedstawi sytuację w zakresie realizacji celu OZE do 2030 oraz wpływ wymogów UE na rozwój branży pomp ciepła na najbliższych latach. Perspektywę elektryfikacji ogrzewania, rozwoju branży grzewczej oraz badań i rozwoju z punktu widzenia czołowego instytutu badawczego Fraunhofer ISE przedstawi dr Marek Miara.

W ramach forum dyskusyjnego na temat koniecznych zmian rynku urządzeń w Polsce głos zabiorą m. in. Piotr Woźny - prezes NFOSIGW oraz Andrzej Guła - prezes Polskiego Alarmu Smogowego.

W trakcie Kongresu zostanie rozstrzygnięty konkurs dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej Dom bez Rachunków.

VIII Kongres PORT PC odbędzie się 27 lutego 2019 r. w Kielcach. Impreza towarzyszyć będzie Targom ENEX/ENEX Nowa Energia.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na Kongres znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

Do udziału w Kongresie zapraszamy przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządu, przedstawicieli branży grzewczej oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Lasery samopoziomujące w pracach wykończeniowych i konstrukcyjnych
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny