13 października 2016 roku zapraszamy do Galerii SARP w Krakowie, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje najlepszych, polskich architektów: Jerzego Szczepanika - Dzikowskiego z JEMS Architekci , Błażeja Janika z M.O.C Architekci oraz Ewy i Łukasza Podczaszy z PPA Podczaszy Pracownia Architektury.
Data publikacji: 2016-09-29
Data aktualizacji: 2016-09-29
11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.
Za nami ósma odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.
Wystawa będzie prezentowana w dniach 13-26 października 2016 w Galerii SARP w Krakowie, pl. Szczepański 6. Wernisaż odbędzie się 13 października o godz. 18:00. Wstęp wolny.
18:00 Wernisaż wystawy 18:15 Wykład Jerzego Szczepanika - Dzikowskiego, JEMS Architekci - Międzynarodowe Centrum Kongresowa w Katowicach 18:45 Prezentacja firmy Aurora 19:00 wykład Błażeja Janika z M.O.C Architekci - M.O.C Architekci czyli o spotkaniu 5 potrzeb. Projekt Mieszkania w Katowicach 19:30 Prezentacja firmy CAD Projekt K&A 19.45 wykład Ewy i Łukasza Podczaszy z PPA podczaszy l pracownia architektury - Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie 20:15 Zamknięcie wernisażu
O Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
Generalnym założeniem projektu było stworzenie obiektu, którego wartość budowana jest nie tylko przez zapewnienie programowo-funkcjonalnych rozwiązań o utylitarnych, ale także przez stworzenie warunków jego współdziałania w społecznej przestrzeni miasta. Gmach o prostej, wyrazistej i jednoznacznej formie, wkomponowany jest w publiczną przestrzeń miasta przez zapewnienie powiązania wzdłuż ważnej dla funkcjonowania miasta, osi łączącej plac honorowy przed halą "Spodka" (także najważniejszego węzła komunikacyjnego Katowic) i najstarszą, historyczną częścią miasta o nazwie Bogucice.
M.O.C Architekci czyli o spotkaniu 5 potrzeb. Projekt Mieszkania w Katowicach
Mierzymy się z rzeczywistością posługując się orężem zamiarów. Jedne z nich wynikają z przekonań wykreowanych w procesie naszego stawania się, inne powstają z nacisku okoliczności zewnętrznych. W dotychczasowym doświadczeniu biura M.O.C. Architekci wspomniane zamiary ukształtowały swoistą koegzystencję 5 potrzeb, którym staramy się podporządkować .
O porcie jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie
Projektowany teren jest próbą stworzenia "wizytówki miasta" - miejsca, które stanie się "zastrzykiem" uzdrawiającym i przywracającym życie miastu. Tereny te są jednymi z najciekawszych obszarów, których potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Główna ideą kształtowania przestrzeni było stworzenie obszaru "wymodelowanego" naturalnymi materiałami w naturalny sposób przypominający bieg rzeki, meandrami i wieloma zakolami. Wykorzystano naturalny materiał taki jak drewno, który to "okrywa" wszystko: pomosty, trapy, kładki aż dochodzi do wnętrza wyspy.
Przed nami jeszcze: 10-17 listopada 2016, Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, Kielce