Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo

Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi wystarcza. A co najważniejsze, działa bezawaryjnie - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, który wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

aktualizacja: 2019-02-08 10:39:02

Łazienka małżeńska: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba. C.w.u. w buforze o poj. 300 i 385 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, narożna, wymiary niecki 150 x 70 x 46 cm. 
  • Wyposażenie – kaskadowa wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący, siedzisko.

Decyzja: kiedy w 2014 r. kupowałem, z żoną, kompletnie wyposażony dom z czteroletnim stażem, zastana wanna z hydromasażem była jego dodatkowym atutem. Cieszyłem się na wieczorny relaks w wodzie z masażem. Od czasu do czasu dobrze jest po prostu rozmasować mięśnie. Trochę martwiło mnie, że ścieki trafią do szamba, ale z kolei radowało, że wodę z wodociągu podgrzeją kolektory słoneczne.

Narożna wanna ma owalną nieckę od przodu obudowaną fabryczną osłoną
Narożna wanna ma owalną nieckę od przodu obudowaną fabryczną osłoną. Wanna ma dysze do masażu wodnego i powietrznego, regulowane elektronicznym sterownikiem.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

Żona nie lubi hydromasażu, więc z wanny najczęściej korzystam sam. Robię to raz, dwa razy w miesiącu. Są tego trzy przyczyny – brak czasu, głośna praca wanny i zapełnianie szamba. Pompa i osprzęt wanny są głośne, mimo to, jeśli już zażywam hydromasażu, to zazwyczaj trwa on 30–40 minut. Zadaję na automatycznym panelu program ciągły, który sam przemiennie włącza dysze wodne i powietrzne. Ilość dysz wystarcza, żeby wymasować plecy i nogi. Przechodzę dwa całe cykle. Masująca ciepła kąpiel bardzo mnie odstresowuje i odpręża. Szczególnie przyjemna jest w zimie.

Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi wystarcza. A co najważniejsze, działa bezawaryjnie. Możliwe, że kupując nowe urządzenie, zmieniłbym kilka szczegółów. Burta, o którą opierają się plecy, jest wyższa od pozostałych i można o nią oprzeć głowę, lecz z miękkim zagłówkiem byłoby jeszcze wygodniej.

Po każdej kąpieli od razu dezynfekuję wannę, specjalnym środkiem, który kupuję w hipermarketach budowlanych. Robię to na tyle rzadko, że nie jest to uciążliwa czynność. Przy większej częstotliwości kąpieli i w domu z kanalizacją, wybrałbym automatyczną dezynfekcję i osuszanie rur.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem ok. 7500 zł; 
  • płyn dezynfekujący 30–45 zł za 0,5 l (wystarcza na 3–5 dezynfekcji).

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny