Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo

Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi wystarcza. A co najważniejsze, działa bezawaryjnie - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, który wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

Łazienka małżeńska: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba. C.w.u. w buforze o poj. 300 i 385 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, narożna, wymiary niecki 150 x 70 x 46 cm. 
  • Wyposażenie – kaskadowa wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący, siedzisko.

Decyzja: kiedy w 2014 r. kupowałem, z żoną, kompletnie wyposażony dom z czteroletnim stażem, zastana wanna z hydromasażem była jego dodatkowym atutem. Cieszyłem się na wieczorny relaks w wodzie z masażem. Od czasu do czasu dobrze jest po prostu rozmasować mięśnie. Trochę martwiło mnie, że ścieki trafią do szamba, ale z kolei radowało, że wodę z wodociągu podgrzeją kolektory słoneczne.

Narożna wanna ma owalną nieckę od przodu obudowaną fabryczną osłoną
Narożna wanna ma owalną nieckę od przodu obudowaną fabryczną osłoną. Wanna ma dysze do masażu wodnego i powietrznego, regulowane elektronicznym sterownikiem.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

Żona nie lubi hydromasażu, więc z wanny najczęściej korzystam sam. Robię to raz, dwa razy w miesiącu. Są tego trzy przyczyny – brak czasu, głośna praca wanny i zapełnianie szamba. Pompa i osprzęt wanny są głośne, mimo to, jeśli już zażywam hydromasażu, to zazwyczaj trwa on 30–40 minut. Zadaję na automatycznym panelu program ciągły, który sam przemiennie włącza dysze wodne i powietrzne. Ilość dysz wystarcza, żeby wymasować plecy i nogi. Przechodzę dwa całe cykle. Masująca ciepła kąpiel bardzo mnie odstresowuje i odpręża. Szczególnie przyjemna jest w zimie.

Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi wystarcza. A co najważniejsze, działa bezawaryjnie. Możliwe, że kupując nowe urządzenie, zmieniłbym kilka szczegółów. Burta, o którą opierają się plecy, jest wyższa od pozostałych i można o nią oprzeć głowę, lecz z miękkim zagłówkiem byłoby jeszcze wygodniej.

Po każdej kąpieli od razu dezynfekuję wannę, specjalnym środkiem, który kupuję w hipermarketach budowlanych. Robię to na tyle rzadko, że nie jest to uciążliwa czynność. Przy większej częstotliwości kąpieli i w domu z kanalizacją, wybrałbym automatyczną dezynfekcję i osuszanie rur.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem ok. 7500 zł; 
  • płyn dezynfekujący 30–45 zł za 0,5 l (wystarcza na 3–5 dezynfekcji).

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje