Wanna z hydromasażem - uciążliwe czyszczenie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem - uciążliwe czyszczenie

Polecamy wannę z hydromasażem, bo kąpiel w niej to przyjemność. Jeżeli chodzi o czyszczenie, to jest ono niestety uciążliwe. Nie wystarczy przeprowadzić czyszczenia zgodnie z instrukcją, specjalnym płynem dezynfekującym - mówią Dorota i Robert, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wannę z hydromasażem użytkują 4 lata.

Parametry łazienki: 9,58 m2; wentylacja grawitacyjna; gazowy podgrzewacz wody z wężownicą spiralną i zasobnikiem c.w.u. o poj. 120 l; woda z wodociągu z odprowadzeniem do kanalizacji.

Parametry urządzenia z hydromasażem: akrylowa wanna z masażem wodnym, narożna, dwuosobowa, wymiary 135 x 135 cm, pojemność 220 l. Wyposażenie – 6 dysz bocznych, panel sterujący, bateria trzyotworowa, wylewka kaskadowa, szyba na froncie (szkło hartowane), osprzęt chrom. Akcesoria – 2 zagłówki, reling na ręczniki, radio i głośnik, oświetlenie czołowe.

Liczba użytkowników: 4 osoby, w tym dwoje dzieci.

Decyzja: zdecydowaliśmy się na taką wannę, gdyż uwielbiamy kąpiele. A kąpiel w wannie z hydromasażem to połączenie tradycyjnego masażu z kojącymi i odprężającymi właściwościami wody, działającymi leczniczo na różne schorzenia, które i nas powoli dopadają. Przy pomocy masaży wodnych leczymy pod własnym dachem bóle kręgosłupa, zaburzenia krążenia, bezsenność, zmęczenie, stresy, napięcia nerwowe, poza tym hydromasaż pomaga przy zwalczaniu cellulitu.

Wannę wybraliśmy w specjalistycznym salonie. Oczywiście dużą rolę odgrywała cena, więc nie mamy kilku funkcji, o przydatności których przekonaliśmy się dopiero w praktyce. Wannę zamontowali nam hydraulicy, którzy robili łazienki. Poszło im to szybko i sprawnie.

Narożna dwuosobowa wanna ma tylko masaż wodny. Dysze znajdują się w bokach wanny Wyposażenie wanny: 2 zagłówki, półka, radio i głośnik, oświetlenie czołowe
Narożna dwuosobowa wanna ma tylko masaż wodny. Dysze znajdują się w bokach wanny Wyposażenie wanny: 2 zagłówki, półka, radio i głośnik, oświetlenie czołowe

Wanna z hydromasażem - porady i przestrogi:

  • Dorota – gdybym dzisiaj kupowała wannę z hydromasażem, wybrałabym lepszy model. Czyli z podgrzewaniem wody, automatyczną dezynfekcją, osuszaniem orurowania, oświetleniem wewnątrz wanny – to już dodatkowy bajer, ale bardzo fajny. Miałam okazję kąpać się w takiej wannie i bardzo mi się to podobało. Dla męża postarałabym się o wersję z telewizorkiem i schowkiem chłodzącym piwko.

  • Polecamy wannę z hydromasażem, bo kąpiel w niej to przyjemność. Nasze urządzenie sprawdza się rewelacyjnie. Jest trochę głośne, ale dzieci nie budzą się, gdy po ich zaśnięciu zażywamy masażu.
     
    Jeżeli chodzi o czyszczenie, to jest ono niestety uciążliwe. Nie wystarczy przeprowadzić czyszczenia zgodnie z instrukcją, specjalnym płynem dezynfekującym. Raz na 2 miesiące musimy porządnie umyć każdą dyszę szczoteczką do zębów. Jest to pracochłonne, ale bez tego wanna nie byłaby idealnie czysta. W lepszych modelach jest z tym łatwiej. Półlitrowa butelka płynu wystarcza na 3 czyszczenia. Wlewamy zawsze więcej środka, niż zalecają na opakowaniu.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem 3000 zł.
  • Płyn dezynfekujący 30–45 zł za 1/2 l.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Ania

08 Maj 2019, 11:17

Szkoda, więc szukam dalej. Ale bardzo dziękuję za odpowiedź.

time image

08 Maj 2019, 07:20

1 godzinę temu, Gość Ania napisał: Czy mogłabym prosić o wskazanie producenta i modelu wanny, która jest na zdjęciu? Kupiłam dom z taką wanną i nigdzie nie ma nazwy, a chciałabym znaleźć do niej instrukcję. Z góry dziękuję za pomoc Reportaż był ...

time image

Gość Ania

08 Maj 2019, 05:35

Czy mogłabym prosić o wskazanie producenta i modelu wanny, która jest na zdjęciu? Kupiłam dom z taką wanną i nigdzie nie ma nazwy, a chciałabym znaleźć do niej instrukcję. Z góry dziękuję za pomoc

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny