Jak wyposażyć małą kuchnię?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak wyposażyć małą kuchnię?

Niewielka przestrzeń nie musi Cię ograniczać. Poznaj najlepsze pomysły na wyposażenie niedużej kuchni lub dyskretnego aneksu. Wspólnie zadbajmy o nowoczesny i funkcjonalny charakter Twojego wnętrza.

aktualizacja: 2021-03-25 20:02:28

Mniejszy nie znaczy gorszy

Od rozmiarów pomieszczenia zdecydowanie ważniejszy jest pomysł na jego urządzenie. Duża kuchnia nie musi gwarantować komfortu użytkowania, a mała ograniczać. Wszystko zależy od tego, jakie decyzje podejmiemy m.in. na etapie doboru wyposażenia. Szukając odpowiedniego do niewielkiej przestrzeni sprzętu zazwyczaj skupiamy się na wymiarach. Warto jednak zwrócić uwagę także na parametry i funkcje. Mniejszy nie musi być gorszy. Wręcz przeciwnie.

Przykładem jest zmywarka do zabudowy MPM-45-ZMI-02 o szerokości 45 cm. Jej zgrabna linia łączy się z walorami użytkowymi i wszystkimi udogodnieniami znanymi z większych modeli: intuicyjnym panelem sterującym, 5 inteligentnymi programami, regulacją wysokości górnego kosza (tak, pomieści nawet duże naczynia i wysokie garnki), regulacją twardości wody czy zabezpieczeniami Aqua-Stop.

Odpowiednie parametry to podstawa

Wyzwaniem, jakiemu musimy sprostać w niewielkiej przestrzeni, jest wybór odpowiedniego okapu. Powinien skutecznie chronić przed niechcianymi zapachami, osadzaniem się zanieczyszczeń na meblach i ścianach, pracować cicho i maksymalnie wydajnie.
W wersji przyściennej w tej roli znakomicie sprawdzi się okap MPM-51-OV-64 o szerokości 50 cm. Jeśli urządzenie ma zajmować jeszcze mniej miejsca, dobrym wyborem jest okap podszafkowy MPM-51-PX-60. Jego szerokość to także 50 cm, ale daje możliwość zabudowy przestrzeni nad nim.

Przestrzeń dobrze zgrana

Czy w małej kuchni możemy pozwolić sobie na swobodę wyboru typu płyty? Tak! Płyta indukcyjna MPM-45-IM-07 ma tylko 45 cm szerokości, 3 dobrze zaprojektowane pola grzejne, funkcję booster i praktyczny timer. Płyta witoceramiczna MPM-45-VCB-21 zajmie jeszcze mniej miejsca – jej dokładna szerokość to zaledwie 43,7 cm. Posiada 3 pola grzejne i 9 poziomów mocy. Miłośnikom połączenia tradycji z nowoczesnością do gustu przypadnie płyta gazowa MPM-45-GMH-16 wykonana z hartowanego szkła, z 3 solidnymi żeliwnymi palnikami. Jej szerokość to 45 cm.

Piekarnik na miarę

W pełni funkcjonalna kuchnia lub aneks nie mogą obyć się bez piekarnika. Jeśli chcemy dostosować jego szerokość np. do rozmiarów płyty, optymalnym rozwiązaniem jest 45-centymetrowy piekarnik do zabudowy MPM-45-BO-20. Wyposażony w 7 praktycznych kombinacji pieczenia, w tym termoobieg i grill, "zimne drzwi" oraz stylowy front z czarnego szkła.

Połączenie tego modelu z wybraną płytą to także nowoczesna i niedroga alternatywa dla kuchenek wolnostojących. Pozwala na szybki lifting wnętrza i daje doskonały efekt.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Krystyna

15 Lip 2021, 12:07

Oczywiście, że wielkość nie ma znaczenia ;) Ja w swojej małej kuchni pomimo braku zmywarki, gdyż się nie zmieściła (boo ;( ) to mam chyba wszystko co mi potrzeba, i w tym małe AGD z serii ZWILLING ENFINIGY, gdzie blender wysokowydajny codziennie idzie w ruch :)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje