Co wybrać: systemy wysuwne cargo czy szuflady?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Co wybrać: systemy wysuwne cargo czy szuflady?

Systemy wysuwne to obecnie najbardziej wygodne rozwiązanie do szafek kuchennych. Umożliwiają łatwy dostęp do zapasów i pomagają utrzymać porządek w kuchni. Tylko na które postawić - cargo czy szuflady? Oto porównanie zalet obu rozwiązań.

aktualizacja: 2019-11-18 13:36:28

Funkcjonalność - to obok wyglądu podstawowa cecha, na którą zwracamy uwagę podczas planowania kuchennej zabudowy. W końcu po co komu kuchnia, w której przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich jest mordęgą? Nieergonomiczna, nieprzemyślana, nijak się mająca do naszych potrzeb...

Kluczem do wygodnej i komfortowej kuchni, takiej w której nie tylko chce się pracować, ale i spędzać czas, jest odpowiednia organizacja. I mowa tu nie tylko o ustawieniu poszczególnych sprzętów AGD czy mebli, ale również - uporządkowaniu wnętrza poszczególnych szafek. Tu pomocne, a wręcz niezbędne, okazują się być akcesoria meblowe, a zwłaszcza systemy wysuwne. W czym są lepsze od tradycyjnych, zamykanych drzwiczkami półek?

Otóż, po pierwsze zdecydowanie ułatwiają dostęp do przechowywanych przedmiotów. Mocowane na prowadnicach pełnego wysuwu cargo i szuflady, całkowicie wysuwają się z korpusu, dzięki czemu całą zawartość mamy w zasięgu wzroku i dłoni. Po drugie, dzięki systemom organizacji wewnętrznej, uporządkowanie i posegregowanie produktów i zapasów jest łatwiejsze. Po trzecie w końcu, systemy te pozwalają wykorzystać miejsce dotychczas niezagospodarowane - szafki narożne, wąskie przestrzenie między szafkami, a także tą pod zlewozmywakiem...

Cargo - wszystko pod ręką

Decydując się na systemy wysuwne do wyboru mamy cargo i szuflady. Różnice w ich budowie determinują również inne walory użytkowe. Jakie? Te pierwsze to lekkie, wykonane z chromowanego drutu kosze zamocowane na wytrzymałych prowadnicach. Zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza, więc doskonale sprawdzają się w przechowywaniu suchych produktów jak: mąka, cukier czy kasze, dużych naczyń - garnków, patelni i zastawy, ale również przetworów, czy środków czystości.

Poza tym, wysuwając cargo z szafki od razu widzimy wszystkie przechowywane w niej produkty. Znalezienie poszukiwanego przedmiotu jest więc znacznie prostsze. Tak proste, że uciążliwe i długotrwałe tłumaczenie dzieciom gdzie co leży nie będzie już potrzebne...

- Oferta cargo obejmuje modele w różnych wymiarach i konfiguracjach. Do szafek dolnych dedykowane są kosze dwupoziomowe, w których - jeśli mamy taką potrzebę - można zamocować dodatkowe koszyki na drobniejsze rzeczy. Zaś do szafek wysokich - popularnych słupków, kosze kilkupoziomowe, które służą jako podręczna spiżarka. Te ostatnie - Cargo Maxi, w wersji obrotowej można nie tylko lekko wysunąć z szafki (i to nawet przy pełnym obciążeniu), ale również obrócić o 90 stopni, co zapewnia jeszcze lepszy dostęp do zapasów - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktów firmy REJS.

Cargo to również świetne rozwiązanie do szafek trudno dostępnych np. bardzo wąskich. Podczas gdy miejsce w dolnej zabudowie o szerokości 20 cm zazwyczaj pozostaje niewykorzystane, wąskie cargo pozwala spożytkować je do przechowywania choćby wysokich nieustawnych butelek, pokrywek garnków, detergentów czy ściereczek.

Z drugiej strony, systemy Corner Comfort, czy Corner Front marki REJS, które są pewną odmianą cargo, pozwalają optymalnie zagospodarować dolne szafki narożne, a tym samym wykorzystać najpojemniejszy mebel w kuchni. A przecież miejsca do przechowywania nigdy nie jest za wiele.

Szuflady - wszystko w porządku

No dobrze, a co z szufladami? Co one mogą zaoferować użytkownikom kuchni? Choć systemy szuflad np. Slim Box czy Comfort Box marki REJS, w odróżnieniu od cargo nie pozwolą nam w jednej chwili ogarnąć wzrokiem całej zawartości szafki, to mają mnóstwo innych walorów użytkowych. Przede wszystkim, ułatwiają zachowanie porządku wśród drobniejszych produktów. Skrojone na miarę systemy organizacji wewnętrznej - relingi i ścianki odgradzające przechowywane pudełka, butelki i torebki, a także wkłady m.in. na przyprawy, sztućce i inne akcesoria, uniemożliwiają mieszanie się produktów i sprawiają, że wszystko zawsze będzie leżeć na swoim miejscu.

- Możliwość wyboru typu szuflad - wewnętrznej lub frontowej, koloru – w zależności od systemu: białej, szarej lub grafitowej, a także typu ścianek - z perforacją, lub szklanym wkładem, pozwala stworzyć model pasujący do całej zabudowy. Podczas gdy głębokość i długość szuflad dostępna jest w kilku wymiarach, szerokość zawsze wybieramy sami. To ważne, gdy decydujemy się na meble na zamówienie - wyjaśnia Damian Rybak.

Szuflady sprawdzą się również w trudniejszych miejscach np. pod zlewozmywakiem, a także w trudniejszych zadaniach np. w... segregacji odpadów. Do głębokich modeli wystarczy wstawić odpowiedni do naszych potrzeb zestaw pojemników i gotowe. Liczbę, pojemność i układ koszy wybieramy sami, a praktyczna, szczelna pokrywa ochroni nas przed nieprzyjemnym zapachem.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Porada z firmy REJS

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość krys

15 Wrz 2020, 09:25

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem do szafek kuchennych są kosze.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje