Co wybrać: systemy wysuwne cargo czy szuflady?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Co wybrać: systemy wysuwne cargo czy szuflady?

Systemy wysuwne to obecnie najbardziej wygodne rozwiązanie do szafek kuchennych. Umożliwiają łatwy dostęp do zapasów i pomagają utrzymać porządek w kuchni. Tylko na które postawić - cargo czy szuflady? Oto porównanie zalet obu rozwiązań.

aktualizacja: 2019-11-18 13:36:28

Funkcjonalność - to obok wyglądu podstawowa cecha, na którą zwracamy uwagę podczas planowania kuchennej zabudowy. W końcu po co komu kuchnia, w której przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich jest mordęgą? Nieergonomiczna, nieprzemyślana, nijak się mająca do naszych potrzeb...

Kluczem do wygodnej i komfortowej kuchni, takiej w której nie tylko chce się pracować, ale i spędzać czas, jest odpowiednia organizacja. I mowa tu nie tylko o ustawieniu poszczególnych sprzętów AGD czy mebli, ale również - uporządkowaniu wnętrza poszczególnych szafek. Tu pomocne, a wręcz niezbędne, okazują się być akcesoria meblowe, a zwłaszcza systemy wysuwne. W czym są lepsze od tradycyjnych, zamykanych drzwiczkami półek?

Otóż, po pierwsze zdecydowanie ułatwiają dostęp do przechowywanych przedmiotów. Mocowane na prowadnicach pełnego wysuwu cargo i szuflady, całkowicie wysuwają się z korpusu, dzięki czemu całą zawartość mamy w zasięgu wzroku i dłoni. Po drugie, dzięki systemom organizacji wewnętrznej, uporządkowanie i posegregowanie produktów i zapasów jest łatwiejsze. Po trzecie w końcu, systemy te pozwalają wykorzystać miejsce dotychczas niezagospodarowane - szafki narożne, wąskie przestrzenie między szafkami, a także tą pod zlewozmywakiem...

Cargo - wszystko pod ręką

Decydując się na systemy wysuwne do wyboru mamy cargo i szuflady. Różnice w ich budowie determinują również inne walory użytkowe. Jakie? Te pierwsze to lekkie, wykonane z chromowanego drutu kosze zamocowane na wytrzymałych prowadnicach. Zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza, więc doskonale sprawdzają się w przechowywaniu suchych produktów jak: mąka, cukier czy kasze, dużych naczyń - garnków, patelni i zastawy, ale również przetworów, czy środków czystości.

Poza tym, wysuwając cargo z szafki od razu widzimy wszystkie przechowywane w niej produkty. Znalezienie poszukiwanego przedmiotu jest więc znacznie prostsze. Tak proste, że uciążliwe i długotrwałe tłumaczenie dzieciom gdzie co leży nie będzie już potrzebne...

- Oferta cargo obejmuje modele w różnych wymiarach i konfiguracjach. Do szafek dolnych dedykowane są kosze dwupoziomowe, w których - jeśli mamy taką potrzebę - można zamocować dodatkowe koszyki na drobniejsze rzeczy. Zaś do szafek wysokich - popularnych słupków, kosze kilkupoziomowe, które służą jako podręczna spiżarka. Te ostatnie - Cargo Maxi, w wersji obrotowej można nie tylko lekko wysunąć z szafki (i to nawet przy pełnym obciążeniu), ale również obrócić o 90 stopni, co zapewnia jeszcze lepszy dostęp do zapasów - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktów firmy REJS.

Cargo to również świetne rozwiązanie do szafek trudno dostępnych np. bardzo wąskich. Podczas gdy miejsce w dolnej zabudowie o szerokości 20 cm zazwyczaj pozostaje niewykorzystane, wąskie cargo pozwala spożytkować je do przechowywania choćby wysokich nieustawnych butelek, pokrywek garnków, detergentów czy ściereczek.

Z drugiej strony, systemy Corner Comfort, czy Corner Front marki REJS, które są pewną odmianą cargo, pozwalają optymalnie zagospodarować dolne szafki narożne, a tym samym wykorzystać najpojemniejszy mebel w kuchni. A przecież miejsca do przechowywania nigdy nie jest za wiele.

Szuflady - wszystko w porządku

No dobrze, a co z szufladami? Co one mogą zaoferować użytkownikom kuchni? Choć systemy szuflad np. Slim Box czy Comfort Box marki REJS, w odróżnieniu od cargo nie pozwolą nam w jednej chwili ogarnąć wzrokiem całej zawartości szafki, to mają mnóstwo innych walorów użytkowych. Przede wszystkim, ułatwiają zachowanie porządku wśród drobniejszych produktów. Skrojone na miarę systemy organizacji wewnętrznej - relingi i ścianki odgradzające przechowywane pudełka, butelki i torebki, a także wkłady m.in. na przyprawy, sztućce i inne akcesoria, uniemożliwiają mieszanie się produktów i sprawiają, że wszystko zawsze będzie leżeć na swoim miejscu.

- Możliwość wyboru typu szuflad - wewnętrznej lub frontowej, koloru – w zależności od systemu: białej, szarej lub grafitowej, a także typu ścianek - z perforacją, lub szklanym wkładem, pozwala stworzyć model pasujący do całej zabudowy. Podczas gdy głębokość i długość szuflad dostępna jest w kilku wymiarach, szerokość zawsze wybieramy sami. To ważne, gdy decydujemy się na meble na zamówienie - wyjaśnia Damian Rybak.

Szuflady sprawdzą się również w trudniejszych miejscach np. pod zlewozmywakiem, a także w trudniejszych zadaniach np. w... segregacji odpadów. Do głębokich modeli wystarczy wstawić odpowiedni do naszych potrzeb zestaw pojemników i gotowe. Liczbę, pojemność i układ koszy wybieramy sami, a praktyczna, szczelna pokrywa ochroni nas przed nieprzyjemnym zapachem.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Porada z firmy REJS

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość krys

15 Wrz 2020, 09:25

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem do szafek kuchennych są kosze.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje