Szybki remont kuchni z akcesoriami meblowymi REJS!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Szybki remont kuchni z akcesoriami meblowymi REJS!

Lato to dobry moment na odświeżenie mieszkania czy domu. Co możemy zrobić, by kuchnia zmieniła swoje oblicze? Sprawdzą się m.in. akcesoria meblowe od firmy REJS.

aktualizacja: 2020-06-16 12:40:51

Remont kuchni wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami, wielkim bałaganem i koniecznością angażowania fachowców. Wiele zmian, które znacząco poprawią wygląd wnętrza i zwiększą jego ergonomię, możemy dokonać sami. Czasami wystarczy puszka farby, wymiana niektórych elementów zabudowy czy dodanie praktycznych akcesoriów...

Cel: estetyka

Jeśli zależy nam przede wszystkim na modyfikacji wystroju kuchni, najprostszym i najtańszym zabiegiem będzie zmiana detali np. uchwytów, bądź kolorystyki niektórych elementów. Wymienić możemy tylko dekoracje i tekstylia, lub też – przemalować ściany, płytki, a nawet fronty mebli. W sklepach budowlanych bez trudu znajdziemy odpowiednie farby i wszystkie potrzebne akcesoria, a koszt zamknie się w przedziale kilkuset złotych.

Oczywiście skala remontu może być większa. Jeśli nie chcemy malować płytek znajdujących się nad dolnymi szafkami, lub gdy są one zbyt zniszczone - możemy je zasłonić szkłem dekoracyjnym. Odporne na działanie wysokiej temperatury i wody tafle w różnych kolorach i wzorach znajdziemy np. w ofercie firmy REJS. Zamawianą na wymiar formatkę wystarczy przymocować odpowiednimi śrubami i przykleić.

Podobnie, o ile stare korpusy są w dobrym stanie, wymienić możemy zniszczone blaty i drzwiczki szafek. Do wyboru mamy wiele opcji. Blaty mogą być wykonane z drewna, płyty, kamienia czy konglomeratu. Fronty zaś mogą być akrylowe, szklane w aluminiowych ramkach, lub również z płyt drewnopochodnych - frezowanych lub płaskich.

- Wszystkie te propozycje znajdują się w ofercie REJS i jej marki Decores obejmujących płyty i blaty Sm’art., a także materiał Solid Surface KRION. Paleta kolorów i wzorów jest tak bogata, że bez trudu wybierzemy opcje odpowiednie do każdej aranżacji - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Płyty i blaty Sm’art
Płyty i blaty Sm’art

Remont kuchni. Cel: wygoda

Co zaś jeśli zależy nam nie tyle na wyglądzie kuchni, ale na poprawie jej ergonomii i funkcjonalności? I tu sporo rzeczy możemy zmienić bez totalnego remontu. Dobrym przykładem jest montaż akcesoriów meblowych, które znacząco ułatwiają codzienną pracę.

Zamocowanie na ścianie nad blatem relingów sprawi, że najpotrzebniejsze w kuchni rzeczy zawsze będziemy mieć w zasięgu ręki. Na relingach - w zależności od naszych potrzeb - powiesić możemy koszyki na kuchenne akcesoria, półeczki na przyprawy, wieszaki na kieliszki, haczyki na kubki, a nawet ociekarkę do naczyń. Dzięki temu będziemy mieć więcej miejsca na blacie. Ale zmienić możemy również znacznie więcej.

Ociekarka relingowa czarna REJS
Ociekarka relingowa czarna REJS

- Nie od dziś wiadomo, że szuflady to najbardziej funkcjonalne i wygodne rozwiązanie do szafek dolnych. Zapewniają bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy i maksymalne wykorzystanie przestrzeni przechowywania. Niewiele osób jednak wie, że systemy szuflad np. Comfort Box REJS zamocować można nie tylko w nowych, ale również w starych szafkach. Dostępne są w kilku głębokościach i wysokościach, a ich szerokość dobieramy sami, więc bez trudu dopasujemy je do już istniejącej zabudowy. Występują w opcji frontowej - wówczas każda z szuflad ma swój front, lub wewnętrznej - w tym wypadku kilka szuflad chowamy za jednym frontem. Dostępne są z boczkami z perforowanej blachy lub z relingami - wymienia Damian Rybak.

- Oczywiście montaż Comfort Box najlepiej jest zlecić fachowcom, ale z ich regulacją poradzą sobie również majsterkowicze - dodaje Damian Rybak.

Systemy szuflad Comfort Box REJS
Systemy szuflad Comfort Box REJS

Comfort Box w promocji!

Co ważne, teraz Comfort Box dostępne są w ofercie promocyjnej. Do końca czerwca 2020 roku kupując 9 szuflad, dziesiątą można dostać za 1 zł netto. Promocja dotyczy wszystkich modeli z miękkim dociągiem w kolorze białym i srebrnym.

Firma powiązana:
REJS Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje