Targi wnętrzarskie - podsumowanie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2008-06-04 13:37:22
Targi wnętrzarskie - podsumowanie
Zakończyło się największe w Polsce wydarzenie wnętrzarskie: połączone edycje Targów MEBLE, Targów Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR, Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO oraz Targów Wykończenia i Renowacji Wnętrz BUDMA INTERIOR 2008.

Targi wnętrzarskie - podsumowanieNa blisko 30 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało niemal 600 wystawców z Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Szwajcarii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Czech, Litwy, Łotwy, Hiszpanii, Portugalii, Indii, Malezji, Singapuru i Chin. W ciągu czterech dni wystawienniczych na targi przybyło aż 25 tysięcy zwiedzających – to aż o około 25% więcej niż w roku ubiegłym.

 

To była bardzo udana edycja - mówi Józef Szyszka, dyrektor targów Meble i Budma Interior. - Cieszę się, że wystawcy zaakceptowali nową formułę. W pier-wsze dwa dni targowe przyjmowali na swoich stoiskach przede wszystkim zwiedzających zawodowo związanych z branżą, polskich i zagranicznych kupców meblowych, handlowców, architektów i projektantów wnętrz. W piątek i sobotę z bogatą ofertą wystawców zapoznawali się natomiast klienci indywidualni czyli końcowi użytkownicy prezentowanych produktów i usług.

Wystawy - seminaria - pokazy

Tegorocznej edycji towarzyszyły ponadto liczne wydarzenia designerskie, które cieszyły się ogromną popularnością: Warsztaty Meblościanka prowadzone przez Tomka Rygalika, Strefa 7 PE-P, wystawa transFORM goszcząca znakomite osobistości ze świata polskiego i zagranicznego designu, wystawy Koncept_08, Najlepsze Dyplomy Projektowe 2006/2007, Viva LED i inne.

 

- Wydarzenia towarzyszące targom zebrały świetne opinie zarówno fachowców, jak i szerokiej publiczności. Wielu oświetleniowców i projektantów wnętrz przyciągnęła na przykład tegoroczna wystawa „Oświetlić Wnętrze – VIVA LED”.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się także seminaria poświęcone trendom w aranżacji wnętrz, takie jak prezentacje dr. Marka Borowińskiego. – dodaje Anna Idaszak, dyrektor targów Home Decor i Salonu Luminexpo.

Targi wnętrzarskie - podsumowanie

Atrakcje dla zwiedzających

Zadowoleni byli również zwiedzający. Kupcy meblowi podkreślali, że prezentowana na targach oferta jest nie tylko ciekawa pod względem wzornictwa, ale prezentuje również wysoką jakość wykonania. Zwiedzający dwóch ostatnich dni usatysfakcjonowani byli nie tylko możliwością poznania w jednym miejscu wyjątkowo bogatej oferty, ale też chętnie uczestniczyli w wydarzeniach specjalnie dla nich przygotowanych.

Ogromnym powodzeniem cieszył się punkt informacyjny „Architekt radzi”, w którym można było zasięgnąć bezpłatnych konsultacji uznanych i doświadczonych projektantów wnętrz. Dobrym pomysłem okazał się zorganizowany po raz pierwszy Salon Deweloperów, gromadzący w jednym miejscu wiele firm i instytucji związanych z rynkiem nieruchomości.

Zwiedzający targi chętnie oglądali też liczne pokazy popularnych prac wykończeniowych i przysłuchiwali się wykładom o trendach i nowościach w branży wnętrzarskiej. Sobotnią atrakcją dla gości targowych była realizacja programu telewizyjnego SOFA, podczas którego znani redaktorzy telewizji WTK zaprezentowali dwie propozycje pokoju dziennego, wymieniając komentarze zarówno z uznanymi projektantami, jak i z publicznością. Dzieciom natomiast bardzo podobał się kolorowy plac zabaw, na którym mogły do woli wyszaleć się pod okiem czujnego personelu.

Targi wnętrzarskie - podsumowanie

Media

Tegorocznej edycji targów wnętrzarskich w Poznaniu tradycyjnie towarzyszyło duże zainteresowanie mediów branżowych, ale także prasy codziennej, radia i telewizji. W Centrum Prasowym MTP akredytowało się ponad 250 dziennikarzy z Polski i zagranicy.

Ogromnym zainteresowaniem mediów cieszyła się zwłaszcza konferencja prasowa Tomka Rygalika z okazji otwarcia warsztatów dla młodych projektantów „Meblościanka”. Odbyła się także doroczna konferencja Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, na której przedstawiono stan branży meblarskiej w Polsce i jej dalsze perspektywy rozwoju.

Nagrody

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to najcenniejsze trofeum,  jakie zdobyć można na poznańskich targach. Tę nagrodę otrzymują produkty, które mogą się pochwalić najwyższą  jakością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, najciekawszym wzornictwem.

 

Lista produktów nagrodzonych  Złotym Medalem MTP na targach MEBLE

Kanapa LIBERO
Meblarska Spółdzielnia Pracy „DĄB”, Gdynia
Pawilon 5 stoisko 50

 

System meblowy NEPTUN
Fabryka Mebli TARANKO Aleksander Taranko, Morąg
Pawilon 5 stoisko 48

 

System meblowy WERSAL
Fabryka Mebli TARANKO Aleksander Taranko, Morąg
Pawilon 5 stoisko 48

 

Program KLER D140
KLER S.A., Dobrodzień
Pawilon 5 stoisko A1

 

Zestaw Mebli  do living room MULTIFORM
Kolekcja Mebli KLOSE Sp. z o.o., Nowe
Pawilon 5 stoisko A1

 

Meble Mikołajczyk,  meble stylizowane – kolekcja COLOSSEO
Fabryka Mebli Mikołajczyk Sp. z o.o., Piotrowice
Pawilon 5 stoisko 24

 

Kolekcja mebli tapicerowanych CAPRI
Fabryka Mebli Tapicerowanych TOMBEA, Tomasz Misiorny
Łowęcin
Pawilon 5

 

Zestaw mebli ogrodowych AVANTI
HEINZ KETTLER GmbH & Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: KETTLER POLSKA Sp. z o.o., Piła
Pawilon 5 stoisko D 43

 

Kolekcja SAWANNA
MEBLIK s.c. Stanisław Gierszewski Andrzej Zabłotny,
Chojnice
Pawilon 9 stoisko 2

 

ARGENTO
VERO Sp. z o.o. Lubliniec
Pawilon 5 stoisko 39

 

Sypialnia SENSO
PROFAP, Kraków
Zgłaszający: U-NEX Sp. z o.o., Kraków
Pawilon 5 stoisko 14

 

Zestaw mebli wypoczynkowych TUKAN
NOTI, Tarnowo Podgórne
Pawilon 5 stoisko 18

 

Gabinet Argo
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

 

Gabinet Karen – B
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

 

Kolekcja Mar-Jani
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

 

Hotel Jafra
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

 

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Targach Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR oraz Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO
    
Srebro użytkowe, kolekcja limitowana AZJATYCKI
OOO PUKP AGAT , Ukraina
Zgłaszający: WAIR Sp. z o.o., Opalenica
Pawilon 3A stoisko 54

 

Dekoracja z tkaniny THOR tkanina o składzie 59% miedź
DIAZ N.V. , Belgia
Zgłaszający : FLOKATEX Izabela Kaczmarska i Jacek Kaczmarski Sp. j., Łódź
Pawilon 3 stoisko 70

 

ACANTHUS AUREUS
Stoisko targowe to nie tylko miejsce zawierania kontraktów, ale przede wszystkim miejsce budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Targi Poznańskie wyróżniają stoiska, które najlepiej realizują strategię marketingową firmy, nagradzając je Złotym Akantem.

Stoiska nagrodzone w  konkursie ACANTHUS AUREUS na Targach MEBLE

 

KOLEKCJA MEBLI KLOSE Sp. z o.o. , Nowe
Pawilon 5, stoisko 1A

 

INTERPRINT POLSKA Sp. z o.o., Ozorków
Pawilon 5, stoisko 5

 

FABRYKA MEBLI TAPICEROWANYCH, TOMBEA TOMASZ MISIORNY, Swarzędz
Pawilon 5, stoisko 31

 

VERO SP. ZO.O, Lubliniec
Pawilon 5, stoisko 39/42

 

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI MEBLI JAFRA , Karnice
Pawilon 5, stoisko 65

 

MEBELPLAST SA, Olsztyn
Pawilon 6

 

Stoiska nagrodzone w  konkursie ACANTHUS AUREUS na Targach Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR oraz Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO

 

GARDINIA Sp. z o.o., Domasław
Pawilon 3, stoisko 60

 

EUROFIRANY B.B CHOCZYŃSCY SP.J., Żywiec
Pawilon 3, stoisko 61

 

ZORLUTEKS TEKSTIL, Istanbul, Turcja
Pawilon 3, stoisko 97

 

Stoiska nagrodzone w  konkursie ACANTHUS AUREUS na Targach Wykończenia i Renowacji Wnętrz BUDMA INTERIOR

 

SANPRIM Sp. z o.o. , Warszawa
Pawilon 7a stoisko 8

 

CERAMIKA PARADYŻ Sp. z o.o., Opoczno
Pawilon 7a, stoisko 29

Następna edycja

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji targów Meble, Budma Interior,  Home Decor i Salonu Luminexpo. Towarzyszyć im będą odbywające się w cyklu dwuletnim targi Biuro. Przyszłoroczne targi wnętrzarskie w Poznaniu odbędą się w dniach od 3 do 6 czerwca 2009.

 

Dziękujemy i zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny