AVENTOS HK top - podnośnik do frontów uchylnych Blum

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
AVENTOS HK top - podnośnik do frontów uchylnych Blum

AVENTOS HK top to najnowszy podnośnik firmy Blum. Nowe okucie do frontów uchylnych to połączenie minimalistycznej formy z maksymalną funkcjonalnością. Wraz z zupełnie nową jednostką SERVO-DRIVE oferuje pełen komfort podczas otwierania i zamykania. Pomimo niewielkich wymiarów zintegrowano w nim nowe rozwiązania, jak wbudowany ogranicznik kąta otwarcia czy mechanizm zapobiegający niezamierzonemu otwarciu podczas montażu. AVENTOS HK top dostępny będzie w sprzedaży od połowy października 2019 r.

aktualizacja: 2019-10-08 10:51:37

Niewielkie rozmiary i minimalistyczny design AVENTOS HK top połączono z dużym zakresem współczynnika mocy. Dzięki temu nadaje się nie tylko do małych szafek, ale także do dużych i ciężkich frontów. Tak jak pozostałe podnośniki z rodziny AVENTOS, jest alternatywą dla tradycyjnych drzwi otwieranych na bok w szafkach górnych. Gwarantuje większą swobodę ruchu przy otwartym froncie i nieograniczony dostęp do zawartości szafki.

Zoptymalizowany montaż podnośników AVENTOS HK top

W podnośniku AVENTOS HK top skupiono się na prostej i precyzyjnej obróbce oraz montażu. Symetryczne siłowniki z pozycjonowaniem pozwalają na precyzyjny montaż w korpusie po przyłożeniu do wieńca górnego i przedniej krawędzi. Nie trzeba wykonywać otworów wstępnych. Dzięki nowej pozycji montażowej, otwory dla każdego rozwiązania i wysokości korpusu są takie same.

Rozwiązanie pozwala na zastosowanie frontów o grubości od 8 mm do 30 mm. Używając dwóch siłowników, możliwe jest zamontowanie frontu o szerokości sięgającej 1800 mm. Pozwala to na zachowanie symetrycznego układu szczelin w szafkach górnych i dolnych, co doskonale sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych projektach kuchennych. Montaż jednostki SERVO-DRIVE do siłownika przebiega bez użycia narzędzi dzięki mechanizmowi CLIP.

Szafka z podnośnikiem AVENTOS HK top w biurze

Wygodna regulacja podnośników AVENTOS HK top

Wszystkie ustawienia podnośnika AVENTOS HK top mogą być dokonane z już zamontowaną zaślepką. Regulacja odbywa się całkowicie od przodu, dzięki czemu jest komfortowa i precyzyjna. Po otwarciu frontu na ramieniu siłownika możemy dostosować: siłę odpowiednią do wagi i wielkości frontu, kąt otwarcia frontu oraz standardową regulację wysokości, nachylenia i ustawienia bocznego.

Zintegrowana funkcjonalność

Każdy element AVENTOS HK top został zoptymalizowany tak, aby jego kompaktowe wymiary szły w parze z maksymalną funkcjonalnością i komfortem obsługi. Otwieranie nie wymaga użycia dużej siły nawet przy dużych i ciężkich frontach, a zamykanie jest zawsze delikatne i ciche.

Zintegrowany ogranicznik kąta otwarcia pozwala na bezstopniowe ustawienie kąta - maksymalny to 107°. Aby zwiększyć bezpieczeństwo montażu siłownik wyposażono w mechanizm zapobiegania niezamierzonemu otwarciu. A jego ustawienie odpowiednio do wagi frontu gwarantuje, że front zatrzyma się zawsze na wybranej wysokości.

Minimalizm formy

AVENTOS HK top został zaprojektowany, aby subtelnie komponować się z wnętrzem mebla. Dzięki kompaktowej konstrukcji świetnie sprawdzi się w małych jak i dużych korpusach. Minimalistyczna zaślepka o gładkiej powierzchni i prostych liniach, dostępna jest w trzech kolorach: jasnoszarym, jedwabiście białym i ciemnoszarym. Kolor zaślepki można dobrać do mebli tak, aby stylowo się z nim komponował lub celowo odznaczał.

Szafka z podnośnikiem AVENTOS HK top w kuchni

Jeszcze większy komfort obsługi podnośników AVENTOS HK top

Funkcjonalność AVENTOS HK top może być jeszcze większa dzięki połączeniu z technologią ruchu. Podnośnik sprawdzi się w rozwiązaniach bezuchwytowych oraz z uchwytami. Dostępne są dwa typy rozwiązań Pierwszy z zintegrowanym systemem cichego domyku - BLUMOTION. Drugi dostosowany do technologii TIP-ON pozwalającej na mechaniczne otwieranie po naciśnięciu frontu.

Wariant z BLUMOTION może zostać wyposażony w elektryczne wspomaganie SERVO-DRIVE, które pozwala na automatyczne i pełne otwarcie frontu po jego naciśnięciu oraz automatyczne zamknięcie po przyciśnięciu włącznika umieszczonego na boku korpusu.

Nowy podnośnik AVENTOS HK top dostępny będzie w sprzedaży od połowy października 2019 r.

Więcej informacji, pliki do pobrania: www.blum.com/pl/pl/products/liftsystems/aventos-hk-top/programme

Firma powiązana:
BLUM POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje