Warsztaty kulinarne z Candy - relacja

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Warsztaty kulinarne z Candy - relacja

Firma Candy, producent urządzeń AGD, zorganizowała letnie warsztaty kulinarne dla dziennikarzy i blogerów. Motywem przewodnim wydarzenia było zdrowe gotowanie i pieczenie z pomocą pary. Uczestnicy eventu mogli zapoznać się ze sprzętami firmy, wyposażonymi w liczne funkcje przydatne dla wielbicieli zdrowej kuchni.

aktualizacja: 2019-06-27 09:50:57

Warsztaty kulinarne odbyły się w studio kulinarnym CookUp przy ul. Racławickiej w Warszawie. Wydarzenie poprowadzili szefowie kuchni z wieloletnim doświadczeniem - Michał Lachur i Michał Kępiński. W menu znalazły się takie potrawy jak: focaccia z orkiszowej pełnoziarnistej mąki z rozmarynem, sałata z pieczonych na parze warzyw z czarną soczewicą i sosem sezamowym, wegański New York Cheesecake z konfiturą z owoców sezonowych, czy ryż z pomarańczowym koglem moglem na parze oraz brzoskwiniami.

Uczestnicy eventu mogli przetestować płyty indukcyjne oraz piekarniki marki Candy.

Co wyróżnia płytę indukcyjną Candy CTP644SCWIFI?

Do gotowania wykorzystano urządzenia Candy CTP644SCWIFI, które wyróżnia łączone pole bridge, dzięki czemu można korzystać z dużych naczyń i wspólnie sterować pracą dwóch pól grzejnych, jak jednym. Ten model posiada również moduł łączności Wi-Fi, który dzięki mobilnej aplikacji Simply-Fi pozwala na zdalną kontrolę pracy i czasu gotowania.

Co wyróżnia piekarnik Candy FCPKS826XL/E?

Jeśli chodzi o piekarniki, to uczestnicy eventu korzystali z modelu Candy FCPKS826XL/E o pojemności 70 litrów, który wyróżnia się możliwością pieczenia z dodatkiem pary, co z pewnością docenią osoby dbające o zdrową dietę. Wspólna moc pary i gorącego powietrza sprawia, że pieczone potrawy są soczyste w środku i cudownie chrupiące z wierzchu. Ta funkcja okaże się wyjątkowo przydatna dla osób, które poszukują sposobu na idealne, domowe pieczywo. Dodatek pary wodnej nawilża pieczone potrawy, co pozwala wyraźnie ograniczyć ilość używanego tłuszczu.

Ponadto piekarnik Candy FCPKS826XL/E został wyposażony w dwa, niezależne systemy czyszczenia. Pierwszym jest Aquactiva, czyli czyszczenie piekarnika za pomocą gorącej pary. Woda, którą wlewa się do specjalnego zagłębienia na spodzie komory pieczenia, zmienia się w parę pod wpływem wysokiej temperatury. Gorąca para wyraźnie zmiękcza przypalenia i osady, które następnie można łatwo usunąć. Drugi, niezwykle skuteczny system czyszczenia to pyroliza (metoda samoczyszczenia piekarnika). Specjalny program sprawia, że wnętrze piekarnika rozgrzewane jest aż do 500°C. W tak wysokiej temperaturze spalane są wszystkie zanieczyszczenia. Powstały w ten sposób popiół jest łatwy do usunięcia nawet w trudno dostępnych miejscach.

Oprócz zdrowego gotowania i pieczenia, prowadzący warsztaty przygotowali także dla uczestników dodatkową atrakcję, którą było zapoznanie się ze sztuką uzyskiwania napoju kambucha, który ma pozytywny wpływ na florę jelitową.

Firma powiązana:
Candy Hoover Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje