Raport specjalny Skąpiec.pl: Armatura kuchenna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Raport specjalny Skąpiec.pl: Armatura kuchenna

Serwis Skapiec.pl przygotował kolejny raport specjalny, w którym prezentuje preferencje zakupowe internautów. Publikacja poświęcona została armaturze kuchennej, a analiza obejmuje baterie, zlewozmywaki, syfony oraz młynki do rozdrabniania odpadów.

aktualizacja: 2013-09-13 10:48:10

Najnowszy raport specjalny Skapiec.pl to próba odpowiedzi na pytania o ulubione marki polskich internautów, ich preferencje w zakresie wyglądu armatury oraz materiałów, z których powinny być wykonane poszczególne jej elementy. W publikacji znaleźć można również rankingi najpopularniejszych produktów z czterech omawianych kategorii, a także krótkie poradniki zakupowe oraz wskazówki dotyczące wyboru zlewozmywaka i baterii kuchennej, autorstwa dziennikarzy branżowych, blogerów oraz przedstawicieli popularnych producentów.

Baterie kuchenne

Internauci, którzy w okresie od 1 maja do 31 lipca 2013 roku szukali baterii kuchennej za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, najczęściej korzystali z filtra "Producent" (37,67%). Kolejnymi istotnymi parametrami okazały się być rodzaj produktu (27,15%) oraz materiał, z którego bateria kuchenna została wykonana (18,02%). Nieco ponad 16% konsumentów określało, czy wylewka powinna być wyciągana, natomiast ok. 1 procenta użytkowników porównywarki chciało znaleźć baterię podokienną. Cena produktu była najważniejsza informacją dla mniej niż 0,5% potencjalnych kupujących.

Marką, na którą stawiało ok. 19% konsumentów było Franke, 14% z nich chciało znaleźć produkt z logo Grohe, a ok. 13% - Teka. W gronie najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze firmy KFA i Hansgrohe.

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z filtra "Rodzaj" w zdecydowanej większości zainteresowane były bateriami stojącymi (79% wyborów). Pozostała grupa opowiadała się za modelami wiszącymi. W kwestii materiału i jego wykończenia, aż 40% użytkowników Skąpiec.pl stawiało na chrom, ok. 19% - na satynę a 14,7% na stal szlachetną.

Popularnością cieszyły się również baterie z mosiądzu i tytanu. Jeżeli chodzi o cenę produktu to aż ¾ internautów chciało, aby nie była ona wyższa niż 500 złotych.

Najpopularniejsze baterie kuchenne: TOP3

1. Teka ARK 938 239381200, bateria stojąca z wyciąganą wylewka, cena od 271 zł
2. Franke Lula, chromowana bateria z głowicą ceramiczną, cena od 183 zł
3. Grohe Eurosmart Cosmopolitan (32843), jednouchwytowa bateria stojąca, cena od 359 zł

Zlewozmywaki

Najważniejszym kryterium dla 22% użytkowników porównywarki Skąpiec.pl, którzy w analizowanym okresie zainteresowani byli zakupem zlewozmywaka, była liczba posiadanych przez niego komór. Nieco ponad 20% w pierwszej kolejności zwracało uwagę na materiał, z którego zlew został wykonany, natomiast dla 15,61% największe znaczenie miał kształt produktu.

Na skorzystanie z filtra "Rodzaj" oraz "Producent" zdecydowało się niewiele poniżej 15% internautów, obecność ociekacza interesowała natomiast ok. 10% konsumentów. Najmniejsza grupa potencjalnych kupujących (tylko 0,19%) zdecydowała się na zawężenie wyników wyszukiwań do produktów z konkretnego przedziału cenowego.

Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że aż 45% internautów najchętniej zamontowałby w swojej kuchni zlewozmywak 1-komorowy. Niewiele ponad 1/3 chciałaby zaopatrzyć się w model 1,5-komorowy, dwukomorowy natomiast – 19,3%. W kwestii materiału zdania były podzielone przede wszystkim między dwie opcje: granit i stal. Zlewozmywaków granitowych szukało 38% użytkowników porównywarki, stalowe zainteresowały natomiast 25% z nich.

Jeżeli chodzi o kształt to zwyciężyły klasyczne, prostokątne zlewozmywaki – szukało ich 41% konsumentów. Najczęściej zaznaczaną opcją w filtrze "Rodzaj" okazały się być z kolei modele wpuszczane w blat (wynik na poziomie 46% wyszukiwań), a w filtrze "Wielkość odpływu" – 3,5 cala. Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszego producenta zostało Franke (29% wszystkich wyborów), a pierwszej trójce znalazły się jeszcze marki Teka (20,42%) i Blanco (16,74%).

Najpopularniejsze zlewozmywaki: TOP3

1. Franke Sirius 611-78, jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem, cena 199 zł
2. Franke Maris MRG 651, 1,5-komorowy zlewozmywak granitowy z ociekaczem, cena od 672 zł
3. Alveus NIAGARA 30, granitowy zlewozmywak jednokomorowy, cena od 436 zł

Link do raportu: www.skapiec.pl/site/doc/200/20/18/

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny