Shuttery - drewniane okiennice wewnętrzne

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Shuttery - drewniane okiennice wewnętrzne
Shuttery (drewniane okiennice wewnętrzne) są jak dotąd mało u nas popularne, ale warte uwagi.

Moda na nie dotarła do Europy ze Stanów Zjednoczonych, lecz na razie, z uwagi na ograniczony popyt i niewielką konkurencję na rynku, ich cena jest bardzo wysoka – najtańsze można kupić za ok. 1000 zł/m².

 

Popularność shutterów ogranicza też w pewnym stopniu ich charakter: masywne okiennice wymagają odpowiedniej scenografii. Najciekawsze efekty uzyskuje się w bardzo dużych pomieszczeniach, na rozległych przeszkleniach.

 

Wtedy zresztą zastosowanie wewnętrznych okiennic jest najbardziej uzasadnione. Shuttery wykonuje się z różnych gatunków drewna, maluje na wiele kolorów i zabezpiecza lakierami, które pozwalają stosować je także w łazienkach.

 

Zasłonięte stanowią bardzo skuteczną ochronę przed światłem dziennym i wzrokiem ciekawskich. Nie występuje w ich przypadku problem ograniczenia dostępu światła – okiennice otwiera się najczęściej składając je w harmonijkę.

 

W dużym stopniu limitują też ilość przenikającego przez okna ciepła, latem chroniąc wnętrze przed przegrzaniem, zimą – przed nadmiernym wychłodzeniem. Położenie lamelek ustala się za pomocą pionowej listwy regulacyjnej. Zdalne elektroniczne sterowanie pilotem jest przydatne w przypadku okien trudno dostępnych lub bardzo dużych.

 

Lamelki są znacznie szersze niż w tradycyjnych żaluzjach (od ok. 45 do 115 mm), co zapewnia wnętrzu stylowy wygląd. Shuttery montuje się we wnęce okiennej (na ramie lub do glifu) albo na ścianie, na zewnątrz wnęki.

Wewnętrzne okiennice Wewnętrzne okiennice
Wewnętrzne okiennice – tzw. shuttery to akcent doskonały do apartamentu w stylu kolonialno-atlantyckim (fot. Jasno Shutters)
Agnieszka Rezler

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje