Zwierzęcy wzór w sypialni dodaje pazura aranżacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zwierzęcy wzór w sypialni dodaje pazura aranżacji

Kiedy modernizowałam strefę małżeńską, w ścianie sypialni zamontowałam tzw. secret door. Chciałam nimi zamaskować przejście z sypialni do garderoby i dalej do łazienki z sauną. Żeby osiągnąć taki efekt, potrzebna mi była jeszcze odpowiednia tapeta... - Magdalena, Czytelniczka Budujemy Dom, która modernizowała ściany w 2013 r.

Rodzaj pomieszczenia: sypialnia o pow. 18 m2.

Opis dekoracji: tzw. secret door w ścianie między sypialnią małżeńską, a garderobą i łazienką, zamaskowane tapetą ze zwierzęcym wzorem.

Sposób wykończenia pozostałych ścian: pomalowane farbami lateksowymi, rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, kolor gołębi.

Decyzja: kiedy modernizowałam strefę małżeńską, powiększyłam naszą łazienkę kosztem gościnnej, a w ścianie sypialni zamontowałam tzw. secret door. Te specjalne drzwi, bez widocznych ościeżnic i zawiasów, kupiłam we włoskiej firmie. Chciałam nimi zamaskować przejście z sypialni do garderoby i dalej do łazienki z sauną. Żeby osiągnąć taki efekt, potrzebna mi była jeszcze odpowiednia tapeta. Musiała pasować do ścian w gołębim kolorze i nie mogła być zbyt ciemna, bo wtedy zmniejszyłaby sypialnię.

Szukałam powtarzalnego, jasnego wzoru, który nie zaburzy stylizacji, jeśli na chwilę otworzy się drzwi. Szara żyrafa doskonale tu zagrała. Wzór powtarza się co 40 cm, na ścianę 3 x 2,70 m zamówiłam więc 5 rolek razem z klejem.

Tzw. secret door w sypialni obłożone tapetą w zwierzęcy wzór
Nawet po uchyleniu skrzydła drzwi są mało widoczne.

Wykonanie: drzwi zamontowali fachowcy. Tapetę położyłam, w ciągu 6 godzin, razem z mężem. Jak nakazywała instrukcja, rozrobiony w wodzie klej rozprowadzaliśmy wałkiem na ścianie i na zamkniętym skrzydle drzwi. Klej szybko wiązał, więc już pod koniec pracy mogłam, centymetr po centymetrze, wyczuwając aluminiowy rant drzwi, wyciąć nożykiem w tapecie otwór wokół drzwi. To był najtrudniejszy moment całej operacji, taka precyzyjna dłubanina. Skrzydło drzwi od strony garderoby pomalowałam identyczną farbą, co ściany. Akurat urodziłam dziecko, więc to farba ekologiczna. Farby na suficie i ścianach wcześniej położyli malarze.

Niezbędne narzędzia: nóż, wałek i szczotka do tapet, stalowa linijka, pędzel do kleju, wałki i pędzle do malowania.

Rant aluminiowych drzwi pozostawiono bez tapetowania i malowania
Rant aluminiowych drzwi pozostawiono bez tapetowania i malowania.

Tapeta w zwierzęcy wzór w sypialni - rady i przestrogi:

Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z sekretnego przejścia i jego oprawy. Mamy teraz przejście, którego nie widać, jak w starych domach z tajemnicą. Zwierzęcy wzór fantastycznie je maskuje, a znajomi mówią, że dodaje pazura aranżacji. Przy kładzeniu tapety istotne jest zostawienie 2-3 mm odstępu od reszty ścian i od sufitu. Wtedy nie widać krzywizn. Tapeta nie może się na nich zaginać!

Koszty układania tapety w zwierzęcy wzór w sypialni:

  • secret door - 4000 zł; 
  • tapeta - ok. 500 zł/rolka; 
  • robocizna - we własnym zakresie; 
  • farby lateksowe - 400 zł plus robocizna - 1000 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje