Czy można położyć wykładzinę PVC lub terakotę na starym parkiecie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Czy można położyć wykładzinę PVC lub terakotę na starym parkiecie?

Odpowiedź eksperta: Układanie wykładziny PVC na drewnianej podłodze jest błędem, gdyż paroszczelne pokrycie uniemożliwia odparowanie wilgoci, która może przenikać pod wykładzinę lub pojawić się w wyniku kondensacji pary wodnej na podkładzie podłogowym. W efekcie następuje odkształcenie się podłoża, a po pewnym czasie z reguły dochodzi do zagrzybienia posadzki.

Na starym parkiecie można ułożyć płytki ceramiczne pod warunkiem odgrzybienia i osuszenia podłoża oraz gdy nie odstaje on od podłoża. Do przyklejania należy użyć elastycznego kleju do płytek i układać je na szeroką fugę wypełnioną elastyczną zaprawą spoinującą.

Użycie szkła wodnego do impregnacji nie jest odpowiednim rozwiązaniem, gdyż nie zawiera ono składników grzybobójczych, co nie zapewnia długotrwałej ochrony drewna. Zależnie od stanu drewna do zabezpieczenia należy użyć impregnatów o działaniu grzybochronnym lub grzybobójczym dopuszczonych do stosowania wewnątrz domu, np. pleśniotox lub pleśniotox E.

Redakcja BD
fot. Gerflor

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość

12 Maj 2020, 15:30

1 godzinę temu, Gość Janek napisał: czym wyrównać te dołeczki miedzy kostką? Żeby wyrównać dołeczki między kostką do takiego stanu, żeby wykładzina trochę czasu posłużyła, to musiałbyś na kostkę wylać warstwę betonu i wykończyć ją na gładko...  

time image

12 Maj 2020, 14:07

a do czego ma służyć ta powierzchnia, to jest na zewnątrz, na powietrzu, czy wewnątrz budynku?

time image

Gość Janek

12 Maj 2020, 13:56

chce położyć wykładzinę PCV na kostkę brukowa czym wyruwanac te dołeczki miedzy kostką?

Na parkiecie można układać terakotę poprzez warstwę kontaktową. Wykładzina PVC na parkiet....hmmmmmm...trąci trochę PRL-em. Nie lepiej odnowić parkiet i nadać mu "blasku".

time image

16 Lis 2018, 05:36

5 godzin temu, Gość Eduarda napisał: Czy można położyć wykładzine pcv na płytkach i czy jest bezpieczny sposób na ewentualne późniejsze usunięcie jej bez szkody dla płytek? a bedziesz kładł/a czy kleił/a  ?????

time image

Gość Eduarda

16 Lis 2018, 00:27

Czy można położyć wykładzine pcv na płytkach i czy jest bezpieczny sposób na ewentualne późniejsze usunięcie jej bez szkody dla płytek?

time image

Gość Rafał

22 Lip 2016, 09:10

No dobra to płytki mogę a i jak środkiem na grzyby potraktuje to chyba mogę tez wykładzinę położyć tak?

time image

Gość Ten

03 Maj 2015, 19:08

Aby roztocza miały jak najmniej możliwość zadomowienia się alergik powinien wybierać podłogi ze:SzkłaPłytek ceramicznychKamienia i marmuruDrewna i korkajeżeli nie da się reanimować tej podłogi z parkietu to ostatecznie można pokusić się o montaż paneli podłogowych, które ...

time image

Gość Mama

03 Maj 2015, 18:11

...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!