Oranżeria - aranżacje

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2017-08-02 11:07:42
Oranżeria - aranżacje

Do stworzenia dobrego projektu oranżerii niezbędne są, oprócz doświadczonego architekta, konkretne ustalenia z właścicielem. Trzeba w nich określić do jakich celów wykorzystywana będzie oranżeria – do hodowli roślin, do spożywania posiłków czy też intensywnej pracy.

Salon, który płynnie łączy się z ogrodem zimowym
Salon, który płynnie łączy się z ogrodem zimowym. Pod szklanym dachem urządzono jadalnię i kąt do pracy (fot. Four Seasons)
Oranżeria to wymarzone miejsce na obserwację nieba nocą Oranżeria to wymarzone miejsce na obserwację nieba nocą. Niewielki stolik i wygodne krzesła pozwolą komfortowo dobrać ustawienia lunety (fot. Reynaers)
Jacuzzi w oszklonym pomieszczeniu. Trudno w tym przypadku mówić o prawdziwej oranżerii - ponieważ rosną tu jedynie dwie rośliny doniczkowe.

 

Jest to dowód na to, że nie ma żelaznych reguł, którym należy się poddawać, dobudowując szklane ściany – najważniejsze, aby dostosować je do indywidualnych upodobań (fot. Kwadrum)
Jacuzzi w oszklonym pomieszczeniu
Kuchnia-ogród może sprawić, że nawet laik w dziedzinie gotowania pokocha przyrządzać potrawy Kąpiel w wannie z hydromasażem pod szklanym niebem i widokiem na jezioro z pewnością przedłuży każdy wieczór
To marzenie niejednej pani domu. Kuchnia -ogród może sprawić, że nawet laik w dziedzinie gotowania pokocha przyrządzać potrawy (fot. Four Seasons) Kąpiel w wannie z hydromasażem pod szklanym niebem i widokiem na jezioro z pewnością przedłuży każdy wieczór
(fot. Four Seasons)
pomysly_oranzeria6_250 pomysly_oranzeria7_250
Gabinet i kąt wypoczynkowy w jednym przestronnym przeszklonym pomieszczeniu (fot. Four Seasons) Stół bilardowy w otoczeniu pięknych roślin sprawi, że oranżeria będzie ulubionym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi
(fot. Gracja)
Duży stół, wygodne krzesła i piękny widok to nie wszystko, co umili chwile w tym ogrodzie Duży stół, wygodne krzesła i piękny widok to nie wszystko, co umili chwile w tym .
Jak widać, swoje miejsce znalazł tu też pulpit na nuty – zatem oranżeria to miejsce także dla miłośników muzyki (fot. Reynaers)
Wygodny solidny duży stół otoczony sześcioma krzesłami sprawia, że szklane pomieszczenie może pełnić wiele funkcji
Wygodny solidny duży stół otoczony sześcioma krzesłami sprawia, że szklane pomieszczenie może pełnić wiele funkcji: jadalni, pokoju do pracy czy nawet domowego biura (fot. Solarlux)

Emilia Rosłaniec

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje