Progi do drzwi przesuwnych całkowicie zlicowane z podłogą

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Progi do drzwi przesuwnych całkowicie zlicowane z podłogą

Najmodniejsze, duże przeszklenia mają mieć jak najwęższe ramy. A w drzwiach na taras próg, którego nie widać. I właśnie taki jest nowy próg ECO PASS SKY SIEGENIA do drzwi przesuwnych PORTAL HS. Występuje w kilku różnych wersjach: począwszy wariantu z niskim stopniem, który pozwala wyrównać różnicę poziomów posadzki, aż po wariant 0 mm - całkowicie zlicowany z podłogą. Takie rozwiązanie oznacza całkowity brak barier dla osoby na wózku, czy o ograniczonej sprawności ruchowej. Dziecko też się na nim nie potknie.

aktualizacja: 2021-03-23 07:33:42
SIEGENIA-AUBI

Duże przeszklenia to niczym niezmącone widoki na świat za oknem i mnóstwo naturalnego światła we wnętrzu. Moda na minimalizm sprawia, że rama wielkiego okna powinna być jak najwęższa, a próg jak najniższy, najlepiej w ogóle niewidoczny.

Niski próg SIEGENIA ECO PASS do drzwi podnoszono-przesuwnych HS drewnianych, drewniano-aluminiowych i PVC staje na wysokości zadania!

  • Pełny komfort przechodzenia zapewnia już standardowa wersja progu z niską szyną jezdną o wysokości 5 mm i aluminiowym profilem uzupełniającym
  • dla jeszcze bardziej wymagających mamy ECO PASS axxent 0 mm - tu próg jest całkowicie zlicowany z podłogą. Świetnie wygląda i jednocześnie nie ogranicza widoku na świat! Przede wszystkim jednak nie stanowi bariery utrudniającej wyjście czy wejście do domu. Co jest szczególnie ważne dla osób starszych, o ograniczonej sprawności ruchowej, poruszających się na wózku.
Progi SIEGENIA ECO PASS
Progi SIEGENIA ECO PASS

Próg daje też ciekawe możliwości jeżeli chodzi o stałą część przeszklenia. W wersji ECO PASS SKY możemy zrezygnować z dolnego profilu, a pomiędzy szybą a progiem widoczna będzie jedynie cienka ramka. Jeszcze więcej światła zapewni nam wersja ECO PASS SKY axxent - w tym wariancie szyba zaczyna się od poziomu podłogi.

Progi ECO PASS doskonale wywiązują się też z innych zadań stawianych przed progami - bardzo dobrze izolują termicznie i zabezpieczają przed przedostaniem się wody. Wysoka ciepłochronność to zasługa 10-komorowego profilu progu. Za zabezpieczenie przed wiatrem i wodą odpowiada system uszczelnień, ryzyko przedostawania się wody eliminuje również taka sama szerokość progu i ramy okna.

Dopełnieniem jest efektywny system drenażowy, który stanowi jednocześnie eleganckie wykończenie tarasu. Kratkę drenażową montuje się w przejściu lub na całej szerokości konstrukcji HS. Jeśli woda jest odprowadzana przed przeszkleniem stałym, można tam zastosować kratki takie, jak w obszarze progu.

ECO PASS SKY axxent
Próg SIEGENIA ECO PASS SKY axxent

Design doceniony na świecie

Warto docenić również design nowości firmy SIEGENIA. Kolor drewnianej listwy podłogowej, w której umieszczona jest szyna jezdna, dopasowujemy do barwy podłogi lub profilu drzwi. Profesjonalną zabudowę progu ułatwia szeroka gama elementów wykończeniowych, standardowych i opcjonalnych. Klasę designu potwierdza przyznanie progom ECO PASS jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego - Red Dot Award 2020.

400 kg sterowane zdalnie

Progi ECO PASS to element oferty PORTAL HS firmy SIEGENIA, tj. okuć do drzwi podnoszono-przesuwnych. Dzięki nim lekko i bezpiecznie przesuwać można nawet skrzydła o wadze 400 kg. Dla większego komfortu użytkowników drzwi PORTAL HS mogą być wyposażone w elektryczny napęd. A ich obsługa jest możliwa także zdalnie, z tabletu lub smartfona, dzięki aplikacji SIEGENIA Comfort.

Dziecinnie prosta obsługa dużych drzwi tarasowych

www.siegenia.com/pl

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje