Progi do drzwi przesuwnych całkowicie zlicowane z podłogą

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Progi do drzwi przesuwnych całkowicie zlicowane z podłogą

Najmodniejsze, duże przeszklenia mają mieć jak najwęższe ramy. A w drzwiach na taras próg, którego nie widać. I właśnie taki jest nowy próg ECO PASS SKY SIEGENIA do drzwi przesuwnych PORTAL HS. Występuje w kilku różnych wersjach: począwszy wariantu z niskim stopniem, który pozwala wyrównać różnicę poziomów posadzki, aż po wariant 0 mm - całkowicie zlicowany z podłogą. Takie rozwiązanie oznacza całkowity brak barier dla osoby na wózku, czy o ograniczonej sprawności ruchowej. Dziecko też się na nim nie potknie.

aktualizacja: 2023-12-07 09:39:25
SIEGENIA

Duże przeszklenia to niczym niezmącone widoki na świat za oknem i mnóstwo naturalnego światła we wnętrzu. Moda na minimalizm sprawia, że rama wielkiego okna powinna być jak najwęższa, a próg jak najniższy, najlepiej w ogóle niewidoczny.

Niski próg SIEGENIA ECO PASS do drzwi podnoszono-przesuwnych HS drewnianych, drewniano-aluminiowych i PVC staje na wysokości zadania!

  • Pełny komfort przechodzenia zapewnia już standardowa wersja progu z niską szyną jezdną o wysokości 5 mm i aluminiowym profilem uzupełniającym
  • dla jeszcze bardziej wymagających mamy ECO PASS axxent 0 mm - tu próg jest całkowicie zlicowany z podłogą. Świetnie wygląda i jednocześnie nie ogranicza widoku na świat! Przede wszystkim jednak nie stanowi bariery utrudniającej wyjście czy wejście do domu. Co jest szczególnie ważne dla osób starszych, o ograniczonej sprawności ruchowej, poruszających się na wózku.
Progi SIEGENIA ECO PASS
Progi SIEGENIA ECO PASS

Próg daje też ciekawe możliwości jeżeli chodzi o stałą część przeszklenia. W wersji ECO PASS SKY możemy zrezygnować z dolnego profilu, a pomiędzy szybą a progiem widoczna będzie jedynie cienka ramka. Jeszcze więcej światła zapewni nam wersja ECO PASS SKY axxent - w tym wariancie szyba zaczyna się od poziomu podłogi.

Progi ECO PASS doskonale wywiązują się też z innych zadań stawianych przed progami - bardzo dobrze izolują termicznie i zabezpieczają przed przedostaniem się wody. Wysoka ciepłochronność to zasługa 10-komorowego profilu progu. Za zabezpieczenie przed wiatrem i wodą odpowiada system uszczelnień, ryzyko przedostawania się wody eliminuje również taka sama szerokość progu i ramy okna.

Dopełnieniem jest efektywny system drenażowy, który stanowi jednocześnie eleganckie wykończenie tarasu. Kratkę drenażową montuje się w przejściu lub na całej szerokości konstrukcji HS. Jeśli woda jest odprowadzana przed przeszkleniem stałym, można tam zastosować kratki takie, jak w obszarze progu.

ECO PASS SKY axxent
Próg SIEGENIA ECO PASS SKY axxent

Design doceniony na świecie

Warto docenić również design nowości firmy SIEGENIA. Kolor drewnianej listwy podłogowej, w której umieszczona jest szyna jezdna, dopasowujemy do barwy podłogi lub profilu drzwi. Profesjonalną zabudowę progu ułatwia szeroka gama elementów wykończeniowych, standardowych i opcjonalnych. Klasę designu potwierdza przyznanie progom ECO PASS jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego - Red Dot Award 2020.

400 kg sterowane zdalnie

Progi ECO PASS to element oferty PORTAL HS firmy SIEGENIA, tj. okuć do drzwi podnoszono-przesuwnych. Dzięki nim lekko i bezpiecznie przesuwać można nawet skrzydła o wadze 400 kg. Dla większego komfortu użytkowników drzwi PORTAL HS mogą być wyposażone w elektryczny napęd. A ich obsługa jest możliwa także zdalnie, z tabletu lub smartfona, dzięki aplikacji SIEGENIA Comfort.

Dziecinnie prosta obsługa dużych drzwi tarasowych

www.siegenia.com/pl

 

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły