Mądre rozwiązania dla SMART użytkowników

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Mądre rozwiązania dla SMART użytkowników

Ekologia i wygoda - to dwa pojęcia, które definiują współczesne podejście do budownictwa. Oba łączy trzecie - technologia SMART, wprowadzająca synergię pomiędzy dbałością o środowisko a komfortem użytkowania domu lub mieszkania. Inteligentne zarządzanie urządzeniami zaczyna się już na etapie wyboru bramy garażowej, żaluzji fasadowych, rolet zewnętrznych. To one, za pośrednictwem myKRISPOL z poziomu smarfona, mogą bezpiecznie otworzyć się na zewnętrzny świat.

aktualizacja: 2021-07-21 11:12:43

Mądre rozwiązania na każdą okazję

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której przyda się możliwość sterowania bramami, roletami czy żaluzjami za pomocą urządzeń mobilnych. Zacznijmy od najprostszej - gorączkowe poszukiwanie klucza do bramy w przepastnej damskiej torebce lub męskim plecaku w sytuacji, gdy klucz pozostał w domu lub korzysta z niego inny domownik. Co jeszcze? Ot, początek dnia, domownicy pospaliby, a tu słońce ciekawsko zagląda do okien. Bez wstawania z łóżka, wybudzania siebie i pozostałych mieszkańców domu, można dyskretnie za pomocą aplikacji myKRISPOL zasunąć żaluzje i rolety. Oczywiście, dyskrecja może się przydać także w innych, bardziej intymnych sytuacjach... lub wtedy, gdy właśnie położyliśmy do snu małe, płaczące dziecko.

Otwieranie i zamykanie rolet w czasie nieobecności domowników to z kolei doskonały sposób na stworzenie wrażenia, że ktoś cały czas jest w domu, a tym samym na zniechęcenie włamywaczy do odwiedzin w naszej prywatnej twierdzy. Zdarza się także, że podczas naszego wyjazdu bądź pracy poza domem, konieczne jest umożliwienie wejścia na teren posesji osobom trzecim - np. sąsiadowi, kurierowi czy komuś z bliskich, kto np. chce nam oddać pożyczoną jakiś czas temu kosiarkę. Można też wpuścić bądź wypuścić psa. We wszystkich tych przypadkach możemy na chwilę otworzyć bramę garażu i zapewnić wejście do domu czy garażu, w ten sam sposób za pomocą aplikacji w telefonie możemy następnie zamknąć bramę.

Dzięki aplikacji myKRISPOL można dyskretnie zasunąć żaluzje i rolety
Dzięki aplikacji myKRISPOL można dyskretnie zasunąć żaluzje i rolety

Komunikacja w obie strony

Centrala z siecią domową łączy się poprzez popularne, bezprzewodowe połączenie Wi-Fi 2,4 GHz i nie wymaga połączenia kablem sieciowym. Wszystkie urządzenia łatwo sparować za pomocą smartfona z systemem Android lub IOS. Co istotne, pomiędzy użytkownikiem a urządzeniami następuje komunikacja w obie strony, co oznacza, że z jednej strony możliwe jest sterowanie stolarką, z drugiej - rolety, żaluzje i bramy wysyłają sygnał użytkownikowi na temat podejmowanego działania, np. w ramach zaprogramowanych scenariuszy. Dzięki temu już nigdy nie trzeba się będzie zastanawiać, czy brama jest zamknięta, a rolety opuszczone. Aplikacja myKRISPOL pozwoli na szybką identyfikację czy dane urządzenie jest włączone lub wyłączone.

Za pomocą zindywidualizowanych scenariuszy automatyzację urządzeń można dostosować do swojego trybu życia. Urządzeniom można zadawać czas uruchomienia, można je grupować a także synchronizować względem pory dnia, ustawiając automatyczne otwieranie bądź zamykanie rolet i żaluzji zgodnie z cyklem słońca.

Za pomocą zindywidualizowanych scenariuszy automatyzację urządzeń można dostosować do swojego trybu życia
Za pomocą zindywidualizowanych scenariuszy automatyzację urządzeń można dostosować do swojego trybu życia.

Co więcej, za pomocą jednej centrali sterować możemy aż 30 urządzeniami. Pozwala to na rozszerzenie katalogu obsługiwanych narzędzi np. o te, które znajdują się poza domem, na terenie działki, czy biura. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wydawania poleceń głosowych, przy użyciu asystenta głosowego, rozwiązanie myKRISPOL pozwala na integrację ze światem Internetu Rzeczy (IoT), poprzez systemy ALEXA, SIRI, Asystenta Google czy IFTTT.

Aplikacja myKRISPOL pozwala na obsługiwanie wielu urządzeń
Aplikacja myKRISPOL pozwala na obsługiwanie wielu urządzeń

Mam już dom. Czy nie za późno na rozwiązanie SMART?

Właściwie każdy dom może się stać SMART w dowolnym momencie, choć niewątpliwie najlepiej zaplanować wdrożenie takich rozwiązań na etapie projektu. Wtedy zazwyczaj wnikliwie analizuje się potrzeby rodziny i szuka takich działań, które będą skrojone na miarę. Dotyczy to także automatyzacji stolarki. Inwestor doceni również możliwość zarządzania stolarką jeszcze na etapie budowy domu.

Jednak stosowne rozwiązania SMART można wdrożyć także na innych etapach życia domu.

Jeśli inwestor planuje termomodernizację domu również warto wprowadzić do niego rozwiązania typu SMART. W odpowiednim doborze pomocna może się okazać rozmowa z Doradcą Handlowym, specjalizującym się w inteligentnych rozwiązaniach z zakresu stolarki zdalnie sterowanej w salonie KRISHOME. Centrale STARCUS CONNECTOR i STARCUS CONNECTOR mini w połączeniu z aplikacją myKRISPOL pozwolą w prosty i intuicyjny sposób zbudować smart dom z produktami KRISPOL.

Od niewielkiej kawalerki, po wielkie rezydencje - w każdym z miejsc warto postawić na inteligentne systemy myKRISPOL.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje