Czy warto kupić okna i drzwi wykonane z aluminium?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy warto kupić okna i drzwi wykonane z aluminium?

Mój dom, moja twierdza - zwykło się mawiać. A co lepiej stoi na straży bezpieczeństwa domowników, niż solidne drzwi i okna? Takie bez wątpienia są elementy stolarki otworowej wykonane z aluminium. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie mamy tu na myśli drzwi czy okien przemysłowych, ale bardzo eleganckie i nowoczesne, dostępne w bogatej gamie kolorystycznej i do tego sprzyjające energooszczędności produkty marki KRISPOL.

aktualizacja: 2022-10-24 09:25:22

Duże okno na świat

Duże przeszklenia są nieodzownym elementem nowoczesnych brył budynków. Niewielu producentów jest jednak w stanie sprostać technologii, która pozwala na ich skonstruowanie, a do tego daje gwarancję na bezproblemowe użytkowanie. Dla marki KRISPOL nie jest to problemem. W jej ofercie znaleźć można m.in. znakomite, energooszczędne okna aluminiowe FEN 86A, które spełniają wymagania projektów z dominantami w postaci dużych przeszkleń. Co więcej, tego typu stolarka aluminiowa z powiedzeniem może zostać zastosowana w domach pasywnych, a to za sprawą ciepłych profili aluminiowych o szerokości 86 mm oraz niskoemisyjnego szkła ze specjalną powłoką ECLAZ. Zwiększają one parametry energooszczędności nawet do U=0,53 W [m2K].

Oczywiście, bardzo często jest tak, że kolor elewacji różni się od koloru ścian poszczególnych pomieszczeń w domu. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się okna wykonane w technologii bikolor, w których wykorzystane zostały dwa kolory - inny po zewnętrznej i inny po wewnętrznej stronie okna.

Energooszczędne okna aluminiowe FEN 86A marki KRISPOL

Solidne drzwi do przyszłości

Całą stolarkę otworową warto zamówić u jednego producenta, gwarantuje to bowiem mniejsze problemy na budowie, porównywalną jakość, spójny wygląd, sprawny serwis i trafne doradztwo. Decydując się na zakup okien i drzwi marki KRISPOL, można znacznie poprawić parametry termoizolacyjne budynku. Zaletą drzwi aluminiowych tego producenta jest solidność i trwałość, ale także zastosowanie rozwiązań, korzystnie wpływających na energooszczędność całego budynku.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe marki KRISPOL zostały wykonane z systemu profili i wypełnione panelami aluminiowymi z dodatkowym wkładem termicznym. Przestrzeń pomiędzy panelami wypełniono pianką poliuretanową, a do wykończenia użyto uszczelek EPDM oraz gumy dylatacyjnej. Dzięki temu drzwi są szczelne i niwelują możliwość ucieczki ciepła zgromadzonego w pomieszczeniach, zapewniając komfort cieplny domownikom.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe marki KRISPOL
Zewnętrzne drzwi aluminiowe marki KRISPOL

Na co należy zwrócić uwagę wybierając aluminiowe drzwi zewnętrzne?

Wybór konkretnego modelu drzwi zewnętrznych powinna poprzedzać analiza oczekiwań inwestora. Szczelne, bezpieczne, a przede wszystkim dopasowanie do potrzeb domowników drzwi to inwestycja na wiele lat. Podejmując decyzję należy zwrócić uwagę na parametry termoizolacyjne i trwałość wybranego modelu. Ze względu na intensywną eksploatację tego elementu stolarki, jego konstrukcja powinna być solidna i odporna na każde warunki pogodowe. Drzwi aluminiowe posiadają wytrzymały system profili, paneli aluminiowych oraz dodatkowy wkład termiczny, dzięki czemu, niezależnie od pory roku, zostaje zachowany najwyższy komfort ich użytkowania. Niezwykle ważny jest również design.

Oferta aluminiowych drzwi zewnętrznych zawiera kilka wariantów wykończenia, a także całą gamę zdobień zewnętrznych, dzięki czemu drzwi stają się prawdziwą wizytówką domu. Niezależnie od lokalizacji budynku nie można zapominać o bezpieczeństwie - pracują na nie trzpienie antywłamaniowe, wkładka i szyby antywłamaniowe, a także szereg innych zabezpieczeń związanych. Inwestorzy zorientowani na rozwiązania smart mogą natomiast wybierać z gamy dodatków, takich jak klawiatury kodowe, czy czytnik linii papilarnych umożliwiający szybki i ultranowoczesny dostęp do domu dla całej rodziny. - Tomasz Czupryniak, Kierownik Działu Badań i Rozwoju firmy KRISHOME

Brama garażowa marki KRISPOL

Od wyboru do koloru

Aluminiowa stolarka otworowa marki KRISPOL występuje w bogatej ofercie modeli, a także kolorów i struktur. Bez trudu można dobrać efekt wizualny odpowiadający stylistyce budynku i wnętrz. Co więcej, można dopasować poszczególne warianty do już istniejącej stolarki, nawet jeśli nie jest ona wykonana z aluminium.

W ofercie Krispol stolarkę otworową można wybierać spośród bardzo nowoczesnych modeli, ale także takich, które nawiązują do tradycji i klasycznych realizacji. Poznaj ofertę okien aluminiowych marki KRISPOL: https://krispol.pl/okna-aluminiowe/

Aplikacja myKRISPOL uczyni Twój dom bardziej smart.
Aplikacja myKRISPOL uczyni Twój dom bardziej smart.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania