HYBRID X - kosmiczna technologia w ramach Twoich okien

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
HYBRID X - kosmiczna technologia w ramach Twoich okien

Czy kosmiczna technologia może wypełniać przestrzeń także w naszym najbliższym otoczeniu? Okazuje się, że tak i wcale nie trzeba szukać jej daleko. Poznajcie okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X, których profile wykonane zostały z lekkiego i bardzo wytrzymałego tworzywa nowej generacji.

aktualizacja: 2022-10-25 06:14:46

Włókna szklane wchodzą do gry

Ta historia zaczęła się w sterylnym laboratorium, gdy inżynierowie zaangażowani w pracę nad nowym tworzywem dla branży okiennej, sięgnęli po ultranowoczesny kompozyt, połączenie włókien szklanych z PVC. W ten sposób powstał innowacyjny materiał, który łączy w sobie zalety obu komponentów, to właśnie ten kompozyt wylądował w najnowszych oknach hybrydowych EUROCOLOR HYBRID X. Tworzywo hybrydowe najnowszej generacji za sprawą nieziemskiej wytrzymałości jest w stanie zrewolucjonizować rynek.

Okna EUROCOLOR HYBRID X
Okna EUROCOLOR HYBRID X

Co wyróżnia kosmiczną technologię?

Dlaczego warto postawić na okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X? Oto najważniejsze cechy modelu, który powstał, by sprostać wymaganiom przyszłości.

  • Mega gabaryty

Nowa technologia jest stworzona do rzeczy wielkich, dlatego stała się przepustką do świata mega gabarytów. By w ofercie EUROCOLOR mogły wylądować także okna o nieziemsko dużych przeszkleniach, do ultrawytrzymałego kompozytu, łączącego w sobie zalety włókna szklanego i PVC oraz zintegrowanego systemu wzmocnień, dodawane są stalowe wzmocnienia. Dzięki temu, architekci mogą realizować bardziej odlotowe wizje, a wnętrza zyskują dużo więcej światła.

  • Powłoka ochronna z HF

Okna hybrydowe HYBRID X posiadają zewnętrzną powłokę ochronną High Finishing z PVC, która nie tylko nadaje profilom szlachetną gładkość i wysoki połysk. Rozwiązanie to sprawia, że są one mniej podatne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz zabrudzenia. Są też łatwiejsze w pielęgnacji, co ucieszy osoby, których oczekiwania krążą wokół estetyki produktu.

  • Wysoka energooszczędność

W dzisiejszych czasach, gdy mamy świadomość kurczących się zasobów paliw i musimy się mierzyć z galopującymi cenami ogrzewania, oszczędzanie energii nie jest fanaberią, ale koniecznością. W tej kwestii okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X świecą przykładem. Dowodem na to jest doskonały współczynnik przenikania ciepła całego okna: Uw=0,73 W/m2K. To wartość dużo lepsza od wymagań, jakie znalazły się w aktualnym Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury, zgodnie z którym maksymalny współczynnik U dla okien i drzwi balkonowych nie może być wyższy niż 1,1 W/m2K. Wyroby z tej rodziny spełniają tym samym wyśrubowane standardy domów niskoenergetycznych i pasywnych oraz z powodzeniem stosowane są w budynkach zeroenergetycznych.

Jak to możliwe, że okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X tak dobrze wywiązują się z misji oszczędzania energii? Sekret tkwi w umiejętnym połączeniu kilku innowacyjnych technologii: hybrydowego tworzywa i szyby dwukomorowej z ciepłą ramką o współczynniku Ug=0,5 W/m2K. By wyeliminować zjawisko mostka termicznego, pod szybą znalazła się też dodatkowa przegroda (tz. dodatkowa uszczelka).

Okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X

Co jeszcze daje przewagę?

Okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X to konstrukcja ze wszech miar przemyślana. Świadczą o tym rozwiązania, które być może nie wchodzą na pierwszy plan, ale w sposób odczuwalny wpływają na komfort użytkowania czy też trwałość, takie jak:

  • Opatentowany system uszczelek

Wysoka energooszczędność jest także zasługą innowacyjnego systemu uszczelnienia, w którym połączone zostały siły trzech doskonałych uszczelek obwiedniowych oraz głównej uszczelki środkowej MD (wtłaczanych oraz zgrzewanych razem z profilem). Ważną rolę odgrywają tu uszczelki o specjalnej dwupoziomowej budowie. To rozwiązanie pozwala na redukcję hałasu i uodparnia okna na wpływ warunków atmosferycznych. Ma również znaczenie w kontekście komfortu użytkowania, okno łatwiej się otwiera i zamyka. Uszczelki zastosowane w oknach hybrydowych EUROCOLOR HYBRID X są do tego bardzo estetyczne.

  • Odporność na odkształcenia

Jedną z cech wyróżniających kosmicznie tworzywo hybrydowe jest o 50% wyższa wytrzymałość, w porównaniu ze zwykłym PVC. Okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X są więc bardziej odporne na odkształcenia, powstające na skutek działania promieni słonecznych. Dzięki temu dłużej zachowują wysokie parametry, definiujące energooszczędność.

Profil okna EUROCOLOR HYBRID X
Profil okna EUROCOLOR HYBRID X

Rozwiązania służące środowisku

Jak widać, właściwości produktów EUROCOLOR z rodziny HYBRID X daleko wykraczają poza sferę obowiązujących standardów. Ich doskonałe parametry w dużej mierze są zasługą tworzywa hybrydowego, bazującego na ultrawytrzymałości włókien szklanych. Ale osoby sceptycznie nastawione do nowoczesnych technologii mogą się zastanawiać, czy sięganie przez producenta okien po iście kosmiczne rozwiązania, to rzeczywiście konieczność. W obliczu wyzwania, jakim jest ochrona naszej planety, z pewnością jest to działanie w pełni uzasadnione!

Trzeba pamiętać o tym, że okna oraz drzwi mają kluczowe znaczenie, gdy chcemy zminimalizować straty energii. Mieszkańcy budynków, w których zainstalowano produkty z rodziny HYBRID X, mogą zatem ograniczyć ogrzewanie, nie odczuwając z tego powodu dyskomfortu. To w bezpośredni sposób przekłada się na redukcję emisji CO². Warto wspomnieć również o tym, że profile okien hybrydowych HYBRID X mogą być recyklingowane, więc, gdy zakończy się ich eksploatacja, zyskają drugie życie.

Kosmiczna technologia w przyziemnej cenie

Okazuje się, że śmiałym wizjom, którymi inspirują się naukowcy, można nadać bardzo praktyczne ramy. Nie jest tajemnicą, że zalety okien hybrydowych EUROCOLOR HYBRID X bezpośrednio przekładają się na komfort użytkowania oraz realne oszczędności - co docenią również osoby twardo stąpające po ziemi. Chociaż mamy tu do czynienia z kosmiczną technologią, producent zadbał o to, by była ona dostępna w przyziemnej cenie. Dlatego jeśli przed Wami misja zakupu nowych okien, już teraz możecie postawić na rozwiązanie, które wyznacza nowe kierunki rozwoju branży.


eurocolor.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania