Brama garażowa ISO 70 Premium Plus w powłoce satin black - czarny koń w kolekcji Novoferm

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Brama garażowa ISO 70 Premium Plus w powłoce satin black - czarny koń w kolekcji Novoferm

Segmentowa brama garażowa ISO 70 Premium Plus Novoferm, charakteryzująca się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz akustyczną, a także bezpieczeństwem, jest nie tylko wyjątkowa ze względu na swoje walory użytkowe. Prezentuje także najwyższy poziom designu. W czarnej odsłonie - szlachetnej powłoce satin black, zyskała uznanie w oczach profesjonalistów, otrzymując status Laureata Programu „VIP - najlepsze okna, drzwi, bramy, osłony”.

aktualizacja: 2021-09-15 13:40:13

Bramy garażowe, prócz funkcji użytkowej, mają dziś do odegrania też inną bardzo ważną rolę. Ich design wpływa na estetykę domu, stanowiąc wraz z nim spójną całość. Ważnym elementem tej układanki staje się więc wybór kolorystyki bramy garażowej. Okleiny drewnopodobne, jak np. ciemny dąb, złoty dąb czy dąb bagienny lub winchester nadal nie wyszły z mody, ale są stosowane najchętniej przy klasycznych projektach domów.

Właściciele nowoczesnych budynków coraz częściej poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań, łączących elegancję z niestandardowymi propozycjami kolorystycznymi. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom - Novoferm, producent bram, drzwi i napędów, wprowadził do swojej oferty kolejny rodzaj wykończenia bram garażowych - szlachetną powłokę satin black. Ten odważny i oryginalny pomysł został doceniony przez profesjonalistów, którzy przyznali znak jakości VIP segmentowej bramie garażowej ISO 70 w wersji satin black.

Nowa stylistyka bramy w czarnej odsłonie może podkreślić elegancki i minimalistyczny design domu i doskonale wkomponować się we wszystkie kolory jego elewacji czy stolarki okiennej. Zawdzięcza to uniwersalnemu kolorowi czarnemu, który z zasady pasuje niemal do wszystkiego.

Brama garażowa Novoferm
Brama garażowa ISO 70 Premium Plus wyróżnia się doskonałą izolacyjnością cieplną i akustyczną. 

Izolacyjność cieplna i akustyczna - gwarancja energooszczędności

Ale dobry design nie jest jedyną zaletą segmentowych bram garażowych ISO 70. Bramy te charakteryzują się także łatwą i komfortową obsługą, bezpieczeństwem antywłamaniowym oraz maksymalną izolacją cieplną, co przyczynia się do energooszczędności, wpisując się w ogólnoświatowy trend dotyczący oszczędności ciepła.

Gwarancją doskonałej izolacyjności cieplnej i akustycznej bram garażowych ISO 70 jest panel o grubości 67 mm i współczynniku przenikania ciepła dla segmentu U = 0,34 W/m2K, co zapobiega utracie ciepła w pomieszczeniu i ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Utratę ciepła ogranicza także - elastyczna i ściśle przylegająca do podłoża - podwójna uszczelka przypodłogowa w dolnej krawędzi płaszcza bramy, która chroni wnętrze przed wodą oraz zanieczyszczeniami.

Na życzenie użytkownika bramę ISO 70 można dodatkowo zaopatrzyć w zestaw docieplający ościeżnice, składający się z listew doszczelniających. W zależności od wzoru i wymiarów bramy, system ten - montowany wzdłuż słupków i poprzeczki ościeżnicy - może zwiększyć współczynnik termoizolacji aż o 15%.

Bezpieczne użytkowanie

Brama garażowa ISO 70 Premium Plus to doskonały wybór do przydomowych garaży, zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowych. Użytkownicy mogą ją bezpiecznie obsługiwać dzięki obustronnym zabezpieczeniom (zamki o specjalnej konstrukcji przy panelach) przed przytrzaśnięciem palców, które znajdują się po obu stronach płaszcza bramy. Choć są one na pierwszy rzut oka niewidoczne - w widoczny sposób poprawiają komfort użytkowania bramy.

Jak działają? Gdy dłoń znajdzie się w okolicy łączenia paneli, zamek odepchnie ją w taki sposób, że jej skaleczenie nie będzie praktycznie możliwe. Zabraknie bowiem przestrzeni, aby dłoń albo palec mogły trafić do wewnątrz zamka.

Brama garażowa Premium Plus ISO 70
Brama garażowa ISO 70 Premium jest wyposażona w obustronne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców.

Ale to nie wszystkie udogodnienia przygotowane przez Novoferm dla użytkowników. Bramy garażowe ISO 70 Premium Plus wyposażono również w zabezpieczenia awaryjne, np. na wypadek pęknięcia sprężyny, które zużywają się pod wpływem użytkowania. Novoferm, z myślą o komforcie klientów, zaopatrzył bramy w potrójne pakiety wytrzymałych sprężyn naciągowych oraz podwójne linki stalowe. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom. Nawet, gdy jedna sprężyna pęknie, pozostałe będą w stanie utrzymać bramę, tak by nie spadła samoczynnie. Bramy o większych gabarytach zostały wyposażone w wały ze sprężyną skrętną.

Rodzice małych dzieci zwracają szczególną uwagę, by bramy garażowe były dla nich bezpieczne. Takie rozwiązanie, przyjazne dla maluchów, ma w swojej ofercie Novoferm - fotokomórka "Easy" niezawodnie wykrywa osoby i przeszkody (np. zabawki) w świetle bramy. Gdy je „namierzy”, przerywa zamykanie bramy, chroniąc domowników przed wypadkiem.

Stop włamywaczom

Segmentowa brama ISO 70 z napędem Novomatic 563S posiada certyfikat antywłamaniowy RC2 i zabezpiecza przed potencjalnymi włamywaczami. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią również piloty z często zmieniającym się kodem, które obsługują szyfrowanie 128-bitowym kluczem AES, co ogranicza ryzyko przejęcia kodu przez osobę nieuprawnioną.

Brama garażowa ISO 70 Premium Plus w wersji satin black to połączenie elegancji z nowoczesnym designem. Prócz walorów estetycznych, cieszących oczy, ma wiele zalet natury użytkowej. Dzięki temu zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów, poszukujących nietuzinkowych rozwiązań i chcących wyróżniać się z tłumu, a jednocześnie ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowe.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje