Brama garażowa z hipermarketu i kłopoty z montażem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Brama garażowa z hipermarketu i kłopoty z montażem

Bramę spontanicznie kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym. Po prostu zobaczyliśmy białą segmentową bramę z napędem w promocji i ucieszyliśmy się, że ma tak przystępną cenę i będzie idealnie pasować do kolorystyki naszego domu. Dopiero na miejscu okazało się, że... - mówią Zosia i Kazik, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy bramę użytkują od 2010 r.

Parametry garażu: w bryle budynku, na jeden samochód, powierzchnia 22 m2. Ściany z pustaków ceramicznych o gr. 30 cm i styropianu 10 cm. Garaż nieogrzewany.

Charakterystyka:

 • brama segmentowa, górna, wykonana z przetłaczanych paneli stalowych, wykończona farbą proszkową, w środku cienkie płyty styropianu. 
 • wymiary 240 x 220 cm. 
 • gwarancja 2 lata. 
 • brama zakupiona z napędem w hipermarkecie budowlanym, bez usługi montażu. 
 • napęd łańcuchowy, wykrywanie przeszkody. 
 • sterowanie za pomocą 2 pilotów dwukanałowych.
Pod dachem domu mieści się nieogrzewany garaż na jeden samochód
Pod dachem domu mieści się nieogrzewany garaż na jeden samochód

Decyzja: bramę spontanicznie kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym. Po prostu zobaczyliśmy białą segmentową bramę z napędem w promocji i ucieszyliśmy się, że ma tak przystępną cenę i będzie idealnie pasować do kolorystyki naszego domu. Szukaliśmy wszelkich oszczędności, żeby zmieścić koszty budowy w z góry określonym limicie. Bramę kupiliśmy na intuicję, bez wcześniejszego wymierzania otworu wjazdowego. Pamiętaliśmy, że ma typowe wymiary.

Dopiero na miejscu okazało się, że jest za krótka. Gdyby nie łuk w nadprożu, pasowałaby idealnie. W sklepie nikt nam nie zaproponował usługi montażu i wtedy nie wiedzieliśmy, że warto o to zapytać. Nie robiliśmy z tego problemu, bo wierzyliśmy we własne umiejętności techniczne. Przeliczyliśmy się! Nie obyło się bez pomocy fachowca. Cała brama spakowana była w dwa nieduże kartony, osobne zawierały segmenty i elementy napędu, więc przywieźliśmy je na działkę własnym samochodem.

Napęd z mechanizmem łańcuchowym był w komplecie z bramą
Napęd z mechanizmem łańcuchowym był w komplecie z bramą
Monter dopasował do zakupionej bramy dodatkowy nieruchomy segment z uszczelką
Monter dopasował do zakupionej bramy dodatkowy nieruchomy segment z uszczelką

Brama garażowa - rady i przestrogi:

 • Kazik: nie poradziłem sobie z samodzielnym montażem bramy, mimo że mam zdolności techniczne. Nigdy nie widziałem, jak się to robi i nie wiedziałem od czego powinienem zacząć. Szczególną trudność miałem ze złożeniem elementów napędu. Zorientowałem się również, że brama nie zasłoni całego otworu wjazdowego zakończonego łukiem. Brakowało 20 cm! Od razu zadzwoniłem po montera. Obejrzał bramę, zmierzył istniejący otwór wjazdowy i powrócił z brakującą częścią. Na szczęście idealnie pasuje do reszty segmentów. Monter przytwierdził ją na stałe do łukowego nadproża, a montaż reszty elementów, łącznie z regulacją napędu i sterowania, zajął mu z moją pomocą 3 godziny.
 • Zosia: jestem zadowolona z bramy pod względem kolorystycznym i funkcjonalnym. Absolutnie wystarcza do nieogrzewanego garażu. Dodatkowy element monter dobrze połączył z resztą bramy. Widać jedynie szerszą uszczelkę, ale to nie szpeci. Do tej pory brama i napęd działają bezawaryjnie. Farba nie zżółkła.

Koszty zakupu i montażu bramy garażowej:

 • Brama z napędem 1460 zł. 
 • Dodatkowy segment bramy 200 zł. 
 • Montaż 300 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

Zauważyłem zmianę temperatury w garażu po montażu bramy segmentowej. Otwór prawie standardowy - delikatna korekta w glifach. De facto brama Hormann. Sama obsługa bardzo wygodna - za pomocą pilota. (2 piloty w komplecie). Jest jednak jeden warunek - montaż przez ekipę wyspecjalizowaną ...

time image

Gość Q.ba

14 Lis 2014, 11:42

zawsze powtarzam za madrzejszymi od siebie, ze montaz to przy bramie garazowej PODSTAWA. najlepsza brama polegnie, jesli juz na tym etapie fachowcy spartaczą sprawe. ja mam hormanna 20 lat prawie i jeszcze nie mysle o emeryturze dla mojej bramy bo nie ma takiego powodu. ale fakt faktem, ze ...

time image

Gość lolek

01 Sie 2014, 17:01

Jesteś frajer i jak nie masz typowego otworu do którego pasuje brama z marketu to czego osie spodziewałeś że co się naciągnie do wymiarów które masz ? Opis artykułu bezsensu pretensje do garbatego ze ma dzieci proste.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje