Jak zamaskować blaszany garaż?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak zamaskować blaszany garaż?

Blaszany garaż to popularne rozwiązanie dlatego, że jego postawienie nie jest trudne ani drogie. Dodatkowym walorem konstrukcji jest fakt, że nie wymaga ona pozwolenia na budowę.

aktualizacja: 2022-09-07 12:41:05

Goła blacha nie wygląda zbyt ładnie, ale na szczęście istnieje kilka trików, które sprawią, że zostanie ona zamaskowana, a cała konstrukcja będzie współgrać z otoczeniem.

Praktyczne wskazówki czym zamaskować blaszany garaż?

  • Garaż z blachy akrylowej

Standardowy ocynk daje stalową barwę, ale ta nie zawsze pasuje do otoczenia. Producenci garaży z blachy akrylowej oferują na szczęście całą paletę barw.

Dzięki pomalowaniu garażu na odpowiedni kolor można dopasować go do otoczenia. Warto wybierać kolory kojarzące się z naturą, a więc brąz, zieleń lub błękit.

  • Garaż blaszany drewnopodobny

Garaż blaszany drewnopodobny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną, aby blaszana konstrukcja wyglądała naturalnie i miała urok, jakim cieszą się konstrukcje z drewna. W tym wypadku również można wybrać odpowiedni kolor.

  • Konstrukcja z daszkiem

Garaże wolnostojące najczęściej kojarzą nam się z bryłami, które nijak mają się do swojego otoczenia, a ich jedyną zaletą jest funkcjonalność. Jak się okazuje, garaże blaszane można urozmaicić również pod względem architektonicznym na przykład montując wysunięty daszek.

Zadaszenie może się przydać, ale też stanowi efektowną wiatę, a całość dzięki temu zabiegowi przypomina uroczy domek w góralskim stylu aniżeli zwykły blaszak. Zwłaszcza jeśli garaż utrzymany jest w naturalnej kolorystyce.

  • Kwiaty na brzydkich ścianach

Pnącza rozmaitych roślin mogą stać się znakomitym narzędziem, aby zasłonić mniej atrakcyjną ścianę lub ściany garażu.

Warto celować w rośliny o gęstym pokroju, które wyglądają atrakcyjnie nie tylko w okresie kwitnienia, ale również jesienią i zimą. Dzięki temu niedoskonałości konstrukcji będą całkowicie zakryte, a efekt będzie robił wrażenie.

  • Ogród na dachu

Coraz modniejszym rozwiązaniem dotyczącym przydomowych garaży jest urządzenie na dachu ogrodu.

Jeśli garaż ma prosty dach, można na nim ustawić płytkie doniczki z kwiatami, a dzięki temu całość będzie wyglądała malowniczo. Takie rozwiązanie wygląda lepiej, kiedy boczne ściany garażu również są ozdobione kratkami z roślinami pnącymi.

  • Gęste krzewy wokół garażu

Jeśli wokół garażu znajduje się wystarczająco dużo miejsca, warto zastanowić się nad posadzeniem w trzech stron gęstych krzewów. Garaż okalany przez barwne berberysy lub strzeliste tuje zostanie sprytnie ukryty i nabierze zupełnie innego charakteru.

  • Siatka montażowa i tynk

Zdecydowanie się na siatkę montażową oraz tynk zapewni całej konstrukcji znacznie większą stabilność, a także możliwość pomalowania całości na dowolny kolor. W rezultacie garaż może lepiej współgrać z kolorami, na jakie pomalowany jest dom.

  • Garaż w nowoczesnym stylu

W nowoczesnych stylach aranżacyjnych królują chłodne kolory i elementy nawiązujące do natury. Dlatego tak modne stały się garaże w kolorze szarym lub granatowym, które są obłożone kamieniami lub granitem od zewnątrz. W ten sposób garaż może nawiązywać do rabatek i skalniaków w ogrodzie.

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz
Fotografia otwierająca: Archiwum BD

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły