Lafarge - nowa linia produkcyjna w Krakowskiej Nowej Hucie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Lafarge - nowa linia produkcyjna w Krakowskiej Nowej Hucie

Lafarge uruchomił w Zakładzie w Nowej Hucie w Krakowie w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną suchego betonu, który po dodaniu wody pozwala uzyskać mieszankę betonową o równie wysokiej jakości jak ta uzyskiwana w betoniarni. Doskonale sprawdzi się podczas budowy domów jednorodzinnych. 

aktualizacja: 2022-05-13 07:35:38

Klienci mają do wyboru trzy produkty cementowo-kruszywowe Beton B20, B25 i Sprint B30 do przygotowania betonu o różnych zastosowaniach m.in. umożliwia wykonywanie posadzek betonowych, betonowych elementów wewnątrz i na zewnątrz budynków, warstw wyrównawczych, spadkowych i stabilizujących. Dodatkowo do stosowania pod okładziny z płytek ceramicznych, wykładzin, paneli, żywicy oraz drewna.

Produkty cementowo-kruszywowe Beton B20, B25 i Sprint B30
Produkty cementowo-kruszywowe Beton B20, B25 i Sprint B30

Więcej informacji:

Lafarge prowadzi sprzedaż suchego betonu od kwietnia 2022 roku. Obecnie produkcja wynosi 15 tys. ton na dobę, do końca roku będzie to 50 tys. Docelowo instalacja ma produkować 500 tys. ton rocznie.

W planach produkcyjnych jest również Gruntar - spoiwo drogowe do robót infrastrukturalnych, a także będą wprowadzone produkty do szybkiego wykonywania drobnych prac betonowych.

Warto podkreślić zaangażowanie Lafarge w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz ograniczenia emisji CO2. Celem jest redukcja emisji CO2 do 2030 r. o 55% w porównaniu z rokiem 1990. i obejmuje cały łańcuch działalności w Polsce. 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje