Lafarge - nowa linia produkcyjna w Krakowskiej Nowej Hucie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Lafarge - nowa linia produkcyjna w Krakowskiej Nowej Hucie

Lafarge uruchomił w Zakładzie w Nowej Hucie w Krakowie w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną suchego betonu, który po dodaniu wody pozwala uzyskać mieszankę betonową o równie wysokiej jakości jak ta uzyskiwana w betoniarni. Doskonale sprawdzi się podczas budowy domów jednorodzinnych. 

aktualizacja: 2022-05-13 07:35:38

Klienci mają do wyboru trzy produkty cementowo-kruszywowe Beton B20, B25 i Sprint B30 do przygotowania betonu o różnych zastosowaniach m.in. umożliwia wykonywanie posadzek betonowych, betonowych elementów wewnątrz i na zewnątrz budynków, warstw wyrównawczych, spadkowych i stabilizujących. Dodatkowo do stosowania pod okładziny z płytek ceramicznych, wykładzin, paneli, żywicy oraz drewna.

Produkty cementowo-kruszywowe Beton B20, B25 i Sprint B30
Produkty cementowo-kruszywowe Beton B20, B25 i Sprint B30

Więcej informacji:

Lafarge prowadzi sprzedaż suchego betonu od kwietnia 2022 roku. Obecnie produkcja wynosi 15 tys. ton na dobę, do końca roku będzie to 50 tys. Docelowo instalacja ma produkować 500 tys. ton rocznie.

W planach produkcyjnych jest również Gruntar - spoiwo drogowe do robót infrastrukturalnych, a także będą wprowadzone produkty do szybkiego wykonywania drobnych prac betonowych.

Warto podkreślić zaangażowanie Lafarge w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz ograniczenia emisji CO2. Celem jest redukcja emisji CO2 do 2030 r. o 55% w porównaniu z rokiem 1990. i obejmuje cały łańcuch działalności w Polsce. 

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!