Co wyróżnia bruki klinkierowe wśród materiałów nawierzchniowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Co wyróżnia bruki klinkierowe wśród materiałów nawierzchniowych?

Budując dom musimy pamiętać o aranżacji jego otoczenia. Dlatego też warto się zastanowić nad właściwym wyborem materiału, który będzie zarówno trwały jak i w pełni harmonijny z krajobrazem.

aktualizacja: 2019-04-29 07:15:32

Naturalnym oraz wyjątkowo trwałym materiałem nawierzchniowym są cegły brukowe ceramiczne/klinkierowe. Najbardziej rozpowszechniony rodzaj bruków klinkierowych w Polsce to bruki produkowane w technologii ekstrudowania, ale na rynku dostępne są również bruki typu formaback, potocznie określane jako holenderskie, ze względu na miejsce produkcji i ich wszechobecność w tamtejszym krajobrazie.

Bruki klinkierowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, domieszek czy barwników. Są niezwykle wytrzymałe (mają kilkukrotnie większą wytrzymałość niż bruk betonowy), a dzięki technologii redukcji kolory są jednolite w całym przekroju, dzięki czemu kolor jest wręcz wieczny. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie jeżdżą samochody mogące zetrzeć wierzchnią warstwę. Dodatkową zaletą bruków klinkierowych jest to, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Zabrudzenia z łatwością spłukuje deszcz, a upływ czasu sprawia, że bruki nabierają tylko szlachetności. Nawierzchnie z bruków Vandersanden, ze względu na najwyższy stopień antypoślizgowości, są bezpieczne w każdą pogodę, dlatego idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju tarasy, schody, ścieżki czyli wszędzie tam, gdzie użytkownicy, szczególnie na mokrym, są narażeni na poślizgnięcie.

W ostatnich latach coraz modniejszy staje się styl rustykalny. Dla osób ceniących styl retro proponujemy kostkę brukową Antica. Lekko postarzana, o karbowanych krawędziach, ładnie współgra z zielonym otoczeniem domu. Niepowtarzalny i niejednolity kolor bruku sprawia, że z łatwością dopasowuje się do każdego rodzaju otoczenia, tworząc ciekawą kompozycję.  Nawierzchnie wykonane z naszych bruków charakteryzują się naturalną grą odcieni ceramiki. Doskonale łączą się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień naturalny czy drewno.

Karol Brożyna
Sales Manager Poland
Vandersanden

Dodaj komentarz

time image
time image
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny