Membrana dachowa Ekran MPFort 2F od Marma Polskie Folie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Membrana dachowa Ekran MPFort 2F od Marma Polskie Folie

Z doświadczeń ekspertów wynika, że wybierając membrany wstępnego krycia należy w szczególności zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, odporność na promieniowanie ultrafioletowe i paroprzepuszczalność.

aktualizacja: 2021-05-26 10:35:18

Te dwie pierwsze cechy decydują o trwałości membran, natomiast paroprzepuszczalność o ich skuteczności działania. Para wodna napływa z wnętrza budynku przez cały rok, a może z niego wydostać się na zewnątrz tylko wtedy, kiedy zaistnieją ku temu odpowiednie warunki - głównie właściwa temperatura pod pokryciem. Dopływ pary z wnętrza budynku do dachu trwa stale, a okresy, w których możliwy jest przepływ pary wodnej przez membrany na zewnątrz są znacznie krótsze.

Ekran MPFort 2F spełnia te wszystkie warunki, wytrzyma tyle ile twoje pokrycie dachowe, a dodatkowo wygłusza akustycznie. Dach pełni bardzo ważną funkcję w nowoczesnym energooszczędnym domu, stosując pewną analogię - jest dla budynku tym, czym okrycie głowy dla człowieka.

Firma powiązana:
Marma Polskie Folie

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje