Blachodachówka panelowa Szafir - dawny wzór w nowej odsłonie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Blachodachówka panelowa Szafir - dawny wzór w nowej odsłonie

Budowa domu, to ogromne przedsięwzięcie. Szereg trudnych decyzji to nieodzowna jego część. Jedną z nich jest wybór pokrycia dachowego, co nie jest jednak takie oczywiste, jakby się mogło wydawać. Możliwości jest wiele - wahają się ceny, jakość oraz długowieczność. Na co się zdecydować?

aktualizacja: 2022-12-22 08:24:12

Podpowiadamy! Najprostszym wyborem będzie blachodachówka. Lekkie pokrycie dachowe posiada wiele zalet, które należy wziąć pod uwagę. Dzięki swojej niewielkiej wadzie i rozmiarom, są bardzo proste w transporcie. Blachodachówki układane są na europaletach, a dodatkowym zabezpieczeniem jest folia ochronna. Dzięki temu ryzyko powstania rys jest zniwelowane, a ewentualne odkształcenia są mało prawdopodobne. W wyniku wysokiej temperatury stal podlega naprężeniom, co powoduje jej kurczenie i rozciąganie.

Panelówki są bardziej odporne na niepożądane pofalowanie niż blachodachówki cięte, ze względu na nieduże rozmiary, ale także połączenie poszczególnych modułów pozostawiających przestrzeń dylatacyjną. Innym aspektem przemawiającym za blachodachówkami panelowymi jest minimalna ilość odpadów - panele bardzo łatwo podłożyć jeden pod drugi, tak aby uzyskać pożądaną ilość fal na skraju dachu. Szacuje się, że podczas montażu odrzuca się jedynie 5% zamówionego materiału. Dużą przewagą panelówek jest to, że są one dostępne od ręki na magazynie producenta.

Zunifikowany kształt pozwala na produkcję z dużym zapasem, co jest szczególnie przydatne w okresie wiosenno-letnim, czyli sezonie budowlanym. Taki system pozwala również na zwrócenie niewykorzystanych i nieuszkodzonych arkuszy. Jedną z największych zalet jest jednak prosty i szybki montaż pokrycia. Dzięki niewielkiej wadze i poręcznym kształtom, prace mogą wykonywać jedynie dwie osoby, a skomplikowany i ciężki sprzęt montażowy nie jest potrzebny. Arkuszy nie trzeba przycinać na skrajach dachu, a zagłębienia narożników i ukryte otwory montażowe przyspieszają pracę i tworzą estetyczne pokrycie na lata.

Ze względu na to, że blachodachówki panelowe są takim sukcesem, tradycyjne profilowania również zostały przekształcone na pokrycia modułowe. Przykładem takiego zabiegu jest blachodachówka panelowa Szafir Blachy Pruszyński. To eleganckie i trwałe pokrycie dachowe, łączące w sobie tradycję z nowoczesną technologią. Profilowana jest z blachy stalowej dwustronnie ocynkowanej lub aluminiowej powlekanej kilkoma warstwami lakieru. Wysoka jakość materiału blachodachówki gwarantuje dużą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Do tej pory dostępna była w wersji arkuszy ciętych na wymiar. Teraz ten klasyczny kształt oferowany jest również jako panelówka. Pokrycia dachowe Blachy Pruszyński są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia dobór dachu do elewacji.

Wybierając jakiekolwiek pokrycie dachowe pamiętajmy o jednak, że najważniejsza jest jakość. Dlatego warto postawić na renomowanego producenta, który jest najczęściej polecany przez inwestorów i wykonawców. Zaawansowany proces produkcji, certyfikowane wyroby oraz profesjonalna obsługa to gwarancja najwyższej jakości produktów.

Firma powiązana:
Blachy Pruszyński

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!