Płyty izolacyjne Thermano - idealny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Płyty izolacyjne Thermano - idealny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń

Płyty Thermano to najbardziej uniwersalny i efektywny materiał do termoizolacji budynków i pomieszczeń. Zastosowanie tych płyt pozwala na łatwe spełnienie wymagań Warunków Technicznych wprowadzonych od 1 stycznia 2021 r., dzięki czemu nowe i modernizowane budynki mogą stać się zero energetyczne, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej grubości ścian i dachu. Nie jest to jedynym atutem płyt Thermano.

aktualizacja: 2021-12-09 08:59:33

Warto zacząć od przewodzenia ciepła

Producenci Thermano podają wartość lambdy starzeniowej, która jest najkorzystniejsza na rynku termoizolacji i wynosi 0,022-0,023 W/mK. Jest to wartość docelowa, którą właściciel budynku ma zagwarantowaną w ciągu wielu lat użytkowania. Płyty izolacyjne Thermano są odporne na czynniki mogące obniżyć ich przewodzenie ciepła, takie jak wilgotność, czy temperatura.

Wytrzymałość płyt Thermano na ściskanie utrzymuje się na poziomie 20 t/m2, co daje również jeden z najlepszych parametrów wytrzymałościowych na rynku. Dlatego płyty PIR mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie oprócz stabilności termicznej, ważna jest trwałość powierzchni i jej ochrona przed pękaniem. Thermano doskonale się sprawdza przy izolacji podłóg, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, a nawet garaży.

Płyty izolacyjne Thermano na ścianie od strony zewnętrznej

Dodatkowym atutem płyt izolacyjnych Thermano jest ich efektywna grubość. Mogą być prawie dwukrotnie cieńsze od innych materiałów, a mimo to spełnić założenia najnowszych warunków technicznych. Zastosowanie płyt Thermano do termoizolacji ścian zewnętrznych skutkuje ich mniejszą grubością i możliwością zastosowania płytszych glifów okiennych, co bezpośrednio przekłada się na lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem słonecznym.

Płyty Thermano są doskonałym materiałem do izolacji dachu. Na dachu skośnym mogą być montowane na 3 różne sposoby - zarówno nakrokwiowo, podkrokwiowo, jak i w układach mieszanych z warstwą międzykrokwiową. Thermano równie dobrze sprawdza się na dachach płaskich i tarasach.

Docieplenie poddasza płytami PIR Thermano w układzie podkrokwiowym
Docieplenie poddasza płytami PIR Thermano w układzie podkrokwiowym

Do drobnych prac wykończeniowych i remontowych powstały płyty o mniejszych wymiarach. Dzięki Thermano Compact prace izolacyjne na małych powierzchniach nie stanowią większego problemu - dotyczy to zarówno łazienek, przedsionków czy balkonów. Montaż jest szybki i prosty, również przycięcie płyty odbywa się bezproblemowo, ponieważ pianka poliuretanowa nie zawiera szkodliwych, ani uciążliwych włókien, a samo cięcie też nie sprawia trudności.

Thermano Floor - płyta PIR a ogrzewanie podłogi

Dzięki zewnętrznej okładzinie z udziałem aluminium, którą ma Thermano Floor, można uniknąć straty ciepła w posadzkach z instalacją grzewczą.

Płyty izolacyjne Thermano są materiałem, który pozwala na szybkie docieplenie podłogi, a ich zminimalizowana grubość na to, żeby posadzka wraz instalacją i elementami wykończeniowymi nie była zbyt wysoko posadowiona.

Dodatkową zaletą, która powoduje, że Thermano Floor jest niezastąpionym materiałem na wszelkiego rodzaju posadzki i powierzchnie podłogowe, jest niewrażliwość na wodę. Nienasiąkliwość płyt gwarantuje bezpieczeństwo i utrzymanie parametrów nawet w przypadku zalania.

Thermano Floor na posadzce
Thermano Floor na posadzce

Zielony dach z Thermano

W Polsce zaczęły pojawiać się budynki, wykorzystujące zieleń na dachach i elewacjach. Jednym z przykładów zastosowania zielonego dachu może być powierzchnia tarasu.

Dzięki doskonałym parametrom termoizolacyjnym płyt Thermano można zastosować cieńszą warstwę ocieplenia. Pocieniona grubość izolatora na powierzchni tarasu pozwoli na rozsypanie ziemi oraz nasadzenia roślin.

Warto przemieniać dachy na zielone, układ warstw powinien być taki sam jak w tradycyjnych dachach płaskich, czy tarasach z tą różnicą, że na hydroizolacji pojawia się warstwa gleby obsadzonej lub obsianej roślinami. Ta ekologiczna powłoka chroni warstwy przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi - wysoką temperaturą i jej zmianami, promieniowaniem UV oraz mrozem.

Płyty izolacyjne Thermano wykorzystane do wykonania dachu zielonego


balex.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje