Saint-Gobain Glass Polska Szkło budowlane, szyby do okien, szkło do wnętrz i na fasady, szkło specjalistyczne
Przejdź do:
Dystrybutorzy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 74842
Porady od Saint-Gobain Glass Polska
Przeszklenie idealne - multifunkcyjne i do zadań specjalnych - jak je zaprojektować?
Badania pokazują, że budynki w Polsce odpowiadają za ok. 38% emisji CO2 do atmosfery [1]. Przyczyną są nie tylko złe nawyki użytkowników obiektów - spora część odpowiedzialności spoczywa na materiałach wykorzystywanych do ich wzniesienia.
Jak zadbać o doświetlenie pomieszczeń w centrum miasta?
Rozmieszczenie okien w domu ma znaczenie, a ich wielkość nie tylko determinuje ilość naturalnego światła w pomieszczeniach, lecz także znacząco wpływa na temperaturę we wnętrzach. W dużych ośrodkach miejskich dostęp do naturalnego światła może ograniczać ciasna zabudowa, sąsiedztwo wysokich obiektów lub niewielka powierzchnia działki budowlanej.
Co zrobić, aby poprawić efektywność energetyczną budynku?
Budowa domu łączy się z szeregiem wydatków. Oto, co zrobić, aby choć część z nich zwracała się przez lata w postaci oszczędności.
Szyby na upalne dni. Jak osiągnąć komfort termiczny w lecie?
Sierpień to jeden z najbardziej upalnych miesięcy w ciągu roku - wskaźniki temperatury nierzadko przekraczają 35 stopni, co znacząco wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Upalne dni są wyjątkowo uciążliwe dla osób przebywających w mieście, zwłaszcza w wielopiętrowych, nasłonecznionych budynkach skierowanych na południe lub zachód.
Szkło udomowione. Przeszklenia w pokoju dziennym
Szkło – niby rzecz prosta, a potrafi dokonać w domu niejednej rewolucji. Szklane rozwiązania sprawdzają się zarówno we wnętrzach przytulnych, zaaranżowanych w stylu eko, jak i modernistycznych, chłodnych – wszędzie tam, gdzie lokatorzy poszukują ciekawych sposobów na przedzielenie przestrzeni, a także jej kunsztowne wykończenie.
Pokój z widokiem, czyli jak zbudować ogród zimowy?
Z możliwości uzyskania dodatkowej przestrzeni, wypełnionej naturalnym światłem i roślinnością, korzysta coraz więcej osób. Przeszklony ogród zimowy oprócz pięknych widoków, zapewnia wnętrzom jasność, ochronę przeciwsłoneczną i izolację cieplną. Przestrzeń tę można dowolnie zaaranżować i wykorzystywać – może stanowić zarówno strefę relaksu, jak i całoroczne miejsce spotkań z przyjaciółmi. Budowa ogrodu zimowego niesie za sobą szereg wyzwań dlatego podpowiadamy, jakie rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe wykorzystać, by uzyskać optymalne efekty.
Jak działa szkło samoczyszczące?
Przezroczysta powłoka umieszczona na zewnętrznej powierzchni szkła wykorzystuje siłę promieni słonecznych i deszczu, by skutecznie usuwać kurz i zabrudzenia.
Energooszczędność i styl - jak to połączyć?
Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości?