BRUK-BET System budowlany z białego betonu komórkowego
Przejdź do:
Cennik
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 127195
Porady od BRUK-BET
Bruk-Bet o roli kontrastów w projektowaniu ogrodowej przestrzeni
Kontrast to niezwykłe narzędzie, które w rękach sprawnego architekta pozwala stworzyć przyciągające uwagę projekty, ale i odwrócić uwagę od elementów kompozycji, których nie da się ukryć. Korzystają z niego chętnie projektanci krajobrazu, realizując wizje właścicieli o nieszablonowych rozwiązaniach wokół domu. W czym tkwi siła kontrastowych rozwiązań w ogrodzie?
Jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego Termalica
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia – nierzadko samodzielnie – ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Jak minimalizować straty ciepła na ścianach?
Do niedawna ciepły dom był luksusem, na który mogli sobie pozwolić jedynie wybrańcy. Teraz, za sprawą dostępności wysokiej jakości materiałów budowlanych i izolacyjnych nowej generacji, luksus ten jest dla każdego budującego dom na wyciągnięcie ręki. Co więcej, zaostrzające się przepisy dotyczące energooszczędności polskiego budownictwa sprawiają, że "ciepły dom" przestaje być wyborem, a staje się koniecznością.
Ścianki działowe z betonu komórkowego
Bloczki z betonu komórkowego to wdzięczny budulec do wznoszenia lekkich ścian działowych. Niewielka masa, duże wymiary, ograniczona liczba spoin, prostota obróbki oraz stosunkowo niska cena sprawiają, że z materiału tego buduje się szybko, łatwo i bez poważniejszego obciążania domowego budżetu. Także robocizną, ponieważ ścianki działowe można wznosić samemu – wystarczy poznać kilka podstawowych kroków wykonawczych.
Trzy rodzaje ścian, trzy dylematy, trzy sposoby na ciepły dom - poradnik dla budujących
Jaki rodzaj ścian zapewni nam optymalną temperaturę w domu? Zapewne ilu fachowców, tyle opinii. Przyjrzyjmy się, jakie popularne rozwiązania służące wzniesieniu ciepłych murów możemy zastosować podczas budowy domu.
Czy warto budować dom z elementów prefabrykowanych?
Aktualne trendy w budownictwie mieszkaniowym skupiają się wokół założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju. W ten nurt wpisują się rozwiązania systemowe bazujące na elementach prefabrykowanych.