Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

geoPRODUCT: Kiedy trawa z wysiewu, a kiedy z rolki?
Zakładając trawnik możemy zdecydować się na wysiew nasion lub rozłożenie wyprodukowanej wcześniej w szkółce darni. Oba warianty mają swoje plusy i minusy, dlatego warto przyjrzeć się bliżej obu i wybrać ten, który bardziej nam odpowiada.

Domański: Słownik pojęć związanych ze schodami
Żeby wybrać najlepsze w naszym przypadku schody musimy wiedzieć między innymi: ile dokładnie przeznaczone jest na nie miejsca, jaki mają mieć kształt oraz ile i jak wysokie kondygnacje mają ze sobą połączyć. Przed kontaktem z wybranym przez nas producentem schodów, dobrze jest się również zapoznać z podstawowymi pojęciami jakich używa się w tej branży.

Dobroplast: Zadbane okna, to sprawne okna
Właściwa pielęgnacja i systematyczna regulacja okuć to czynności, których nie może zabraknąć na liście domowych obowiązków, zwłaszcza jeśli zależy nam na maksymalnym wydłużeniu czasu bezawaryjnej pracy okien. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast wyjaśnia, dlaczego tak ważna jest sezonowa konserwacja okuć i podpowiada, jak prawidłowo dbać o okienne mechanizmy, żeby stolarka była sprawna i dobrze służyła przez długi czas.

Łazienkowe trendy- beton w łazience
Beton na dobre, choć powoli, rozgaszcza się w naszych wnętrzach. Przyjmuje przy tym najróżniejsze formy- wciąż najczęściej spotykana jest okładzina ścian w postaci betonowych płyt, ale stopniowo popularność zdobywają też bardziej śmiałe pomysły, takie jak betonowy stolik kawowy czy blat kuchenny, a nawet meble.

Paroc: Jak poprawnie projektować dach skośny? Część pierwsza – wentylacja i izolacja termiczna
Dachy skośne to bardzo newralgiczne elementy budynku, gdyż wymagają spełnienia całego szeregu wymagań projektowych. Przyjrzyjmy się kilku z nim, na początek – poprawnej wentylacji i odpowiednim warunkom higienicznym i zdrowotnym, a także właściwej izolacyjności cieplnej przegród oraz oszczędności energii.

Sposób montażu instalacji PVC-U i PVC-C
Przed przystąpieniem do klejenia instalacji dla sprawdzenia wymiarów należy wykonać tzw. łączenie "na sucho". Rura powinna swobodnie wchodzić do 2/3 głębokości gniazda złączki.

W jaki sposób fugować płytki cegłopodobne?
Fugę przygotowuje się w czystym wiaderku, co minimalizuje powstawanie wykwitów. Najlepiej przygotowywać fugę w porcjach po ok. 2 kg., w celu wyrobienia jej w przeciągu 15-20 minut. Przy pogodzie jesiennej, bez słońca i wiatru, czas "życia" (tzn. czas, w którym fugę można jeszcze nakładać bez straty wytrzymałości na ścianie) wydłuża się do 30 minut.

Komfort: Jak dbać o dywan?
Jeśli chcemy, aby dywan przez cały czas użytkowania zachował niezmieniony wygląd i właściwości, należy przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji dywanów

Zdrowe i śnieżnobiałe tynki na lata
Trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia tynk dzięki zastosowaniu wapna hydratyzowanego. Utwardzona powierzchnia zapewnia większą odporność na uszkodzenia. Tynki wapienne wyprodukowano w 100% z naturalnych złóż i są odporne na korozję biologiczną.

Renowacja fasady
Renowacja elewacji budynku, poza podniesieniem wartości estetycznych, pozwala dostosować obiekt do współczesnych wymogów technicznych (zwłaszcza w zakresie ochrony cieplnej). Jest to również doskonała okazja do naprawy ewentualnych błędów popełnionych podczas projektowania i wykonywania obiektu. Sukces w odnawianiu elewacji, związany jest z doborem odpowiedniej technologii. Coraz większą popularność zdobywają rozwiązania renowacyjne oparte na systemach elewacji wentylowanych.

Budujesz dom - pamiętaj o nowych wymaganiach dla okien
Od stycznia 2017 roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, które zmieniają wymagane parametry techniczne okien. Jak zatem powinni zachować się inwestorzy, którzy wybierają projekt architektoniczny, składają wniosek o pozwolenie budowlane, planują budowę domu i zakup stolarki?

Roto: Okienny "hi-tech". Jakie technologie i rozwiązania warto rozważyć przy zakupie okien dachowych?
Nowoczesne technologie i wielofunkcyjne rozwiązania wbrew pozorom są projektowane nie tylko z myślą o domach inteligentnych czy pasywnych. Energooszczędne, zdalnie sterowane okna mogą z powodzeniem zastąpić modele montowane w latach 90. bez konieczności przebudowy konstrukcji dachowej. Jakie technologie wybrać?

Dobroplast: Okno o wielu możliwościach, czyli dopasowujemy okucia do funkcji pomieszczenia
Wybierając stolarkę otworową zazwyczaj decydujemy się na zastosowanie jednego rodzaju okna o tych samych właściwościach we wszystkich pomieszczeniach w całym budynku. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast, wyjaśnia, dlaczego warto wykorzystać różne rozwiązania okienne w jednym domu i dopasować typ oraz funkcjonalności do miejsca, w którym ulokowane zostanie okno.

Ensto: Wentylacja zapewnia najlepszy klimat wewnątrz pomieszczeń
Wentylacja w budynku jest możliwa dzięki różnicy ciśnień wytwarzanej w sposób mechaniczny lub naturalny (na skutek działania temperatur i wiatru).

Sposób na elewację bez grzybów i glonów
Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie drobnoustrojów. Te ostatnie potrafią trwale zepsuć wygląd każdej fasady. Możemy się ich skutecznie pozbyć dzięki zastosowaniu RG 10 Preparatu grzybo- i glonobójczego FOVEO TECH.