Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Zastosowanie zasady kondensacji pary wodnej w technice grzewczej
Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.
Ospel
Jak rozmieścić osprzęt elektryczny w kuchni?
Wielu osobom dobrze zorganizowana kuchnia kojarzy się jedynie z doskonale zaopatrzoną spiżarnią i dużym zbiorem praktycznych urządzeń AGD. Mało kto zdaje sobie sprawę, że gwarantem wygodnego i bezpiecznego korzystania z kuchni jest starannie zaprojektowana instalacja oraz wygodnie rozmieszczony osprzęt elektryczny. Jak zorganizować układ gniazd, aby wszystko było funkcjonalne i estetyczne? Pomocne okażą się produkty firmy Ospel, jednego z czołowych producentów osprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce.
URSA
Jak montować wełnę w ściankach działowych?
Jest kilka głównych elementów, które są bardzo istotne podczas montażu wełny w ściance działowej. Wełna musi szczelnie wypełniać przestrzeń między płytami GK. Wełna musi być również docięta w taki sposób, aby ściśle przylegała do profili stalowych – każda szczelina to mostek akustyczny i hałas przenikający z sąsiadującego pomieszczenia.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła? - radzi Sofath
Pompy ciepła są urządzeniami, które cechuje wysoka efektywność. Jako systemy ekologiczne i niezwykle ekonomiczne są idealnymi rozwiązaniami grzewczymi do domów. Na jakie zalecenia projektowe, wykonawcze i eksploatacyjne zwrócić uwagę, aby działały jeszcze lepiej i były jeszcze bardziej wydajne?
STWD Roman Bilecki
Jakie drewno na meble? - radzi beds.pl
Surowiec naturalny i ekologiczny. Doceniany przez osoby ceniące sobie życie w zgodzie z naturą. Wykorzystywany do produkcji mebli, które odznaczają się wysoką jakością oraz niepowtarzalnością. Drewno, bo o nim mowa, doceniane jest od lat. Nic nie wskazuje na to, aby miało ono wyjść z mody i zostać zastąpione innym materiałem. To meble z litego drewna uznawane są za najdoskonalsze i, choć ich cena jest wyższa, niż mebli z płyt to, warto w nie zainwestować.
Fabryka Stropów Sp. z o.o.
Gdy na budowie liczy się czas… wybierz prefabrykat
Czas od uzyskania finansowania (nierzadko w postaci potężnego kredytu) do wprowadzenia się do wymarzonego domu, to zwykle dla każdego inwestora bardzo stresujący okres. Prace budowlane trwają miesiącami, a w tym czasie trzeba gdzieś mieszkać i ponosić z tego tytułu koszty.
KFA Armatura
Samodzielna naprawa cieknącej toalety
O uciążliwości niesprawnej toalety przekonał się każdy, kto miał do czynienia z ciągłym wyciekiem wody ze spłuczki, nieustannym napełnianiem zbiornika czy niespodziewanym zalaniem podłogi. Tymczasem, tego typu sytuacjom można skutecznie zapobiec dzięki samodzielnym naprawom. Kluczowe jest właściwe rozpoznanie powodu awarii.
Paroc
Jakie rozwiązania izolacyjne wybrać dla wielopiętrowych budynków? - radzi PAROC
Prawidłowo wykonana termoizolacja zmniejsza znacznie koszty eksploatacji budynku wielorodzinnego. Jego mieszkańcy mogą cieszyć się estetyczną i trwałą elewacją oraz poczuciem bezpieczeństwa.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
W jaki sposób poprawnie odczytać etykietę energetyczną? - radzi ekspert De Dietrich
Oznakowanie energetyczne stanie się wymogiem dla urządzeń grzewczych oraz wytwarzających ciepłą wodę użytkową. Jak będą wyglądały etykiety energetyczne i w jaki sposób należy je odczytywać?
Soudal
Przewodnik hydroizolacyjny Soudal: Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?
Izolować czy nie izolować? Na jakim etapie prac podjąć decyzję o hydroizolacji łazienki? Jakich materiałów użyć? I – w końcu – ile to będzie kosztować? Pytania te często nasuwają się podczas budowy czy remontu. Zadawane są też fachowcom, których zadaniem jest uchronić zarówno siebie, jak i klienta przed skutkami zaniedbań.
KFA Armatura
Aranżujemy przestrzeń umywalkową
Ułatwienie wieczornej pielęgnacji, porannego nakładania makijażu, przygotowanie do sprzątania innych pomieszczeń, przechowywanie zbędnych akcesoriów – specyfika codziennych czynności sprawia, że przestrzeń umywalkowa pełni rolę centralnego punktu łazienki. Jak zadbać o funkcjonalność każdego z elementów jej wyposażenia?
Sopro Polska
Okiem eksperta Sopro: Uszczelnienia zespolone – najlepsze rozwiązanie
Tarasy, balkony i loggie to miejsca nieustannie narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ich konstrukcję warto zabezpieczyć przed destrukcyjnym wpływem wody i wilgoci. W tym celu stosuje się tzw. uszczelnienia zespolone.
Montaż blachodachówki przedstawia firma Matpol
Blachy absolutnie nie należy kłaść bezpośrednio na papie, powszechne jest stosowanie folii paroprzepuszczalnych z zastosowaniem łat i kontrłat. Konstrukcję z łat i kontrłat stosować także na odeskowane dachy pokryte papą. Zapewnia to właściwą wentylację połaci i zapobiega kondensacji pary wodnej przy skokach temperatur. Przy małym spadku połaci w dolnych partiach dachu dobrze jest zagęścić kontrłaty, by zmniejszyć obciążenie zalegającego śniegu. Łaty muszą być przybijane dokładnie, w równych odstępach tak by podpierały blachę w jej najniższym punkcie.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Na co zwracać uwagę przy wyborze centrali wentylacyjnej? Radzi PRO-VENT
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna w nowych i modernizowanych budynkach jest konieczna ze względu na zmieniające się tendencje i przepisy budowlane mówiące o energooszczędności i szczelności budynków.