Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dobroplast: Współczynnik przenikania ciepła to nie wszystko
Wybór stolarki okiennej o odpowiednich właściwościach często niesłusznie ograniczany jest jedynie do rozważenia parametrów termoizolacyjności. Z pewnością przenikalność cieplna okna jest niezwykle ważna, jednak nie powinno się zapominać, że jest to element budowlany, który pełni wiele ról i szereg współczynników odpowiada za jego właściwości oraz atmosferę, jaką tworzy w pomieszczeniach. Jerzy Chrzanowski z firmy Dobroplast wyjaśnia, jakich informacji należy szukać w karcie technicznej, by wybrać produkt o wysokiej funkcjonalności.

Nadchodzi jesień, czas na regulację i konserwację okien!
Do jesieni i zimy trzeba się prawidłowo przygotować, tak żeby cieszyć się jej urokami, nawet w chłodne i wietrzne wieczory. Najprostszym i najrozsądniejszym wydaje się sprawdzenie jakości naszych okien, bo to one wpływają na nasz komfort i dobre samopoczucie wtedy kiedy na zewnątrz szaleją wichury.

Akra: Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).

Paroc: Nadciąga sezon grzewczy. Jak przygotować dom na wyższe rachunki?
Panująca za oknem jesień to już nie tylko krótsze dni i spadające z drzew liście. Coraz większe dobowe wahania temperatury zwiastują w Polsce początek sezonu grzewczego. Rosnące koszty eksploatacyjne co roku skłaniają właścicieli domów jednorodzinnych do zastanowienia się, gdzie warto poszukać oszczędności w okresie jesienno-zimowym. Eksperci podpowiadają: najpierw ograniczmy zapotrzebowanie na ciepło, a dopiero potem inwestujmy w wydajniejsze ogrzewanie.

Jakie urządzenia i dlaczego są polecane do modernizacji źródła ciepła w domu jednorodzinnym?
Modernizacja źródła ciepła w domu jednorodzinnym, to inwestycja mogąca w niedalekiej przyszłości przynieść użytkownikowi znaczne oszczędności eksploatacyjne, ale pochopne decyzje lub powielanie wcześniej sprawdzonych schematów mogą czasami oznaczać niepotrzebne koszty zarówno podczas samej modernizacji, jak i użytkowania systemu grzewczego.

Jøtul: Co powinien zrobić kominiarz?
Na pytania dotyczące czyszczenia komina odpowiada Fred Ekberg ze straży pożarnej w Oslo.

Jak wybierać okna energooszczędne?
Na właściwości energooszczędne okna ma wpływ kilka podstawowych parametrów, ale głównym ich wyznacznikiem jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw).

Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru , w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty: Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w koncentracie.

OPOCZNO: Beton i kamień – inspiracje do Twojej łazienki
Używany od wieków do budowy domów kamień ma współczesny odpowiednik wywodzący się z architektury industrialnej i modernistycznej – beton. Oba wpisały się na trwałe w nowoczesne trendy wnętrzarskie.

Okpol: Jeszcze przed zimą sprawdź dach
To już naprawdę ostatni dzwonek! Przegląd dachu należy wykonać jeszcze przed pierwszym śniegiem i srogimi mrozami. Dlatego też, póki jeszcze nie nadeszła prawdziwa zima, zadbajmy o jego prawidłowy stan.

Ensto: O czym należy pamiętać przy projektowaniu wentylacji w naszym domu?
Wentylacja jest doskonałym pomysłem na zdrowy i oszczędny dom. Jednak warunkiem jej poprawnego działania jest dobry projekt i wykonanie. Podstawową zasadą przy projektowaniu wentylacji, jest jej dokładne zaplanowanie przed rozpoczęciem powstawania domu. Późniejsze przeróbki w konstrukcji domu mogą być bardzo kłopotliwe i kosztowne. Projekt wentylacji powinien być wykonany przez sprawdzonego fachowca.

Aranżacja ogrodu – jak zaprojektować ścieżki?
W odpowiednio zaplanowanym ogrodzie ścieżki harmonijnie kształtują przestrzeń wokół domu, wyznaczają kierunki poruszania się po działce i stanowią ozdobę poszczególnych zakątków. Jakimi zasadami należy się kierować, aby móc cieszyć się uporządkowanym i estetycznym otoczeniem radzi architekt Wojciech Szczepański z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz Marta Pryczkowska, ekspert z firmy Libet.

Izolacja pod deski tarasowe - czy to konieczne?
Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata, przed położeniem desek drewnianych lub kompozytowych warto zadbać o odpowiednią izolację podłoża. Dlaczego to takie ważne? Jakie są konsekwencje braku izolacji? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania.

Roleta zewnętrzna - blokada przed włamaniem
Nawet bardzo dobre okna i drzwi balkonowe nie chronią całkowicie przed włamaniem. Można jednak uczynić z nich trudną do sforsowania przeszkodę, jeśli dodatkowo zamontujemy rolety zewnętrzne wyposażone w skuteczne zabezpieczenia.

Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Część 3. Uszczelnienie podpłytkowe
Podczas projektowania oraz prac wykonawczych w obszarach tak newralgicznych i narażonych na zmienne warunki atmosferyczne, jak tarasy, należy wykazać się szczególną starannością zarówno w pracy, jak i w doborze materiałów oraz postępować zgodnie z zaleceniami technicznymi wskazanymi przez producenta chemii budowlanej. Ważne jest to zwłaszcza na etapie montażu uszczelnienia podpłytkowego, które ma za zadanie odpowiednio zabezpieczyć podłoże przed destrukcyjnym działaniem wody. Skutki nieprawidłowo wykonanej hydroizolacji mogą ujawnić się bowiem już po pierwszej zimie, a niezbędne naprawy często są bardzo kosztowne, nie wspominając o nieestetycznym aspekcie wszelkich usterek. W tej części poradnika podpowiemy, jak prawidłowo wykonać zabezpieczenia konstrukcji tarasowo-balkonowych, uwzględniając format planowanych płytek okładzinowych.