Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zrobić wylewkę samopoziomującą?
Wylewka samopoziomująca jest stosunkowo prostym sposobem na uzyskanie równej i gładkiej podłogi. Niech nie zwiedzie nas słowo „samopoziomująca”, bo tu nic nie dzieje się samo. Jak zatem fachowo wykonać podłogę w tej technologii?

Cicha podłoga – czym kierować się przy wyborze mat podkładowych?
Komfort użytkowania przestrzeni pod względem akustycznym jest ściśle powiązany z odpowiednim doborem maty podkładowej pod panele. Asortyment dostępnych podłóg zawiera zarówno opcje twardsze, takie jak podłogi laminowane i drewniane, jak i podłogi miękkie, w tym winylowe oraz ekologiczne biopodłogi Purline. Te rozwiązania różnią się parametrami technicznymi oraz metodami instalacji.

Jak wybrać podłogę do łazienki i kuchni?
Wybór odpowiedniego pokrycia podłogowego w kuchni, łazience czy pralni jest bardzo ważny ze względu na estetykę, higienę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowników. Pomieszczenia te charakteryzuje podwyższona wilgotność, dlatego dobrym wyborem są wodoodporne, antypoślizgowe i wygodne w czyszczeniu biopodłogi PURLINE.

Podłogi z drewna - moda, która nie przemija
W czasach, w których nauczyliśmy się rozumieć, że dobre jest to, co trwałe i co nie szkodzi środowisku, również moda zaczęła czerpać inspirację z ekologicznego podejścia do życia. To wyklucza stosowanie większości materiałów z tworzyw sztucznych, a także takich, których produkcja pozostawia po sobie duży ślad węglowy. Do materiałów naturalnych, nie wpływających negatywnie na środowisko bez wątpienia należy drewno. Ilość wzorów i modeli, jakie są obecnie dostępne, daje możliwość wyboru tego, co modne i - co ważne - nie przemija, jak chwilowy wnętrzarski trend.

Czym wykończyć podłogi i ściany? Nasz typ to wodoodporne produkty Rocko!
Materiał, z jakiego wykonane są ściany i podłogi powinien być trwały i wytrzymały a zarazem stanowić dekorację wnętrza. Dlatego świadomi tego inwestorzy coraz częściej wybierają takie produkty, które wyglądają jak naturalne materiały a jednocześnie są solidne i odporne. Do takich materiałów należą właśnie wodoodporne panele podłogowe i płyty ścienne marki Rocko.

Czym kierować się przy wyborze podłogi? Oto 5 praktycznych rad!
Podczas wyboru odpowiedniej podłogi, poza atrakcyjnym designem, równie ważna jest jej wytrzymałość, zwłaszcza z uwagi na długi okres użytkowania. Warto zwrócić uwagę na panele, które są odporne na odkształcenia, łatwe w montażu, trwałe, estetyczne oraz przyjazne dla środowiska. Wszystkie te cechy spełniają nowoczesne, elastyczne biopodłogi PURLINE.

Do czego wykorzystuje się lite drewno?
Mnogość materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz może być kłopotliwa. Jaki materiał wybrać na blaty, drzwi czy schody? Na wszystkie te pytania można udzielić jednej odpowiedzi: drewno.

Jakiej wylewki samopoziomującej użyć w zależności od wykończenia?
Dobrej jakości wylewka samopoziomująca gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych parametrów samopoziomujących, co pozwala finalnie uzyskać gładką, równą, idealnie wypoziomowaną powierzchnię. Taki produkt może być stosowany praktycznie pod każdy rodzaj materiałów wykończeniowych. Jak wybrać właściwy?

Laminowane podłogi z ekologicznego drewna. Jak użytkować i utrzymać w czystości?
Podłogi laminowane znakomicie odwzorowują rysunek drewna, ba - w 80% stworzone są z tego właśnie, naturalnego materiału. Ich zaletą jest przy tym większa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwa pielęgnacja. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować podłogi z paneli laminowanych, aby zachowały wysoką estetykę na lata.

Jak utrzymać podłogę w dobrym stanie? Porady eksperta marki Wineo
Zachowanie podłogi w dobrym stanie to trudne zadanie ze względu na codzienne czynności takie jak przesuwanie mebli, chodzenie w butach, zabawy dzieci, przygotowywanie posiłków czy kąpiel, które mogą powodować uszkodzenia delikatnej powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podłogi?
W dzisiejszych czasach przestrzenie mieszkalne są coraz bardziej multifunkcyjne. Zróżnicowane style pracy, zabawy i nauki mieszkańców wymagają nowoczesnych rozwiązań, w tym również z zakresu akustyki. W związku z tym, ważnym elementem podczas urządzania wnętrza jest dobór odpowiedniej podłogi.

Piękna podłoga na lata? To powinien być twój Next Step!
Jaka powinna być podłoga w naszym domu? Przede wszystkim trwała – nic tak nie psuje humoru, jak porysowana lub przetarta podłoga i wizja kolejnego remontu. Podłoga powinna także być gustowna – jak najlepiej odwzorowująca szlachetne piękno drewna. Obecnie klienci szukają również podłóg wodoodpornych, aby nie drżeć o każdą wylaną kroplę, ale też żeby piękna podłoga mogła być ułożona w kuchni i łazience. Pełną listę tych życzeń spełniają nowe winylowe panele Barlinek o nazwie NEXT STEP. Ale to nie koniec ich walorów. Oceńcie sami.

Jak odnowić parkiet, krok po kroku?
Drewniany parkiet jest synonimem elegancji, pod warunkiem, że jest zadbany i wypielęgnowany. Czasem konieczne jest jego odnowienie, co nie musi od razu wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i czasowymi. Jak odnowić parkiet? Czy konieczne jest jego cyklinowanie? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Jak kłaść panele winylowe na ścianę?
Panele winylowe są bardzo prostą w montażu alternatywą dla innych materiałów wykończeniowych. Dlatego właśnie tak chętnie stosowane są nie tylko do pokrycia podłóg, ale również ścian. Można je zamontować na całej powierzchni lub tylko jej części, np. w miejscu, w którym znajduje się wezgłowie łóżka. Za ich pomocą można dookreślić strefę w pokoju, wyodrębniając np. miejsce do pracy czy wypoczynku. Jak kładzie się panele winylowe na ścianie?

Czy da się uratować zalany parkiet?
Zalanie mieszkania wodą np. wskutek powodzi może wyrządzić duże szkody. Problem ten szczególnie dotyczy podłóg drewnianych. Pojawia się wówczas pytanie, jakie kroki musi podjąć parkieciarz, aby usunąć szkody wyrządzone przez zalegającą wodę po awarii instalacji wod.-kan. lub nadmiernego zawilgocenia podłoża w wyniku podniesienia się poziomu wód gruntowych.