Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
MAGNAT
4 triki, które ułatwią Ci malowanie ścian i sufitu wałkiem malarskim
Podczas malowania, podobnie jak podczas większości technik dekorowania wnętrz, liczy się detal. Precyzja prac malarskich, niezależnie od stylu i wielkości wnętrza, zawsze powinna być najwyższej jakości. Czyni to bowiem wnętrze komfortowym i samo w sobie podwyższa jego wartość estetyczną. Niekiedy jednak nawet wielką staranność i dokładność psuje nam tak zwana "złośliwość rzeczy martwych". Oto kilka sztuczek, które pomogą nam wyeliminować zagrożenia podczas malowania wałkiem i sprawią że każdy detal wnętrza będzie wyglądał perfekcyjnie.
PPG Deco Polska
Co może pójść nie tak? Najczęstsze błędy popełniane podczas malowania
Z pozoru malowanie wydaje się jednym z prostszych zadań remontowych. Często rezygnujemy z zatrudnienia profesjonalnej ekipy i próbujemy w pojedynkę podjąć się tej pracy. Nie wszyscy jednak wiemy, jak należy się przygotować. Ekspert marki Malfarb podpowiada, jakich błędów powinniśmy się wystrzegać, aby plan odświeżenia naszego mieszkania nie przeistoczył się w wyczerpującą batalię z wałkiem malarskim w ręku.
Zimowe wnętrza skąpane w bieli
W inspirowanych zimą wnętrzach nie może zabraknąć bieli. Króluje nie tylko w dodatkach, ale też i na ścianach, czyniąc pomieszczenie jaśniejszym i dodając mu przestronności. Stanowi też idealną bazę dla wystroju. Bardzo dobrze na jej tle będzie prezentował się praktycznie każdy mebel – zarówno nowoczesny i minimalistyczny, jak i bardziej klasyczny. Marka Jedynka podpowiada, jak wykorzystać biały kolor w zimowej aranżacji, by nie budził chłodnych skojarzeń.
Sopro Polska
Zimowe ciepło pod stopami, czyli kilka słów o montażu elektrycznych mat grzewczych w domowej łazience
Może się zdarzyć, że zimą zwykły grzejnik drabinkowy nie wystarcza – zwłaszcza w łazience – miejscu, w którym nasze odczuwanie temperatury może zmienić się w ciągu kilku chwil. W tej sytuacji potrzebujemy dodatkowego wsparcia np. w postaci ogrzewania podłogowego - optymalny rozkład temperatur, przyjemne ciepło pod stopami czy szersze możliwości aranżacyjne wynikające z braku tradycyjnych grzejników to argumenty, które skutecznie przemawiają do wielu. Jednak aby spełniało swoją rolę w sposób nienaganny, należy zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych niuansów wykonawczych. Jak się do tego zabrać?
Soudal
Metamorfozy domu w Nowym Roku
O ile długie grudniowe wieczory sprzyjały układaniu planów na nowy rok, o tyle wraz z początkiem stycznia przyszedł czas na ich realizację. Jeżeli na liście naszych postanowień znajduje się wykonanie drobnych napraw w domu lub lifting wnętrz – z pomocą przyjdą nam niezawodne i uniwersalne produkty DIY firmy Soudal.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Hydroizolacja pomieszczeń mokrych
Oczekiwanie coraz wyższej jakości budowanych domów wiąże się między innymi z ich odpowiednią hydroizolacją. Jest ona możliwa dzięki rozwiązaniom technologicznym i materiałowym o coraz lepszych parametrach i łatwiejszej aplikacji. Wewnątrz budynku sprawdzony system do prawidłowego uszczelniania należy zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych, strefach szczególnie narażonych na zawilgocenia – przekonują eksperci Weber.
PPG Deco Polska
Dobre wejście ma znaczenie - pomysły na aranżację przedpokoju
Utęsknione powroty do domu czy serdeczne powitania gości mogą być jeszcze przyjemniejsze, jeśli zadbamy o odpowiednią aranżację przedpokoju. Ta część domu jest jego wizytówką i kształtuje wyobrażenie o całym wnętrzu, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na podstawową funkcję użytkową tej przestrzeni, ale także zadbać o aspekt estetyczny.
Sopro Polska
Jak za pomocą drobnego detalu odmienić wygląd płytek ceramicznych?
Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak odpowiednio dobrana barwa zaprawy fugowej może nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter – od bezpiecznej, eleganckiej klasyki w subtelnym i delikatnym wydaniu, aż po odważny, czasem ekstrawagancki wygląd pełen nieszablonowych połączeń i wyrazistych kontrastów. Dziś chętniej pozwalamy sobie na zapraszanie kolorów do naszych mieszkań, a niebanalne zestawienia i designerskie wzory stały się motywem przewodnim stylizacji wielu pomieszczeń. Jak w najnowszych trendach projektowych i kolorystycznych odnajdują się fugi? Doskonale!
PPG Deco Polska
Przytulne domowe wnętrza na chłodniejsze wieczory
Szaruga za oknem zdecydowanie nie sprzyja wieczornym wyjściom. Dlatego w jesienno-zimowym okresie dużo chętniej zaszywamy się we własnych czterech kątach. Dzięki Tikkurila można wykreować przytulne wnętrze, które w chłodniejsze dni będzie dodatkowo zachęcać do błogiego wypoczynku w domowym zaciszu. Do tego puszysty koc, gorąca herbata lub czekolada oraz wygodna kanapa i udany wieczór gwarantowany.
Phoenix Distribution
Energooszczędne i ekologiczne farby, które poprawią klimat
Katastrofalne zanieczyszczenie środowiska, wyczerpanie źródeł wody słodkiej, wyginięcie wielu gatunków zwierząt czy tragiczne w skutkach susze i pożary – to tylko niewielka część długiej listy zagrożeń wynikających z trwającego od lat ocieplania klimatu. Proces ten można jednak znacznie spowolnić. Czy mogą się do tego przyczynić stosowane przez nas farby?
Sopro Polska
Jak zabezpieczyć kostkę brukową przed niską temperaturą i opadami atmosferycznymi?
Wybierając kostkę brukową, która będzie ozdobą strefy okołodomowej, kierujemy się zwykle względami estetycznymi, nie biorąc pod uwagę czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na jej stan techniczny i wizualny. O tym, że nie jest to w pełni dobre rozwiązanie przekonujemy się dość szybko – w przypadku przydomowego podjazdu czy brukowanej alei chwila refleksji przychodzi już po pierwszej zimie. Dziś podpowiadamy, jak zadbać o właściwą ochronę materiałów nawierzchniowych, by przywitać wiosnę nienagannym i estetycznym otoczeniem domu.
Sopro Polska
Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Zaprawy fugowe
Prace wykończeniowe w obszarach zewnętrznych wymagają zastosowania fugi, która z jednej strony dopełni estetycznie wybrany materiał okładzinowy, a z drugiej – zapewni wieloletnią trwałość i odporność na naturalne procesy eksploatacyjne. Tu nie ma miejsca na kompromisy, dlatego dziś podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru zaprawy fugowej do zastosowania na zewnątrz.
Cedat
Jak w prosty sposób można poprawić wygląd tynków zewnętrznych?
Zachęcamy do naprawy tynków zewnętrznych zanim zaczną się deszcze i mrozy. Jeśli już mamy rysy i pęknięcia na tynku, ryzyko głębszego uszkodzenia w trakcie zimy znacznie się zwiększa. Chodzi o to, że w popękany tynk łatwiej przenika woda np. z rozpuszczającego się śniegu, wystarczy niewielki mróz, by woda ta zamarzła i rozsadziła tynk. To jest jedna z przyczyn, dla których tynk zewnętrzny pęka i z roku na rok wygląda coraz gorzej. Z tego też względu warto nie czekać na większe szkody i odnawiać tynk na bieżąco za pomocą np. takich produktów jak zaprawy wyrównujące CEKOL ZW - 04 lub CEKOL ZW - 05, które służą właśnie do uzupełniania ubytków powierzchni ścian, a także podłóg.
Sopro Polska
Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Przygotowanie i klejenie płytek
Doskonale oczyszczone podłoże, zamontowane profile i okapniki oraz bezbłędnie wykonana hydroizolacja to baza do dalszych prac glazurniczych. W czwartej odsłonie naszego poradnika krok po kroku omówimy niełatwy proces przygotowania oraz klejenia płytek w obszarach zewnętrznych, tak, by na długie lata pozostały funkcjonalne, łatwe w pielęgnacji, a także trwałe i estetyczne.
ARSANIT
Arsanit: Od czego zależy wytrzymałość izolacji cieplnej? Lista kontrolna
Widok spękanej struktury wcześniej ocieplonej ściany to koszmar dla każdego właściciela. Jeśli podczas montażu systemu izolacji ominiemy chociaż jeden z niezbędnych kroków lub jeśli wykonamy je niestaranie, po kilku miesiącach na ścianach mogą pojawić się dziury po skruszonym tynku albo wcześniej niewidoczne zacieki od wody. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź kryje się wewnątrz ścian, a także w jakości nakładanego tynku. Co należy zrobić, żeby izolowane ściany miały dużą wytrzymałość?